Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Hadi bakalım geçmiş olsun diyelim. Güzel haberlerini alalım inşallah kuzum. Dinlen bugün güzel güzel benimki de sonrasında hiç ilaç vermiyor kuzum.

Climarayı bilmiyorum canım.

Çatlatma iğnesiyle ilgili çok farklı şeyler okudum. Doktoruma sormadım ama şöyle deniyor; çatlamak üzere olan yumurtayı çatlatıyor, diğerlerini baskılıyor. Hatta yumurta takiplerinde aşılama yoksa iğne pek vermek istemiyorlar ol, diğer yumoşları etkilemesin diye, hepsi çatlasın diye. Rivayet ama burda bi yerlerde okumuştum bunları. Teyit ettiğim bir mevzu değil

diğer tarafta şöyle der; çatlatma iğnesi den bağımsız olarak, gün aşırı ilişki devam etsin, ileriki günlerde minik yumurtalarda çatlayablir

Dün yoktu bugün başladı aynı yumurtlama olduğu zaman ki gibi oldu. Sanki şimdi yumurtlama oluyormus gibi

Kızlar aşılamam olalı 3 saat oldu ama akıntı gibi sanki birşet akıyor normal mı ki
Canım normal ilişki sonrası da akmıyor mu ?
Benim akıyor ayağa kalktığımda.
Hatta sabaha kadar uyuyor sabah ayağa kalkıyorum yine akıyor. Bu rahme ulaşmayan sprem sanırım.
Ama aşılama hepsi ulaşması gerekiyordu şanın

Canım kadın bünyesi yılın 12 ayı sağlıklı yumurtlamaya müsait değilmiş aslında. 8-9 Muş ideal olan. Belki senin de o aya denk geldiğinden buyumemistir.
Birde pcosluysan bu 4-5 e düşüyor diye duymuştum evet. Nasip bakalım nolucak

Normalde özele gittiğim doktorumdan aşırı memnunum. Her detayı herşeyiyle çok ilgili aldığı ücretide hak ediyor. Ama 2 ay üst üste tedaviye yanıt alamayınca bu ay özel doktorumlada aşılama deneyecektik bende aşılamayla ilgili okuduğum yorumlarda hep işte normal yolla gebe kalmak gibi ya da tutmama oranıda yüksek gibi yorumlar okuyunca özele fazla para verip yaptıracağıma burda eğitim araştırma hastanesinde yaptırayım dedim sonuçta aynı şey. Ama karşında muhatap bulmak ne mümkün. Gittiğim doktor yerinde asla olmuyor ya asistanları var ya da hiç yok. Bugün yumurtalık kontrolüne çağırdı ama kendisi olmadığı için beni başka doktora yönlendirdiler resmen saçmalık ve muayene ederken o doktora soru soruyorum gelişen varmı diye muayeneden sonra cevap vericem diyip pat diye hiç gelişme yok iki gün daha yüksek doz vur eğer yine gelişmezse aşılama olamazsın demesinmi. Moralim alt üst oldu. Çıkar çıkmaz özeldeki kendi doktorumu aradım yarın sabah ona görüneceğim umarım hepimiz bu ay güzel haberlerle karşılaşırız

Evet mormalde akıyor ama doktora dedim normal dedi akan şey belki başka bişeydir hiç tuvalete gidemedim daha

Ay için rahatladı sonunu okuyunca. Aynen kendi doktorun belki yumoşların gelişmesi için işe yarar bi doz verir. Çok iyi düşünmüşsün canım. Git kendi doktoruna. Ben devlette sadece iki kere hormon baktırmaya gittim, ilkinde bana öyle olumsuz şeyler söyledi ki, tıpta olmayan bi tanı falan söylemiş, ben de sorunum var sandım. Sonra kendi doktorum beni rahatlatmıştı. Hiç böyle bi tanı yok üzülme, sen öyle değilsin diye. O sebeple bütçe varsa özel iyi diyorum kendim için.

Evet mormalde akıyor ama doktora dedim normal dedi akan şey belki başka bişeydir hiç tuvalete gidemedim daha
O taktıkları spektrum varya rahmi acmak icin olan ona jel tarzı şeyler sürüyorlar sanırım sonrası akıyor gibi hissettiğimiz o sanırım. Benim aşılamam bitti doktor o aleti cıkardı birşey aktı eşimde yanımdaydı zaten doktor türk olmadığı icin eşime dedim hemen söyle sperm geri aktı diye. Doktorq söyledi doktorda ben jel sürülmesini doğru bulmadığım icin yıkadım o aleti dedi bizim önümüzde yıkadı zaten. Onun suyudur hissettiği sperm coktaan yumurtays gitmiştir bile dedi. En hızlı en canlı spermleri sectikleri için bi sorun yok dedi. Bende cok korkmustum aktığını hissedince

Ay bende aynısını dedim bişeyler aktı o sperm değildir dedi hahahhahaha biz kadınlar ne meraklıyız ve takınlıyız ya napalım çok acılar çekiyoruz

Ben de üçüncü de demiştim aktı diye. Doktora da soramamıştım. Şimdi rahatladım. Bu bilgi bende yoktu aydınlandım şuan

Canım bende vajinam sancıyor bide kasık agrım var sol tarafım dolgun agrıyor yürürken var mı sendede
Canım iğne de çok yapıyor kasık bel ağrılarını Normalde aşılamadan sonra vajina ağrısı çok az rastladım ben buralarda ama senin hassasiyetin sebebiyle hissediyorsun demek ki. İyiki anestezili olmuşsun canım kendini iyi tanıyorsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…