Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Az önce tekrar yaptım, yine negatif... Yarın yine de gidip kan vereceğim.
Tamam canım malesef buradan öğrendiğimiz 12. Günde varsa idrarda çıkıyor ama şu da bir gerçek ki "mucizeler de gerçek" belki yarın mucizen sana gelir belki değerin çok ufak olduğu için göstermemiştir test.

Ben de şimdi bir daha yapacağım. Of gerçekten yüreğim kaldırmıyor bu negatifleri kalbim sıkışıyor ya. Elim gitmiyor teste bi türlü.

Aşılama sonrası 13. Gün. Test negatif hakkımda hayırlısı Y yenibirhayal M minadilda sumeyye 1306 meirda
Üzülme sakın hayırlı olanı nasip ediyor Rabbim zaten aşılamanın başarı oranı çok düşük başka tedavi yöntemleri bulmak lazım gerçekten bu hayal kırıklığı çok üzücü çok yıpratıcı hepimiz için hayırlı olanı karşımıza çıkarsın nasip etsin Rabbim inşallah

Aşılama sonrası 13. Gün. Test negatif hakkımda hayırlısı Y yenibirhayal M minadilda sumeyye 1306 meirda
Geçmiş olsun canım hiçç
Pes etme sakın hersey çok güzel olacak hepimizi sen motive ettin morel çok önemli farkettiysen çoğu kişininki tutmadı zaten başarı oranı çok düşük birz kendine gel toparlan insllah bunlara gerek kalmadan bir bakalım hamileyiz
Şöyle anlatayım sana çok yakın arkadaşım 7 yıldır evli 3 defa tüp bebek 4 defa aşılama yaptı olmadı bi türlü kısmet allahtan bi baktık hamile ve doğal yollardan kalmış ve folik asit bile bırakmıştı yani Allahım bizlere sınıyor belki rabbim kalpten istiyoruz hepimize nasip etsin inşallah

Erken mi yaptın testi sanki aynı zamandaydik seninle ben Çarşamba kan vereceğim inşallah nasiptabi olmazsa da moral bozmuyoruz hemen bir sobraki aşamaya geçeceğiz
Yok kuzum benim seninle aramda beş gün falan vardı. Hakkımızda hayırlısı olsun senin güzel haberlerini alacağız inşallah

Evet kuzum böyle şeylere tutunuyorum artık Allah büyük

Amin amin kuzum

Benim ki mfk nın vitamini kapsül şeklinde ama farklı bi damla da aldım suya meyve suyuna katılıp icilebilirmiş henüz ona başlamadım.
Bende aldım da, üzerinde bir damla yazıyor, başka bir yerde de 10 kiloya 1 damla olacak şekilde kilo ile ayarlanır damla sayısı yazıyor. Net bir bilgi bulamadim

Merhaba, 2. Aşılamamı olacağım gonalf kullanıyorum bugün kontrole gittim. 2 gün sonra tekrar gideceğim. Bugün doktorla konuşurken 1. Aşılamamda gebe kaldığımı ama 6. Haftada kalbi durduğunu ve kürtaj olduğumu söyledim. Doktor şaşırdı ve tıbbi olarak %12 ihtimalle aşılamada gebe kalındığını şaşırdığını söyledi. Kötü niyetle söylemedi ama moralim çok bozuldu. Hala ağlıyorum ve sanki boşa çabaladığını hissediyorum. 2. Aşılama da gebe kalan var mı ?

Canım hoşgeldin bazı Doktorlar direk tüp bebeğe yönlendirmek için böyle şeyler diyebiliyorlar. Aslında kendin, kendine bir örneksin. Bir aşılamayla bile hamile kalınabileceğini gösteriyorsun kendine ve bizlere. Sizinki de sebepsiz infertilite mi canım? Hiç kendini üzme. Aşılama senin için olumlu olmuş ve hamile kalabilmişsin. İlk gebelikte neden kalbi durdu onu söylediler mi? Kan pıhtılaşması falan gibi bir durumun var mı yok mu bakıldı mı? Evet aşılamanın ihtimali düşük evet doğal gebelikle çok benzer ama aşılamayla hamile kalanların sayısı da hiç az değil. Tüp bebek aşılama yaptırıp olumsuz sonuç alıp sonrasında doğal olarak hamile kalanlar da çok oluyor. Yani nasibinde varsa olacaktır kendini üzmeyi kenara bırakıp, bebeğin için olumlu olmaya odaklan duygularımız çok önemli, stresten uzak durmalıyız.

Bir de seni tabloya ekleme mi ister misin? İlk sayfamızda tablomuz var. Kaç yumurtan oluşmuş söyledi mi doktorun? Aşılama günün üç aşağı beş yukarı belli oldu mu?

Bu arada ben 4. Aşılamamı olacağım. Aslında 4e kadar gerek yok ama bu ayları da boş geçmek istemiyorum. Diğer türlü boş durursam kendimi yıpratıyorum. 6 ay kadar daha da olmazsa tüp bebeğe yönelebilirim ama bi türlü bu fikre ısınamıyorum. Aslında bilgisizliği sen ıısınamıyorum. Yeni şeylerden pek hoşlanmam. Allah muhtaç bırakmasın inşallah da aşılamayla veya doğal yolla bebeklerimize kavuşalım inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…