Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Bende cok korkmustum hatta doktorun dediğine rağmen beni rahatlatmak icin söylüyor diye inanasım bile gelmedi. herşeyden birşey arıyoruz.
Ay sorma ya gerçekten ben de muhtemelen alacağım cevaptan tatmin olmayacağım diye sormadım bile. Ama mantıklı geldi sen söyleyince

Ay sorma ya gerçekten ben de muhtemelen alacağım cevaptan tatmin olmayacağım diye sormadım bile. Ama mantıklı geldi sen söyleyince
Bizim doktor hollandalı onlarda öyle birşey yok ne varsa söylüyorlar. Çok düz insanlar o yüzden inandım yoksa kendimi inandırmazdım. Kesin ben üzülmeyim diye öyle dediler kesin tutmayacak hep aktı falan diye içim içimi yerdi.

Evett canım iyiki zaten o dogumhaneye girince bile tansiyonum düştü 3 kere damar yolu açtılar neyseki iğneden korkmuyorum damarım patladı heryerim delik deşikk

Merhaba bende elendim regl oldum . Tüp bebek için konuşmaya gittik bugün nasipse baslayacagiz
Canım hakkında hayırlısı olsun Rabbim kucağını doldursun inşallah. Tüp bebek süreci benim psikolojik olarak direnç gösterdiğim birşey. Sen bence çok güzel bir adım atmşsın kaç yaşındasın ve kaç yıldır deniyordunuz kuzum? Sebep olarak birşey diyorlar mıydı canım?

Kızlar sizde idrar yaparken ağrı oluyor mu? Ben yapamıyormusum gibi hissediyorum ağrım oluyor. İdrardan sonra kasık ağrım daha şiddetli oluyor. Bu sefer iğneli oldu ya ondan mı acaba yoksa enfeksiyon falan mı oldu anlamadım.

M Milkamzzgr canım var mı bi gelişme merakla seni bekliyorum güzel haberlerini

Oyy kuzum hayırlı uğurlu olsun sana bebişine kavuşmanda vesile olsun inşallah. Dinlen şimdi bol bol. Yarın da dinlen. Ani ve ağır hareketler yapma. Sonra normal rutinine dönersin
Teşekkür ederim canım benim hepimiz için çok güzel olsun herşey inşallah. Etrafımdaki insanlar bana beyin gücüyle kendini hamile olduğuna ikna et sürekli hamile olduğunu söyle ve hisset diyorlar. Ya beyin gücüne inanırım evet ama sonuç olumsuz olduğunda bu inancın yıkımı daha büyük olur gibi geliyor. Hayalkırıklığı yaşamak çok zor. Yine de bunu denesem mi denesek mi

Bu arada edahandro canım senin daha önceki yorumlarında görmüştüm kaç aşılama yaptırdın? Bide niçin tüp bebek istemiyorsun olasılık daha yüksek biliyorsun. Bu aşılama süreci baya yıpratıcı oluyor maalesef yani tüp bebekte de yorucu ama ihtimal yüksek en azından. Ben sanırım bu olmaz ise tüp bebeğe geçebilirim

canım, tüp bebek süreci psikolojik olarak yıpratıcı gerçekten hak veriyorum baştan önyargılı olmana. ben 2 deneyimimde de bayaa yıprandım. ilkinde bir başta kendime yediremedim, bir başarısızlık duygusu geldi. Yani ben beceremedim de tüp bebek yapıyoruz gibi saçma sapan, orda bi psikolojik olarak yenik başladım zaten. Üstüne bir de iğnelerimi kendim yapamayacağımı anladım, iğneyi görünce bile tansiyonum düşüyordu. 3-4 arası da iğneyi olmam lazım, şirkettekilere söyleyemiyorum falan. Fizik tedaviye gidiyorum diye uydurdum hergün hastaneye gidip yaptırdım. neyse yumurtalar toplandı opuya gitti, o 5 gün laboratuardan hergün arayıp bilgi veriyorlar ya, tüm gün tel başındayım zaten. Çalıyor kalbim duracak gibi oluyordu kaygıdan, ilk deneme ya tabi :) Neyse geçti gitti donduruldu 1 yumurta orta kalite de olsa. 2. tedavide yumurtalarım iğnelere cevap vermedi büyümedi, hadi hadi diye diye dr, tam 17 gün iğne oldum. İğneleri yine kendim yapamıyorum tahmin edersin. Bir de hormon bunların hepsi nasıl dengem şaştı duygularım karmakarışık, bi ağlıyorum bi gülüyorum :) yumurtaların iğnelere tepki vermeyeceği gibi bir ihtimalin varlığından bile haberdar değildim oysa ki. Hadiii o da bir yıkım oldu. Dedim sen bir dur naapıyorsun, sakinleş. Koşa koşa tüp bebeğe başladık. -benim spiralim vardı, bebek düşünüyoruz dedik çıkarttırdım ocakta, amh bakalım dedi dr baktık 0,06 çıktı, koş koş koş tüp bebek yapcaz dedi. Biz öyle daldık sürece. yani kendimiz doğal hiiiç denememiştik bile. -

Sonuç olarak tüm bunları tüp bebekten seni iyice soğutmak için söylemedim, zorunda kalınca başa gelince hepsi yaşanıyor geçiyor sonu güzel olsun. Demem o ki, ben bir durdum baktım sakinleştim. O arada danışmanlık aldım, beslenmedir takviyedir düzenledim. Gittim yumurtalıklarıma prp yaptırdım. prp öncesi ve sonrası 4 aydır falan da kendimiz deniyorduk, ovulasyon testleriyle takip ederek. Yok olmadı. Prp sonrası 2. döngüm şimdi. Ben bir kez daha kendim ovulasyon testi bile yapmaya tahammülüm kalmadığını anladım gittim doktora, bana dedi ki doğal siklusta bir takip edelim yumurtalarını. Aaaa dedim bu olabiliyor muydu, neden ben daha önce yapmadım. Sonuç işte şimdi klomen de kullanıyorum, iğne derdim yok. Bak sen de klomenin işe yaradığını söylüyorsun. Ptesi kontrole gideceğim, herşey yolunda ve yumurtalar da büyüdüyse inşallah önümüzdeki hafta opu ya giderim. Ama şuan ilk 2 denememden sonra bu şekilde takip beni inanılmaz rahatlattı, kuş gibi hafifim öyle diyeyim. Tüp bebek tedavisinin benim için en zorlu kısmı iğneli olandı onu pas geçmiş oldum. Sonrasında bişey yok aslında, opu dediğin anesteziyle zaten toplanıyor yumurtalar. 2-3 saat içinde çıkıyorsun hastaneden. 5 gün bekleme süresi var işte o labdan gelen telefonlar. E onu acaba bu ay oldu mu diye regle 5 gün kala test yapmaya başlayıp o stres ve heyecan ve kaygıyı yaşıyoruz öyle düşün. aynı şey. Sonuç olarak, bu yumurtayla spermi bir lab ortamında buluşturmaları lazım bir şekilde madem biz yapamıyoruz rahimde :) öyle bak. Çekinilecek hiçbir yanı yok, bu şekilde her ay inan daha çok stres yaşıyorsundur.
Doktora güvenmek zorunda kalıyorsun bi noktada o ayrı, ama anladım ki çok sakin yürütmek lazım süreci, herkese uygulanan standart yöntem değil de sana uygun olanı ne onu bulmak, başka doktorlardan fikir almak, takip etmek araştırmak ve doktorundan da gerekiyorsa talep etmek lazım.

İnanılmaz uzun anlattım ama nedense kendi deneyimlerimden yola çıkarak vardığım nokta sana yardımcı olur diye düşündüm. hepimiz bir şekilde bazı süreçlerden geçiyoruz bu uğurda, tecrübe ettiğimiz olumlu olumsuz şeyler birbirimize yol gösteriyor diye düşünüyorum. Herkesin kendi süreci biricik sonuçta. Benim son gittiğim doktor çok güzel birşey söyledi, bir kağıda bana önümdeki seçenekleri yazdı ve dedi ki bu senin yolun, ne hissediyorsan hangisi içine umut yeşertiyorsa seç, ben seçimlerine saygılıyım ve o yoldan ilerleyelim.

haddimi aştıysam ya da üzecek birşey söylediysem affola canım

Canım benimde yaş 37
Doktora yumurta takibi istediğim direk aşılamaya yonlendirdi. Demekki yastan dolayı bir üst işleme yonlendiriliyor hep.
biraz önce de çok detaylı yazdım ama evet doktorlar hep bir üst işleme yönlendiriyor aynen. Ben doğal siklus takip edelim iğne olmak istemiyorum diye ilk tüp bebek yaptırdığım doktora geri gittim, bana dedi ki "hah işte bana bunlarla gel" :)
inanılmaz ama gerçek, dedim ki neden başta siz önermediniz madem. Bak dedi sana açık konuşayım, bu işin doğru yolu önce kendin yumurta kaliteni arttırmaya çalışacaksın, o arada prp gibi destek tedaviyi alacaksın. Doğal siklus takip edicez vs vs.. en son artık iğneli tüp bebek, donasyon, evlat edinmeye doğru gidiyor dedi liste. Ama türk halkında ne yazık ki bu süreç böyle işleyemiyor. Ben hastayı git takviye kullan 3 ay sonra gel diye yollasam benden memnun kalmıyor hemen başka doktora gidiyor çünkü hemen sonuç almak istiyor. Dur önce bir prp yapalım desem, olumlu sonuç alınacağı garanti değil olmazsa boşuna işlem yaptırdın diyor. doğal siklus yumurta takip edelim desem e bi sürü yumurta büyütüp alabilecekken sen bir yumurtanın peşinde koştun olacak iş değil diyor yine kaçıyor dedi.. Kendi açısından da çok da haksız değil, yani demek ki doktorlar bizi en hızlı sonuç alınabilecek yola doğru itiyor elinden kaçırmamak için. Ben de bu süreçlerden geçe geçe zor da olsa doğru rotayı buldum sonunda. En azından bodoslama dalmamak gerektiğini öğrendim. Ha bak aşılamayı da bilmiyordum bilsem onu talep ederdim :) belki ona da sıcak bakacaktı.. neyse öyle işte hakkımızda hayırlısı

Ben yapmıştım hatta aşermiştim yani sanki hamile gibiydim. Adetim bile gecikmişti resmen hamileydim öyle hissediyordum. Ama test negatif cıktı. Sonra hasta oldum bu seferde beynimi hamile olmadığıma ikna etmeye çalıştım. Psikolojik olarak sıkıntılıydı yani. Tabii herkesin yapısı farklı ama bende böyle olmuştu. Şimdilerde kendimi kandırmıyorum hiç zaten ya tutacak ya tutmayacak. Tutarsa cok mutlu olup gebeliğimi en iyi şekilde gecirmek icin uğrasırım. Tutmazsa da sonraki sürecte nasıl yol izlerim ona bakarım. Sürecimiz zorlu yorucu bizi en iyi biz anlarız. İnşallah en kısa zamanda yavrularımıza kavuşuruz. Deneyip denememek sana kalmış ama benim tavsiyem kendini cok kaptırma.

Çok haklısın ben de bundan korkuyorum işte. Daha fazla hayalkırıklığı daha fazla üzüntü oluyor çok kötü.
Ya maşallah oldun mu canım nasılsın
Evet canım dün yapıldı iyiyim çok şükür arada kasıklarımda hafif ağrılar oluyor geçiyor. İşyerim izin için sorunlu olunca doktorum on gün rapor yazdı dinlen sen dedi sağolsun yatıyorum ben de evde

Hayalkırıklığıyla baş etmek benim için zor canım. Dördüncü denemedeyim. Sanırım ben yapamam daha önceleri kendimi çok hamile sanırıp, hamile olmadığımı öğrenince baya üzülmüştüm

Canım tüp bebek fikrine psikolojik olarak hazır değilim bu konuda düşünmek ve konuşmak da bana iyi gelmiyor. Mecbur kalırsam mecburen yaptırabilirim ama şimdi inan üstünde kafa yormak istediğim birşey değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…