Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Kuzum bu FSH testini falan adetliiyken verdin değil mi? Amk çıkınca da etiketle beni canım

Canım hiç farklı birşey yok. İlk 2 gün yoğun gaz sancısı vardi oda azaldı. Normal herşey. Goguslerde hafif hassasiyet var, oda östrojen hormonu kullandığım için, transfer ooncesi de vardı.
İnşallah içindedir minişin kuzum ben aralık ayını düşünüp stres oluyorum şimdiden. İnşallah seninki bir seferde olmuştur canım şu aldığım takviye lerin yüzü suyu hürmetine kendi kendine olsa keşke

Kuzum bu FSH testini falan adetliiyken verdin değil mi? Amk çıkınca da etiketle beni canım
Öncelikle canım tebrik ederim o yazdığımı anladığın için valla geri baktığımda ben zor anladım kötü yerine kör falan yazmışım
Tabi tabi 2.günümdü verdiğimde. Amh çok şükür çok düşük çıkar sanıyordum 0,68 çıkmış , 2 sene önce 0,81 çıkmıştı.yine düşük ama yaşıma göre de normal sayılır. Çok okudum yarın gidip hayıt tohumu testere dişli aslan pençesimiydi neydi alıp sabah birini akşam birini içeyim diyorum bu ay hormonları düzeltmek için çalışçam inince tekrar aşılama yapacağım 45 dk yürüyüş yaptım hemen başladım bakalım inşallah düzeltebilirim

Ben de sana amk demişim sen de beni anladığın için ben de sana teşekkür ederim kuzum bence 0.81den 0.68 olması baya iyi evet canım testere Dişliyi ben de aldım. Kaynamış bi su bardağı suda 1 tatlı kaşığı 5 dk haşlayıp her akşam içiyorum. Tamam bir aşılama daha okeydir iyi fikirdir destekliyorum kuzum yürüyeş de şahane. Ben hiç Yürümüyorum sen çok iyi yapıyorsun. Bu kadar takviye içiyorum. Bunların yüzü suyu hürmetine bu ay keşke kendiliğinden hamile kalsam

İnşallah canım inşallah bu kadar çabana kendiliğinden hamile kalırsın bu ay hayıtı da kullandın mı peki birini sabah birini akşm yapsam çok gelmez inşallah yarın alacağım aktardan. Vitaminlerim de kargoda gelir yarın öbür gün. Allah yüzümüze baksın inşallah bide ben evde decavit buldum ne zaman aldıysam Allah bilir.attım ağzıma bitane hemen. Önüme geleni içmeye başladım vitamin zehirlenmesi geçirmeyiz inşallah
(Farkettim ama hemen çaktım amk yi )

Hayıt otu suyu içtim kuzum baya. Şişe şişe almıştım. FSH 11 den 11.8e çıktı 6 ay içinde. Ama belki daha çok çıkacaktı tuttu bilemiyorum. Ben işe yaramadı sandım ama belki de yaramıştır. geçen ay hayıt suyum bitti. Bu ay ilk kez testere Dişli'den demliyorum her akşam kendime. Şu zeytinyağlı inciri de öneririm. Sade incir de yiyebilirsin ama ben zeytinyağlı cevizli incirden aldım baya da beğendim. Tadı güzel. Üşenmesem evde yapsam keşke ama hazır olunca hep çok güzel oluyor

Kızlar yumurta çatlaması icin havucu nasıl kullanıyorsunuz daha doğrusu kullanan var mı? Ben bugün kontrole gittim çarşamba aşılamam var. Ama diğer aşılamamda gonal-f le 4 yumurtam vardı. Şuan 1 tane var. Hiç umudum yok bu sefer çokta önemsemiyorum. Ama çatlatma iğnesinin çatlatmadığını düsünüyorum. Havucuda kullanmak istiyorum

Günde 2 3 tane yiyenler var evet ovülayon zamanı ya da suyunu falan içenler.bi kaç gün sonra gidip çatlayıp çatlamadığını kontrol etmek te lazım aslında doktora

Günde 2 3 tane yiyenler var evet ovülayon zamanı ya da suyunu falan içenler.bi kaç gün sonra gidip çatlayıp çatlamadığını kontrol etmek te lazım aslında doktora
Teşekkür ederim. Aşılama yaptıkları zaman çatladı mı diye bakmıyorlar. Zaten 1 yumurtam var çok iç acıcı bir aşılama olmayacak.

Teşekkür ederim. Aşılama yaptıkları zaman çatladı mı diye bakmıyorlar. Zaten 1 yumurtam var çok iç acıcı bir aşılama olmayacak.
Klomen ve femara denediğimde doktor çağırmıştı mesela hatta birinde çatlamamıştı ama aşılamada çağırmadı doktor, sanırım doktordan doktora değişiyor ama özeldeyse bence zaten kontrol olarakta geçeceğinden dolayı doktora söyleyerek ya da söylemeden çatladımı kontrolüne gidilebilir, çok ağrım var falan bahaneyle olmazsa gidikebikir gitmişken ağrı falan deyince kontrole de alır çünkü, ben de bu aşılamada gitmedim çok pişmanım iknci yapışımda mutlaka gideceğim çapırsın ya da çağırmasın
Tek yumurta olmasına moralin bozulmasın bence Allah büyük hiç belli olmaz yeterki sağlıklı olsun ve çatlasın, sonuçta 5 yumurta da olsa çatlayan salınan 1 yumurta oluyor, inşallah olur

Oyyy güzelimmm nerelerdesin seenn? Özlettin kendinii. Hayırlısıyla bize de nasip olacak inşallah çiçeğim ben de hala bekliyorim

rabbim hayırla nasıb eylesın canım benım inşallah :) geçmiş olsun

Oyyy güzelimmm nerelerdesin seenn? Özlettin kendinii. Hayırlısıyla bize de nasip olacak inşallah çiçeğim ben de hala bekliyorim
Ya sorma canım ben de yazınca anladım ki özlemişim çok diş belasından hala kurtulamadım ama yaşlandım iyice değerlerimin daha kötü olmasına rağmen pozitifim bu aralar inşallah sonu da pozitif olsun çabucak hepimizin

İnşallah bugün doktor görüsmemiz vardı. Sana amh baktığımda 4,99 cıktı cok iyi durumda dedi. Ben sana tüp bebek diyemem dedi. 6 aşılama yapılması lazım tüp bebek merkezleri kabul etmez dedi. Vakit kaybetmek istemiyorum dedim yanımızda tüp bebek merkezini aradı. Kesinlikle kabul edemeyiz durumu cok iyi aşılamayla devam edilecek dediler. Ama bu seferkide tutmazsa 4. Aşılamadan önce hsg yapacaklar. Mecburen 6 aşılamayı tamamlamam lazım.

6 aşılamadan emin misin canım başka yere de soe bence burda da kaç kişi yazdı tüp e geçmek için 2 ya da 3 aşılama diyorlar devletteki tüpün şartı da böyleydi. Hatta tersine 3 4 te olmazsa artık tüpe geçşn diyorlar 6 sayısını ilk kez sen de duydum şaşırdım doğrusu. Bence kaç aşılama yaptın yazdın mı ya da unuttum mu bilmiyorum ama değerlerin iyiyse hsg yi öne çekmen lazım tıkanıklık vs var mı onu görmen lazım. Bence biraz daha araştır canım değerlerin kontrollerin herşey iyiyse geriye zaten hsg kalmış önce onu garantilemek daha mantıklı adettin hemen bitiminde yaptırıyorsun zaten 15 dk lık işlem kendin bağımsız herhangi bir yerde yaptırabilirsin hemen

Canım çarşamba aşılaman varsa yani yarın ye kuzum ye. Ben çok yerim çatlamaya 4 gün kala başlıyorum

Gonal-f kaçlık kullandın. Benim de bitanecik oldu süreç beni yoruyor ya. Olacağı varsa bir yumoş bile yeter canım yeterki zamanı gelmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…