Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Kesinlikle öyle doktorlar demiyor onu yeme bunu ye..çok iyi yaptın kullan bol bol dua et yemeğinize ikinizde dikkat edin sağlıklı beslenin nasip olucak canım

Diyetisyen takibinde misin canım? Çok aç kalmakta iyi değil. Sen rabbime emanet et bebeğini Allah’ın izniyle hiç bir şey olamayacak
Amin canımYok kuzum kendim yapıyorum dedi karbohidrat tüketme meyve bile yarısını ye işte gebelikte bu zor geliyor bu gün ikinci günüm yavaştan alışıyorum sanki.

Kesinlikle öyle doktorlar demiyor onu yeme bunu ye..çok iyi yaptın kullan bol bol dua et yemeğinize ikinizde dikkat edin sağlıklı beslenin nasip olucak canım
Amin canım inşallah, öyle yapacağım doktordan sonra bize de haber ver güzel sağlıklı haberini alacaksın sen de inşallah gönlünü ferah tut

Canım adetin 2 veya 3. Günü gitmelisin

Kozlar bir sorum daha olacak eşim ayın 30 unda sperm testi verecek ben de prolaktin ve tsh için endokrolojşye gidecem Ocak ayında aşılama düşünüyoruz
Eşimden tekrar sperm testini yenilemesini istermi doktor
Ne kadar süre için geçerli bu test acaba

Kız ne iyi etmişsin de tüm ekibi etiketlemişsin herkesi ne çok özlemiişiiimmm ❤❤❤
Maşallah benim kuzuma
Ay o kadar yoğun gecıyor kı gunler fnd_50 kankama böyle yazısamıyoruz özledim seni ve sizi eski tayfayı yani @melisaa93 sen napıyorsun

Maşallah kız annesine
Yaa bende artık buralarda olmasam da senin geri döndüğüne çok çok sevindim İnşAllah sana bana ve bekleyen herkese en yakın zamanda nasip olur 11 ay mı geçmiş vay be. Ama muhabbetlerimiz dün gibi aklımda

sevayd herşey vakti geldiğinde çok güzel olacak canım, Allah varsa gam yok...
Aminnn
Bu işler hep böyle kuzum ya. Bunların böyle olduğunu biliyoruz ama yine de etkileniyoruz. Önce neden çocuk yapmıyorsuncular, sonra kız doğurdun erkek doğurcular, aa sezeryanla mı doğuracaksın normal doğurcular, mama mı veriyorsun emzirciler, bitmez bitmez bitmez. Kendini ve bebeğini düşün inşalah kuzum Allahn korusun saklasın alerji bile olmuşsun.
Hsgden önce aşılama yapmıştı benim doktor ama aslında hsg başta yapılmalıymış. Hemen hsg ile ilgili fotoyu atıyorum kuzum. İnşalah gerek kalmaz tabi
Aşkım ben de yılbaşından sonra çektirmeyi düşünüyorum
Fotoya dikkat inşallah umut olur canım.

Hepinizi çok özlemişim kızlar fnd_50

Eklentiler

• Screenshot_2023-10-17-12-17-51-589_com.instagram.android.jpg
    100,3 KB · Görüntüleme: 30
Canım benim doktorum hiç test istemedi direk aşılama yapmıştık. Aşılama esnasında da sperm analizi yapıldığı için gerek görmemişti

Evet çok iyi geldi valla özlemişim moral oldu herkes

Evet benimki de istemedi hele seninki yakın zamandaysa istemeze bence de tekrar

Canım benim doktorum hiç test istemedi direk aşılama yapmıştık. Aşılama esnasında da sperm analizi yapıldığı için gerek görmemişti
Ben doktorumu çok sevdim ama laboratuvar da huylandım ya baktım her yerde sperm yıkama 1 saat sürer yazıyor bizimki 5 saat sürdü çok huylandım o konuda sana denk geldi mi öyle bişey 38. saatte aşılama oldu o yüzden doktor da 3 4 saat sürer demişti ona göre gitmiştik sonra 5 saate çıktı
Sonra lab tan sonuç istedim doktorunuz istesin dedi neyse yardımcısından rica ettim attı bana resmini hiç sayı galan yazmıyor yıkamadan önce %30 yıkamadan sonra % 80 gibi bişey. Başka hiç bir sayı yok ama. Normal mi canım sence bu laboratuvar

Sayı olması lazım aslında. O kısım bana da tuhaf geldi canım. Benim labaratuvar 3 saatte çıkarıyordu. Bu arada aşılamanın 38-40. Saatler arası olmasını tercih eden doktorlar var. Dr şükran çakmak da bunlardan biri. Hatta youtube da videosu var. Aşılamayı bir kaç saat geç yapıyorum yumurtanın tüplere gelmesini bekliyorum diye. Yani işlemler çok yanlış değil ama içine sinmiyorsa elektiriğin tutmadıysa değiştirme şansın varsa değiştirebilirsin canım

Mantıklı bence de o zaman geç olması ama hep daha önce çatlama korkusu var benim içimde nedense . Yani iğne olduğu an 36 saat çatlamayacağı garanti mi ki acaba onu çok araştırdım ama bulamadım hiç bir yerde.. bir sonraki gittiğimde direkt laboratuvara çıkacağım zaten hangi yöntemle yıkıyorsunuz falan diye soracağım bir garip geldi ya da olur mu bilmiyorum başka yakın bir yerde yıkattırıp gelelim falan diyeceğim

Aslında iyi laboratuvarlarda yıkatabilirsen süper olur. Bence bizim labaratuvar da pek iyi değildi. 36 saat diyorlar ama öncesini ben de bilmiyorum. Benim genelde çatlama ağrım 36-40 saatler arası olurdu. Anlardım çatladığımı. Ama önden bile çatlasa yumoşun ömrü 24 saat olduğı için illaki yakalar bence kuzum

İnşallah öyledir bakalım yapacağım yine ama bu ay ara vereceğim şuan 3. günümdeyim bu ay beslenme vitamin falan kasacağım kendimi önümüzdeki ay tekrar yaptıracağım labaratuvar falan da iyice araştıracağım dediğin gibi

Ay dediğin gibi inşaşlah kafayı yemeden hamiş oluruz. Rüyamda b vitamini çinko q10 göreceğim sanırım bi de ben çok kötü beslenirim normalde. Bu düzen beni baya zorluyor inşallah emeklerimizin mükafatını görürüz canım

Haha aynen valla inşallah bugünleri gülerek anarız hep birlikte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…