Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Canım senin doktorun aşılama yapmadan önce ultrasonla bakıyor mu yumurtalarin çatlayıp catlamadigina ?
Tereddütte kalırsan baktır doktora.
Demekki klomen sana daha iyi oluyor bir yumurtan daha varmış. Bu çatlatma iğneleri küçük yumurtayı baskilamiyorsa diğeri de ardından catlayabilir.

Sana iki sorum olacak. Progestan verdi doktor, fitil olarak kullanmaya başladım. Bu ne işe yariyor neden kullanıyoruz ?

Doktor 10. Gün gel test yapalım dedi. Gebelik testi için ilçeden ile gitmeyecegim tabiki uzak, burdan yaptırırım ama 10. Gün erken değil mi ? Daha bugün okudum forumda 10. Gün beta sifirlanmis 15. Gün tekrar yükseldi yazmış biri.
Yok canım ulatrasonda bakmıyor. Direk yapıyor. Talep etmeyi düşünmem sanırım Çünkü zaten sperm hazırlanıp gelmiş oluyor. Hani her türlü enjekte edecek.. en fazla ben ovulasyonla takip ederim aşılamadan önce çatlarsam yaptırmam diye düşünüyorum.

Progestan, gebelik oluşursa tutunsun diye veriliyor canım. Fitil olarak kullanmak en iyisi.

10. Gün kan için erken bencede. 14. Gün versen daha mantıklı gibi geldi bana canım. Hiç 10. Gün kan isteyen doktor görmemiştim.

Kızlar merhaba 2.aşılamamı oldum 28 eylülde 1 ekim (4.günüm ) test yaptım silik cıktı. 2 ekim (5.günüm) bugün tekrr yaptm belirgin cıktı koyu yanı. Acaba çatlatma iğnesinin etkisimidir.
Ümitlenmek istemiyorum. Bu durumu yaşayıp hamıle olan varmı aramızda
Kuzum çok erken teste başlamışsın. İğnenin etkisi. Koyulabilir idrarını tutma süren sıvı alımın hepsi etkiliyor.. daha 4. Günde bebek rahme yerleşmedi bile... aşılama günün saymadan ertesi günden itibaren 1. Gün olarak sayılıyor kuzum.

Dilersen seni sayfamızın başındaki aşışama tablomuza ekleyeyim. Hangi ilacı kullandın ve kaç tane yumoşun oldu? Umarım güzel haberlerini alırız birlikte

Kızlar merhaba 2.aşılamamı oldum 28 eylülde 1 ekim (4.günüm ) test yaptım silik cıktı. 2 ekim (5.günüm) bugün tekrr yaptm belirgin cıktı koyu yanı. Acaba çatlatma iğnesinin etkisimidir.
Ümitlenmek istemiyorum. Bu durumu yaşayıp hamıle olan varmı aramızda
Aşılamanın olduğu günü saymıyorsun ben 27 sinde oldum benim 5. Günüm gecen ay 1. Aşılamamda 4. Günden itibaren test yapmıştım pozitif cıkıyor. Benim 9. Günde tamamen nefatife dönmüştü.

Yok canım ulatrasonda bakmıyor. Direk yapıyor. Talep etmeyi düşünmem sanırım Çünkü zaten sperm hazırlanıp gelmiş oluyor. Hani her türlü enjekte edecek.. en fazla ben ovulasyonla takip ederim aşılamadan önce çatlarsam yaptırmam diye düşünüyorum.

Progestan, gebelik oluşursa tutunsun diye veriliyor canım. Fitil olarak kullanmak en iyisi.

10. Gün kan için erken bencede. 14. Gün versen daha mantıklı gibi geldi bana canım. Hiç 10. Gün kan isteyen doktor görmemiştim.
Bende şaşırdım.
Biz bile biliyoruz 10. Gün çıkmama ihtimalini 😡
Benim regl 10. Günde gelir hep. Bunda ilaç etkisiyle 14 güne uzayacak sanırım.

Bende yumurta takibini ateşle yapıyorum. Sabah ateşim yukselmemisti, catladiginda yukseliyor. Bakalım yarın kac çıkacak.

Kuzum çok erken teste başlamışsın. İğnenin etkisi. Koyulabilir idrarını tutma süren sıvı alımın hepsi etkiliyor.. daha 4. Günde bebek rahme yerleşmedi bile... aşılama günün saymadan ertesi günden itibaren 1. Gün olarak sayılıyor kuzum.

Dilersen seni sayfamızın başındaki aşışama tablomuza ekleyeyim. Hangi ilacı kullandın ve kaç tane yumoşun oldu? Umarım güzel haberlerini alırız birlikte
Olur tabi birbirmize umut oluruz ekleyebilirsiniz

Olur tabi birbirmize umut oluruz ekleyebilirsiniz
Kaç
🤰💜ANNE ADAYI💜🤰AŞILAMA TARİHİ İLAÇ
YUMURTA SAYISI
DURUM
@iftade1 EylülGonal-f
2​
🧿 🤰
3. Aşılama​
@festina lente4 EylülGonal-f
4​
🍀
1. Aşılama​
@minadilda4 EylülGonal-F
2​
🍀
1. Aşılama​
@turuncummm7 EylülLetu
2​
🍀
1. Aşılama​
@bebis67678 EylülGonal-F
1​
🍀
1. Aşılama​
@GulcanKarakayaTurker NZ9 EylülFostimon
Klomen
3​
🍀
1. Aşılama​
@Mihra959 EylülGonal-F
3​
🍀
1. Aşılama​
@sumeyye 130611 EylülKlomen
2​
🍀
2. Aşılama​
@Mimeily12 EylülFemara
1​
🍀
1. Aşılama​
@-nelly14 EylülGonal-f
2​
🍀
1. Aşılama​
@esray3515 EylülGonal-F
1​
🍀
1. Aşılama​
@Milkamzzgr15 EylülGonal-F
1​
🍀
2.​
Aşılama​
@TOMURCUK_2721 EylülGonal-F
3​
💜
1. Aşılama​
@mucizeolsunnnn22 EylülGonal-F
4​
🍀
1. Aşılama​
@balkalp25 EylülGonal-F
1​
💜
1. Aşılama​
merryliya merryliya 27 EylülGonal-F
4​
💜
2. Aşılama​
@hayaldunyasi9228 EylülGonal-F
4​
💜
1. Aşılama​
K kuppkuppkupp 28 Eylül
Gonal-F​
1​
💜
1. Aşılama​
K karkedkah 28 EylülGonal-F
💜
2. Aşılama​
K keug0 29 EylülKlomen
1​
💜
1. Aşılama​
@Hayvanseverbiri29 EylülGonal-F
1​
💜
1. Aşılama​
Safransari Safransari
2 Ekim​
Letu
1​
💜
1. Aşılama​
edahandro edahandro
7 Ekim​
Klomen​
2​
💜
4. Aşılama​
@GRCLK💜Gonal-F💜
💜
1. Aşılama​
@ELIF7007
💜
💜
💜
💜
@12sevgi12💜Gonal-F💜
💜
1. Aşılama​

Merhaba Güzel Anne Adayları 🤰🧿
Gelin Eylül ve Ekim ayında aşılama sürecimizi birlikte takip edip birbirinize destek olalım. Adımı etiketleyip, bana aşılama gününüzü, yumurta gelişimi için kullandığınız ilacı, yumurta sayınızı iletirseniz adınızı tablomuza eklerim. Umarım bu ay aylardır hasretini çektiğimiz yavrularımıza kavuştuğumuz bir ay olur 🙏

merryliya merryliya @festina lente @Mimeily mucver veya mucver mucver veya mucver @sumeyye 1306 @reyhan boga @NGZNA @turuncummm @bebis6767 @berfin0518 @-nelly @kardrbc @fresa @esray35
K karkedkah canım ekledim. Gonal-F ile Kaç yumurtan oldu?

1 tane vardı 25mm canım başka göremedi ama
O işler hiç belli olmaz kuzum. Bak benim geçen ay 1 yumurtam oldu. Tutmadı. Adetliyken doktora gittim ya orda 3 sönen yumurta gördü... demek ki sonradan da yumurtlamışım. Eski yumurta bunlar dedi.. mesela bugün o üç yumurta yoktu... başka iki yumurta vardı... o işler biraz karışık benim anladığım kadarıyla ve herşey mümkün 😍

O işler hiç belli olmaz kuzum. Bak benim geçen ay 1 yumurtam oldu. Tutmadı. Adetliyken doktora gittim ya orda 3 sönen yumurta gördü... demek ki sonradan da yumurtlamışım. Eski yumurta bunlar dedi.. mesela bugün o üç yumurta yoktu... başka iki yumurta vardı... o işler biraz karışık benim anladığım kadarıyla ve herşey mümkün 😍
Evet canımmm Oladabilir sizler bana hep olumlu konustumzu hepinizden allah razı olsun tüm sorunlarıma cevap verdiniz çok teşekkür ediyorum ❤️❤️❤️❤️

Evet canımmm Oladabilir sizler bana hep olumlu konustumzu hepinizden allah razı olsun tüm sorunlarıma cevap verdiniz çok teşekkür ediyorum ❤️❤️❤️❤️
Allah senden de razı olsun kuzum 🙏💜 Allah tüm evlat hasreti çekenleri yavrularına kavuştursun İnşallah 🍀

Progestandan bahsediyorsunuz değil mi ?
Bende aşılama oldum bugün doktor yazdı ama nasıl kullanılacağını söymedi.
Asistanını aradım şimdi, iki türlü de kullanabilirsiniz dedi. Ağızdan biraz yan etkisi olabiliyor dedi.
Bende çalışıyorum günde 3 kez alacağım halsizlik uyku hali baş donmesi olursa iş yerinde çok perişan olurum. Vajinadan koydum şimdi. Öyle yaparım olmadı.
En mantıklısı bence de. Sabah çıkmadan yaptım. Öğle arasında sadece disarda yapmamız gerekiyor. Zorlanırim sandım ama kolay oldu.

Kızlar işimize yarayabileceğini düşündüğüm iki görseli paylaşıyorum. Folikül dediği yumurta. Ve yumurtaların hepsi de aynı anda çatlamıyor diyor.

Eklentiler

• IMG_20231002_224238.jpg
    IMG_20231002_224238.jpg
    110,3 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_20231002_224222.jpg
    IMG_20231002_224222.jpg
    87,9 KB · Görüntüleme: 36
X