Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
ördek ağzı gibi bi alet rahimin açılmasını sağlıyor. ilkinde cok acım olmustu. Bugün hissetmedim bile takacağı zaman derin derin nefes aldım verdim. Zaten sonrası öksür diyor öksürdüm sonra cıkardı. Sizide öksürtüyorlar mı
Bilmiyorum canım ilk asilamam olacak.

Kızlar vajinismus hikayelerini görünce çok şaşırdım, çünkü bende 10 ay vajinismus yaşadım😁😁 hemde sıfır birliktelik. Hatta ilk senemi saymıyorum 3 yıllık evliyim, 2 senedir uğraşıyorum.
Bu ay ara verdim aşılamaya nasipse Kasım ayında 2. Olacak. Kardeşimin düğünene denk geliyor.
Ama aşılama çok basit işlem, ilkez olacaklar içiniz rahat olsun vajinismus insanlar yapabildiysek siz baya baya rahat olursunuz😁

Kızlar selaam. Yarın benim aşılamamın 13.günü olacak. Kaçıncı güne kadar adet olunuyor. Ben en geç 15 gün diye duymuştum sizce ?

Ben kendim yapıyorum canım. Çok kolay aslında ama yapamam korkarım diyorsan hastanede yaptır. Hiç bilmiyorum canım reçeteyi isterler mi. meirda meirda sen hastanede mi yaptırmıştım iğneyi? Reçete istemişler miydi kuzum
Evet, acilde yaptırdım ve reçete istediler. Gelen mesajdaki kodu söyledim

Kızlar vajinismus hikayelerini görünce çok şaşırdım, çünkü bende 10 ay vajinismus yaşadım😁😁 hemde sıfır birliktelik. Hatta ilk senemi saymıyorum 3 yıllık evliyim, 2 senedir uğraşıyorum.
Bu ay ara verdim aşılamaya nasipse Kasım ayında 2. Olacak. Kardeşimin düğünene denk geliyor.
Ama aşılama çok basit işlem, ilkez olacaklar içiniz rahat olsun vajinismus insanlar yapabildiysek siz baya baya rahat olursunuz😁
Evet ya birbirimizi bulmuşuz 🤣 öyküler denk geldi 🙏 kardeşine mutluluklar dilerim canım. Belki Ekim ayında bebişin sana süpriz yapar, hiç belli olmaz 🥰😍

Kızlar selaam. Yarın benim aşılamamın 13.günü olacak. Kaçıncı güne kadar adet olunuyor. Ben en geç 15 gün diye duymuştum sizce ?
Ben 14. Gün oldum canım bu ay. Sizin pozitif haberlerinizi de bekliyoruz inşallah arka arkaya N -nelly M Milkamzzgr cumaya test yaptıracaklar vardı aranızda 🙏 bu hafta en az bir pozitif çıkmalı 😍🥰

Ben 14. Gün oldum canım bu ay. Sizin pozitif haberlerinizi de bekliyoruz inşallah arka arkaya N -nelly M Milkamzzgr cumaya test yaptıracaklar vardı aranızda 🙏 bu hafta en az bir pozitif çıkmalı 😍🥰
İnşallah canım akşamüstü ve akşam çok hafif pembemsi bi akıntı geldi kasik ağrım oldu dedim heralde adet olcam kesildi yok gelen giden galiba olcam anlayamadım bende 😐

Kızlar aşılamanın yapıldığı gün de yumurtalara bakılıyor mu buyuklugune, catladigina ?
Bakmıyorlar genelde çünkü zaten yumurtaların çatlayacağı büyüklüğe geldiğinde bakıp ona göre iğne günü veriyorlar ve catlatma iğnesiyle catlamaması kücük bi ihtimal. O yüzden kontrol yapmıyorlar. Bugün ben kasıklarında hafif ağrılar oluyor dedim. Bu cok güzel dedi yumurtlama belirtisi dedi.

14. Gün oldum canım

Doğal gebelikten farkı yok canım. Ağır spor ve ağır iş yapmaktan sakınman yeter. İlk gün dinlen. Gerisi çok da mühim değil. Aşılamada istirahat demiyorlar ama tüp bebek de istirahat diyorlar sanırım.

Umarım yerleşme belirtileridir kuzum.

Canım çatlamaya yumurtan kist olduğundan vermiştir. Eğer yumurta geliştirici verseydi, o kisti besliyor ve daha çok büyütüyor. Mecbur mola alacaksın canım. Ben yarın gideceğim canım. Adetin 4. Günü gitmiş olacağım. Kist yoksa klomen veya femaraya başlarım muhtemelen. Üzüldüm ya bu ay birlikte takip ederiz diye düşünüyordum 😍 neyse olsun vardır bi hayır. Kist varken de hamile kalabiliyorsun. Bu ayı değerlendirin mutlaka
Canım anlamadım yani doktor yanlış vermiş diye mi kist olmuş olabilir ya valla bende bu ay çok istedim ama kısmet olmadı sadece kafamı karıştırdı yani yanlış ilaç vermiş olabilir mi

X