Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
6 aşılamadan emin misin canım başka yere de soe bence burda da kaç kişi yazdı tüp e geçmek için 2 ya da 3 aşılama diyorlar devletteki tüpün şartı da böyleydi. Hatta tersine 3 4 te olmazsa artık tüpe geçşn diyorlar 6 sayısını ilk kez sen de duydum şaşırdım doğrusu. Bence kaç aşılama yaptın yazdın mı ya da unuttum mu bilmiyorum ama değerlerin iyiyse hsg yi öne çekmen lazım tıkanıklık vs var mı onu görmen lazım. Bence biraz daha araştır canım değerlerin kontrollerin herşey iyiyse geriye zaten hsg kalmış önce onu garantilemek daha mantıklı adettin hemen bitiminde yaptırıyorsun zaten 15 dk lık işlem kendin bağımsız herhangi bir yerde yaptırabilirsin hemen
Ben yurtdısında yaşıyorum burda türkiyede ki gibi özel kliniğe gidip tüp bebek istiyorum diyemiyorsun. Bugün doktoruma ısrar ettim tüp bebek merkezini aradı kabul etmediler. Doktorumun yönlendirmesi lazım elindeki bilgileri vermesi lazım onlarında kabul etmesi lazım. Yarın 3. Aşılamam oda tutmazsa 3 kalıyor sonra tüp bebek mecburen kabul edecek. Aslında türkiyede transfer edilmeyi bekleyen 2 embriyom var. Ama burdakiler diyor ki türkiye cok aceleci bu işte hastalarda aceleci biz yapamayız diyorlar.

Gonal-f kaçlık kullandın. Benim de bitanecik oldu 😔 süreç beni yoruyor ya. Olacağı varsa bir yumoş bile yeter canım yeterki zamanı gelmiş olsun 🙏
75 olarak kullandım. Bugün doktor görüsmemiz vardı giderken havuc yedim akşam biraz daha yerim yarın sabahta yerim aşılamam 3 te olacak. Diğerinde 4 yumurtaydı. Aslında bunda 3 tane varda 2 si kücük gelişen 1 tane var

İnşallah 🙏🏻 bugün doktor görüsmemiz vardı. Sana amh baktığımda 4,99 cıktı cok iyi durumda dedi. Ben sana tüp bebek diyemem dedi. 6 aşılama yapılması lazım tüp bebek merkezleri kabul etmez dedi. Vakit kaybetmek istemiyorum dedim yanımızda tüp bebek merkezini aradı. Kesinlikle kabul edemeyiz durumu cok iyi aşılamayla devam edilecek dediler. Ama bu seferkide tutmazsa 4. Aşılamadan önce hsg yapacaklar. Mecburen 6 aşılamayı tamamlamam lazım.
Canın amh değerin çok iyiymiş maşallaaahh. FSH kaç biliyor mısun? Benim doktorum da eğer istersen 6 aşılamaya kadar yolu var bu işin derdi. Esinde sperm faktörü aşılamaya yapılamayacak kadar düşük değilse bence de aşılamaya devam edebilirsin canım 🙏

Ben yurtdısında yaşıyorum burda türkiyede ki gibi özel kliniğe gidip tüp bebek istiyorum diyemiyorsun. Bugün doktoruma ısrar ettim tüp bebek merkezini aradı kabul etmediler. Doktorumun yönlendirmesi lazım elindeki bilgileri vermesi lazım onlarında kabul etmesi lazım. Yarın 3. Aşılamam oda tutmazsa 3 kalıyor sonra tüp bebek mecburen kabul edecek. Aslında türkiyede transfer edilmeyi bekleyen 2 embriyom var. Ama burdakiler diyor ki türkiye cok aceleci bu işte hastalarda aceleci biz yapamayız diyorlar.
İlginç gerçekten 6 yı abartmışlar epey. Burda bir alternatifinin olması iyi olmuş ama iyi düşünmüşsün yaptırıpta. Hayırlısı olsun canım inşallah oralara varmadan yarın ki tutar ötesine gerek kalmaz🙏🙏

75 olarak kullandım. Bugün doktor görüsmemiz vardı giderken havuc yedim akşam biraz daha yerim yarın sabahta yerim aşılamam 3 te olacak. Diğerinde 4 yumurtaydı. Aslında bunda 3 tane varda 2 si kücük gelişen 1 tane var
Bi tane önden giden olunca diğerlerini baskılayıp büyütmüyormuş kuzum. Senin de öyle olmuş bence. Bi dahakine daha çok doz kullanırlar belki. Benim amh 0.44 çıkınca bana gonal-f 300 verdi. Benim de bi tanecik yumurtam oldu. Bu ay baskılams yapılacak. Önden arkadan büyüyen olmasın diye .

Canın amh değerin çok iyiymiş maşallaaahh. FSH kaç biliyor mısun? Benim doktorum da eğer istersen 6 aşılamaya kadar yolu var bu işin derdi. Elinde sperm faktörü aşılamaya yapılamayacak kadar düiğk değilse bence de aşılamaya devam edebilirsin canım 🙏
Fsh 4,62 yazıyor ama onları bilmiyorum. Bugün doktor ilk aşılamada sperm düşükmüş. 2. De fırlamış dedi. Yarın ne olacak bilmiyorum. Ama cidden cok yoruldum doktoradw dedim sizler icin yorucu sürec ama mutlu olman lazım dedi. Tüp bebeklik sorunum yok diye dedi rahatlattı yani beni. Ama yinede yorgunum. Yarın aşılama olacak ertesi gün tatile gidicez cok önemsemiyorum. Tüp bebeğe kadar daha 3 tane aşılama yapılacak. Bu seferkinde hic umudum yok.

Bi tane önden giden olunca diğerlerini baskılayıp büyütmüyormuş kuzum. Senin de öyle olmuş bence. Bi dahakine daha çok doz kullanırlar belki. Benim amh 0.44 çıkınca bana gonal-f 300 verdi. Benim de bi tanecik yumurtam oldu. Bu ay baskılams yapılacak. Önden arkadan büyüyen olmasın diye .
Tüp bebekte 187,5 kullandırdılar bana. Yanında cetrotide menopur diye iğnelerde vardı.

Fsh 4,62 yazıyor ama onları bilmiyorum. Bugün doktor ilk aşılamada sperm düşükmüş. 2. De fırlamış dedi. Yarın ne olacak bilmiyorum. Ama cidden cok yoruldum doktoradw dedim sizler icin yorucu sürec ama mutlu olman lazım dedi. Tüp bebeklik sorunum yok diye dedi rahatlattı yani beni. Ama yinede yorgunum. Yarın aşılama olacak ertesi gün tatile gidicez cok önemsemiyorum. Tüp bebeğe kadar daha 3 tane aşılama yapılacak. Bu seferkinde hic umudum yok.
FSH da çok iyi bence canım. Hsg yapıldı mı? Sperminiz de iyi. Evet süreç çok yorucu ama bana da mantıklı geldi aşılama bu değerlerle. Zaten başka da şansın yok. Türkiye'ye Ocak'ta mı gelecektin ? Ocak'ta tüp bebek yaparsın olmazsa kuzum. Hem o zaman denk de geliriz inşallah 🙏🙏 benim de yumoş lar gelişebilirse ocak şubat gibi transfer olacak

Tüp bebekte 187,5 kullandırdılar bana. Yanında cetrotide menopur diye iğnelerde vardı.
Benim de tüp bebek sürecinde psikolojim bozuldu canım ya. Biz ne yaşıyoruz. Neden bunları yaşıyoruz diye özellikle bugün çok dertlendim. Ağlamak geliyor içimden. Hiç olmayacak gibi hissediyorym. Çok bunaldım. Bence sen şimdi bitanecik yumurtanla aşılama olup tatile gideceksin ya iiiiiinnşallaah o yumurtan tutacak bitanem. Hiç ummadığın anda bebeğin gelecek 🙏🙏🙏

Benim de tüp bebek sürecinde psikolojim bozuldu canım ya. Biz ne yaşıyoruz. Neden bunları yaşıyoruz diye özellikle bugün çok dertlendim. Ağlamak geliyor içimden. Hiç olmayacak gibi hissediyorym. Çok bunaldım. Bence sen şimdi bitanecik yumurtanla aşılama olup tatile gideceksin ya iiiiiinnşallaah o yumurtan tutacak bitanem. Hiç ummadığın anda bebeğin gelecek 🙏🙏🙏
İnşallah canımmmm hepimiz icin cok dua ediyorum. Ama hiç içimde umudum yok tüp bebekle olacak gibime geliyor

Canım bu şekilde oluyor malesef.
Bende şaşırıp sormuştum ama bakilmiyormus yumurtanın çatlayıp catlamadigina.
Aşılama sonrası yarışta vermiyorlar. Bana gidebilirsiniz dediler ben yarım saat uzanmak istiyorum dedim, gerek yok ama siz bilirsiniz dediler.

İnşallah sağlıcakla tutar asilaman.
Bende çok şaşırdım sadece 15 dakıka dediler peki ben nerde nasıl baktırabılırım ki çatlayıp çatlamadığına

Evet benim ilk klomen denememde çatlamadı kiste dönüştü o ay kü adetle de düşmeyince bir ilaç kullandım bir sonraki aya geçti çok şükür. Beni çağırmıştı bir kaç sonra kontrole çatlayıp çatlamadığına bakmak için çağırmasa da gitmek lazım aslında
Bakmıyoruz dedi bakmaz harelde aynı sey klomenle bende oldu bende bi ay doğum kontrol kullandım ama aşılama yaptırdım letuyla catladı mı catlamadı mı bilmiyorum bakmıyoruz dedi sımdı yıne aşılama yaptırıcam sanırım buda son hakkım devlette 2 kere galıba ona da bakmıcaklar anlam veremiyorum bu kadar çile cekiyoruz kontrol etmek bu kadar mı zor 😥

Bakmıyoruz dedi bakmaz harelde aynı sey klomenle bende oldu bende bi ay doğum kontrol kullandım ama aşılama yaptırdım letuyla catladı mı catlamadı mı bilmiyorum bakmıyoruz dedi sımdı yıne aşılama yaptırıcam sanırım buda son hakkım devlette 2 kere galıba ona da bakmıcaklar anlam veremiyorum bu kadar çile cekiyoruz kontrol etmek bu kadar mı zor 😥
Ben gittim canım dün aynı doktora aşılama tutmadı adet sonrası tekrar yapalım mı yapmayalım mı gibisinden , yeni testlerimi de söyledim işte çok yükselmişler falan diye , sonra dedim hocam sol kasığım hala çok ağrıyor adetim de iki günde kesildi normalde 6 gün sürer kist olduğu ay da 2 gün sürmüştü klomen kullandığımda , çok korkuyorum yine olursa diye zaten tek tüplüyüm diye , baktı o da yok dedi neyseki . Varsa bile adetle sökülmüştür artık. Valla biraz da yalakalık yaptım ki gerçekten de seviyorum kadını hocam beni bırakmayın ben sonuna kadar sizinle gitmek istiyorum galan dedim😂 muayene girişi bile yaptırmadım gittim öylece kapısında bekledim haklarım bitmesin diye baktı sağolsun😂😂

Ben gittim canım dün aynı doktora aşılama tutmadı adet sonrası tekrar yapalım mı yapmayalım mı gibisinden , yeni testlerimi de söyledim işte çok yükselmişler falan diye , sonra dedim hocam sol kasığım hala çok ağrıyor adetim de iki günde kesildi normalde 6 gün sürer kist olduğu ay da 2 gün sürmüştü klomen kullandığımda , çok korkuyorum yine olursa diye zaten tek tüplüyüm diye , baktı o da yok dedi neyseki . Varsa bile adetle sökülmüştür artık. Valla biraz da yalakalık yaptım ki gerçekten de seviyorum kadını hocam beni bırakmayın ben sonuna kadar sizinle gitmek istiyorum galan dedim😂 muayene girişi bile yaptırmadım gittim öylece kapısında bekledim haklarım bitmesin diye baktı sağolsun😂😂
Tüp bebekte yapıyor mu bu hoca canım ?

Tüp bebekte yapıyor mu bu hoca canım ?
Yok canım normal bir özel hastanenin kadın doğum doktoru bu. Ama çok ilgili ya da bana öyle bilmiyorum beni görünce hatta öptü sarıldı dişin nasıl oldu falan dedi:)) o da labaratuvarı beğenmemiş ben demeden bir dahakine başka yerde yıkatalım dedi hatta.ben de diyecektim aynısını benden önce davrandı:) aşılamayı 3 4 kere yapçam tüp bebek durumum oluşana kadar.hormonlarım yoluna girsin bu esnada en azından.

X