Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Canım nasıl geçti doktor kontrolün
Canım 2 yumurta gördü. Biri 17 mm civarı dedi. Diğeri küçük dedi ölçmedi. Sanırım 12-14 mm arasıydı. Cumartesi aşılama dedi ama aslında cuma olmam lazımdı. Saati tutturamadık doktorla. Biz İşi ayarlayamıyoruz. Cumartesiye kadar yumurtaları çatlatmadan tutmam lazım. Ona stres oluyorum. Ovulasyonla takip edeyim diyorum. Çatlarsa da aşılamayı iptal ederim diye düşünüyorum. Biraz kafam karıştı.

İnşallah bebiştir. Ben kist de olmuştum, inan baya büyüyünceye kadar hiç ağrı hissetmedim. En son 3 cm olmuştu. Doktor çatlatken ağrı yapabilir dedi. Gerçekten de bir kaç gün sonra ağrıyarak yok oldu gitti. Apandist ağrısı gibi tasvir etmişti doktorum. Yani diyeceğim şu ki; acaba kist olunca bu kadar erken ağrı oluyor mu? Belki ağrı olan da vardır... ben bebişe yormak istiyorum bu ağrıları

İnşallah bebektir ilkinde bu kadar değildi. Ama cokta umutlanmak istemiyorum. Enfeksiyon ve kist olusmus olabilir belki diye düşündüm. Bir anda saplanıyor ağrı sonrası geciyor.

Kızlar benden de dün çatlama akıntısı gibi akını geldi. Ben iğneyi perşembe günü vurulmuştum. Çok kafam karıştı. Doktoruma sordum bu güzel bi akıntı bu geceyi de değerlendirin mutlaka dedi. Değerlendirdik ama üç gün sonra bunun olması değişik geldi bana. İğne etki etmiyo yada geç etki ediyo olabilir mi? Ben daha önce dört kere çatlatma denedim ama hiç birinde olmamıştı nedeni bu mu acaba. Doktor söylediği kadar ilişki oluyodu sonra salıyoduk biz

N Nurellamm kuzum son durumun ne? Adetin geldi mi? Sonraki aya bir planın var mı?
Evet yeniden adet bekliyorum hatta.Doktor asilamadan sonra bir ay bosluk brakalim dedi acikcasi bende boyle umutsz artk yoruldum hep negatflerden o yuzden asilamaya braz ara vereyim diyorum esimde yaptralim diyor bakalm hayirlisi olsun ben bilgilendiririm sizleri

Sanmam öle bişey olsun kist belki vardır ama ağızda acı tat falan oluşturacağını düşünmüyorum senin kaçıncı günün kuzum

benimde aynısı oldu perşembe vuruldum dün bi kez akıntı geldi bugunde sol kasıgım sızlıyor

Canımmm hoşgeldin artık burdan devam ederiz.

Sanmam öle bişey olsun kist belki vardır ama ağızda acı tat falan oluşturacağını düşünmüyorum senin kaçıncı günün kuzum
Bugün 6. Günüm hamilelik bu kadar erkende olmaz. O yüzden şüpheye düştüm. Kasıklarıma batmalar şiddetli oluyor. Bel ağrım sanki adetliymişim gibi. Bir yerde okudum kadında kasık ağrılarıma dayanamadım gittim. Doktor yumurtan kiste cevirmis dedi yazmış.

benimde aynısı oldu perşembe vuruldum dün bi kez akıntı geldi bugunde sol kasıgım sızlıyor
Ben çatlatmayı vuruldum gündüzüne akıntı oldu. Zaten yumurta istenilen büyüklüğe gelince çatlamaya hazır olunca o dönem ıslak zamanlar diyr geciyor. Ertesi gün aşılamamı oldum. Sonraki gün akıntı olmadı. Ertesi gün yine akıntı oldu. Bende tekrar mı yumurtalama geciriyorum acaba diye o günü değerlendirdim. Gecen ay ki aşılamamda aşılama olduğum günün gecesini ertesi günü sonraki günü değerlendirmiştim ama olmayınca olmuyor

evet gün aşırı dedi doktorum dün değerlendirmem lazımdı ama uykuya yenik düştüm çalıştıgım için yorgun oluyorum

Kızlar bu progestan bana baş ağrısı yaptı sanırım. Dün de bugün de basım Ağrı'di.
Günde 3 kez değil de 2 kez kullansam olmaz mı
Birde camasirima baya çıkıyor bu progestan, yaptıktan sonra uzunca uzanmama rağmen. Sizde durumlar nasıl ?

Hakkında hayırlısı olsun kuzum. Bana da arka arkaya iki aşılama daha iyi gibi geliyor ama tabi bütçe, piskoloji, fizyoloji herşeyin hazır olması lazım. Bakalım benim de cumartesi gibi aşılamam ama net değil. Belki iptal bile olabilir.

Benim dün akşamdan beri reflü gibi göğsümde yanma var.(yani insallah hasta degilimdir de oyledir.) İnternet'en baktım progesteron seviyesi yükselince olabiliyormuş. Ben de 3 kez kullanıyorum ama geçmezse doktorla konuşacağım. Siz de bi sorun olmazsa. O beyaz beyaz kalıntı olan akıntı herkeste oluyor sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…