Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Çok teşekkür ederim regl günüm çarşamba perşembe ama kendimi kandrmayacagım demek hakkımda böyle hayırlıymış
Evet canım mucizen gerçek olursa sevinirsin ama olmazsa da o minnoş kalbini üzme tamam mı? Daha ilk aşılaman. Sonraki aşılamalarda pozitifi görme olasılığın artıyor. Allah'ın izniyle sağlıkla gelecek bebişin daha çok da gençsin, tazecik hücrelerin eminimki en doğru zamanda bebeğin seni bulacak

Çok teşekkür ederim regl günüm çarşamba perşembe ama kendimi kandrmayacagım demek hakkımda böyle hayırlıymış
Hem belki aşılamaya bile gerek kalmadan olacak bebeğin kuzum. Kimse bunu bilemez. Önümüzdeki ay aşılama olmayacaksan takviye vitaminlere bakabilirsin kuzum. Vücudunu desteklemek için

Çok yoruldum ilaçlardan ne yapabilirim sizce direk 2 aşılama mi yapsam
Kaç aydır ilaç kullanıyorsun kuzum?
Ben ikinci aşılamayı hiç ara vermeden yaptırdım. Çünkü forumlarda ilaçları üst üste kullanınca etkisinin arttığını okumuştum. İkinciden sonra üç ay mola verdim (depresifleşmiştim), bi de benim doktorum hsg'siz aşılama yapmıştı. Ben tüplerimin tıkalı olduğuna inandığım için de üçüncü aşılamayı yaptrmak istemedim.

En son Mayıs'ta ikinci aşılamamı oldum.
Temmuzda hsg çektirdim.
Yani üç ay mola verdim şimdi tekrar aşılamaya başladım. Bu ay tutmazsa önümüzdeki ay yine aşılama olmak isteyeceğim doktorumdan canım.

Bunun yanı sıra eşim sperm desteği için
Proxeed plus kullanıyor (promen k, maxigo gibi takviyelerde var)
Ben de promotil ve maxijuno kullanıyorum (bir gün birini bir gün birini içiyorum. Benzer içerikteler)
Kendi doktoruma bu vitamin takviyelerini sorduğumda; kendisinin bu takviyelerde karşı olmadığını kullanabileceğini, zararının olmayacağını, psikolojik olarak kendimi daha iyi hissedeceksem kulllanabileceğimi söyledi. Ben de kullanıyorum. Benim FSH değerim 11.8 çıktı. Doktorum sorun yok diyor ama yüksek aslında. O sebeple yumurtalarını desteklemeye çalışıyorum kuzum.

Yani sana önerim ikinci aşılamanı da hemen bunun üstüne yaptırman olacaktır. Ama her birimizin öyküsü başka kendine göre değerlendirip karar ver canım. Ben 35 yaşındayım, 17 aydır deniyorum. Artık kaybedecek vaktim olmadığı için de üst üste aşılama olmak bana daha iyi geliyor.

Çok teşekkür ederim ne güzel anlatmışsın bende öyle yapacağım muhtemelen vardır rabbimin bi bildiği bende 2 yıldır evliliym bir kimyasal gebelik geçirdim sonra olmadi kısmet ama bu ayda devam edeceği

Çok teşekkür ederim ne güzel anlatmışsın bende öyle yapacağım muhtemelen vardır rabbimin bi bildiği bende 2 yıldır evliliym bir kimyasal gebelik geçirdim sonra olmadi kısmet ama bu ayda devam edeceği
Canım bak ne güzel kimyasal geçirmişsin muhtemelen üzüldün kimyasal geçirince ama bu hamile kalabildiğini gösteriyor. Ben daha bir kez bile çift çizgi görmedim, gölge bile görmedim. Hamile kalabilir kalamadığımı bilmiyorum bile. Ama sen hamiş kalabiliyorsun. Sperm ve yumurta buluşabiliyor güzel şeylere odaklan canım. Kimyasal geçirdiysen bence yakında hamile de kalacaksın moral çok önemli, kafayı rahatlatmak çok çok önemli canım elimden geldiğince anlatırım destek olurum sana birlikte daha güçlüyüz

Yaa canımsınız çok teşekkür ederim eşim sonra varikasol ameliyati oldu bi sorun yok değerler düzeldi dediler inanın artık insan neye inanacgni şaşıriyor ama artık yok bide ben eşimle de dün beni baya ağlattı sanırım onuda etkisi oldu tartışma anında direk kramp girdi karnıma dedim kesin regl oldum ama olmadım bakalım artık

Maşallah kuzum, ne eşler var bırak ameliyatı, muayeneye bile yanaşmıyor, ne kadar şanslısın, eşin de taşın altına elini koymuş. Herşeyiniz normal ilerliyorsa dediğim gibi belki aşılamasız doğal yolla bile hamiş kalabilirsin ve ayrıca bence adet gelene kadar az da olsa umut var hakkında hayırlısı olsun canım

İnsllah canım ama bende umut bitti ama kendimi iyi hissediyorum asla üzülmeyeceğim demek Allah böyle uygun gördü hemen dediğin gibi ikinci aşılamamı yapacağım

15 Eylül, 2. Aşılama 1 yumurta ve gonal f kullandım.hepimiz iyi haberler alalım inşallah hayırlısı olsun

Canim benim ilk asilamam.
Pazartesi doktora gideceğim, ne ilaç verecek hiç bilmiyorum.
Paylaşırım bu bilgileri öğrenince.
Hepimiz bebek sahibi olalım insallah

Klomen kullandım ama ilişki olamadığı için çöp oldu yumurtalarım.. bu ay gonal f kullanmak istedi dr ben bir şey istemedim canım çünkü dr hormon testlerime bakarak karar veriyor.. sen vuruldun mu femara? Gonal f iyi bir ilaç mı bilmiyorum klomenden daha mı etkili?

Ben bu ay femara kullandım canım. İçiliyor direk o. Gonal-F yi hiç bilmiyorum tecrübem olmadı. Ben de merak ediyorum neye göre veriyorlar diye

İnşallah canım inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…