Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Sağolun kızlar cevaplarınız için eşimin spermde hareketlilik sıkıntısı vardı benimde strese bağlı prolaktın yüksekliğim ondan bu ay onları yaptırcaz
aşılamayı yaptıracağım doktora önceden gitmiştim
Sperm testi hormon testleri istemişti karar verince bunları yaptır gel demişti
Bazı doktorlar cidden parasına bakıyor karşısındaki kadının psikolojisine duyarsız doktorlar da var
Doktor görüşleri instegram sayfalarında da var
Mesela üroloji doktorları hep şunu der sperm testi hormon testi erkeğe yapılmalı bu tedaviler öncesi bunu bazı kadın doğumcular umursamıyor.
Bu ay rahim filmini çektireceğim
Rahim filmi içinde ince tıkanıklar varsa gözükmeyen açılıyor ve filmden sonra hamile kalmayı kolaylaştırıyor öğrendiğim
Arkadaşım rahim filmini çekildi diğer ay hamile kaldı kalmasaydı o da aşılama yaptıracaktı

Kızlar size bir kaç sorum olucak çatlatma iğnesi olsakta yumurtası çatlamayanlar oluyormuş aşılama sonrası size bakıldı mı çatlayıp çatlamadığına dair ben doktorumdan istedim bana sadece tüp bebekte bakılıyor dedi ayriyetten devlette ve üniversite hastanesinde aşılama ücretli mi benden özel muane adı altında ücret alınmıştı ilaçlarım raporsuzdu katatere kadar ben aldım ama 11 de aşılama yaptı 2 ye kadar arabada yattım cunku 2 de özel muane açtırıp para yatırmam istendi bu bana cok tuhaf geldi birde yumurtanın çatlaması e2 den mi anlaşılıyordu kanda

İnşalah hsg çekilince sen de aşılamaya hiç ihtiyacın olmadan hamiş kalırsın kuzum aşılamada sperm aşırı düşük değilse önemsenmiyor. O sebeple doktorlar çok tercih etmiyor sanırım ama haklısın kuzum. Olan bize oluyor hep. Hakkınds hayırlısı olsun

Canım bu şekilde oluyor malesef.
Bende şaşırıp sormuştum ama bakilmiyormus yumurtanın çatlayıp catlamadigina.
Aşılama sonrası yarışta vermiyorlar. Bana gidebilirsiniz dediler ben yarım saat uzanmak istiyorum dedim, gerek yok ama siz bilirsiniz dediler.

İnşallah sağlıcakla tutar asilaman.

Kuzum toparlanmana çok sevindim. Çok şükür hamile kalabiliyorsun. İnşallah Allahım sağlıklı bir gebelik nasip etsin en hayırlı zamanda sana.

Kuzum toparlanmana çok sevindim. Çok şükür hamile kalabiliyorsun. İnşallah Allahım sağlıklı bir gebelik nasip etsin en hayırlı zamanda sana.
amin canım bir regl gecti şimdi ovulasyonla tekrar takibe başladım insan kayıp yaşayınca istegi daha cok artıyormuş sen nasılsın nasıl gidiyor hamilelik şimdi yorumda gördüm kız geliyormuş galiba çok sevindim sen istiyordun zaten rabbim sağlıkla kucagına almayı nasip etsin

Ayyy iyi iyi o isteğin olması harika. Bakarsın yeni yıla bebişle girersin

İyi benim çok şükür şimdilik sıkıntılı bir durum yok. Haftaya detaylı ultrasona gireceğim 20. haftada, umarım o da iyi geçer. Hamilelik süreci de enteresan, her gidiş farklı bir endişe. Evet Allah nasip kısmet ederse bir kızım olacak darısı isteyen herkesin başına inşallah.

amin kuzum inşallah öyle olur

Canım rabbim hayırlısıyla müjdelenirsin seni

Ya canım çok üzüldüm ama hayırlısı olmuştur eminim, inşallah yeri bir an önce dolar sağlıkla sonuna kadar da devam eder,beni diş çok soğutmuştu ben de aşılama yaptırdım bu ay olmayınca iki gün bayağı bozuldu moralim ama çok şükür kendime geldim toparlandım artık Allah büyük biz isteyeceğiz sabırla dua ile inşallah bize de nasip eder en kısa zamanda en sağlıklı haliyle

Canım bu ay aşılama yaptıracak misin ?

Canım bu ay aşılama yaptıracak misin ?
Valla canım doktor bugün çağırdı aslında bidaha yapalım dedi ama benim gidesim hiç yok:)) bir tek kist var mı diye kontrol istiyorum bikaç güne gitçem salı yarın kan sonuçlarım çıkacak ona göre davranmak istiyorum en son geçen sene yapmıştım bütün testleri değerlerim daha da düşmüşse boşa kürek çekmeyip önce takviyelerle hormonlar üzerine çalışayım diye düşündüm

Evet benim ilk klomen denememde çatlamadı kiste dönüştü o ay kü adetle de düşmeyince bir ilaç kullandım bir sonraki aya geçti çok şükür. Beni çağırmıştı bir kaç sonra kontrole çatlayıp çatlamadığına bakmak için çağırmasa da gitmek lazım aslında

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…