Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Evet maalesef ki öyle 3 düşüğüm var benim de
Allah yardımcınız olsun ama hamile kalabılıyorsunuz çok şükür ben deniyorum oda olmuyor hamile kalabılsem daha umutlu olurdum üzülme sıkma canını hersey beyinde bitiyor bilinç altımızda stres yapmamak lazım ama imkansız terapi almayı düşünüyorum ben artık böyle aşırı stresten olmuyor bence

Bende ondan korkuyorum açıkçası fazla oluşur da iptal olursa diye ama sanırım özelde yapıyorlar fazla yumurta olsada

Ben de aşılama için gonal f almıştım duruyor. Tüp bebek te işime yarayacak mı acaba

Kesinlikle imkanınız varsa terapi alın. Her ikiside zor ya seviniyorsun sonra hoop düşüyor.

2 aşılamayı olduk daha sonuç belli değil ama 3. Yü denemek istemiyoruz sanki boşuna gibi geliyor onun yerine tüp bebeğe mı baslasak acaba ilaçlar ne kadar oluyor tahmini acaba

2 aşılamayı olduk daha sonuç belli değil ama 3. Yü denemek istemiyoruz sanki boşuna gibi geliyor onun yerine tüp bebeğe mı baslasak acaba ilaçlar ne kadar oluyor tahmini acaba
Canım benim kullandığım ilaç 5690 tl idi. 4 sefere kadar alınabiliyor sanırım. Yani 30 bin civarıdır diye tahmin ediyorum. Başka ilaçlar da olacak çünkü. Toplam 70-100 bin civarı tutuyır masrafları

Bence inşallah ikincj tutar ama tutmazsa tüp bebek daha mantıklı özelde tüp bebek olan arkadaşım 1 sene önce Kayseri özele tüp bebeğe 30 bin vermişti ama özeldi bir seneci önce ki fiyat bu sene ne kadar olmuştur özeller bilmiyorum yerine göre degisir devlette ne kadar bilmiyorum

vallahi bende bu ay klomen clife incir kürü (bunu yapmaya çalışıyorum çokda içemiyorum ancka akşam 1 bardak falan ) hepsini deniyorum bakalm ilaç bittikten 3gün sonra kontrole gıdıcem ne oldu ne bıttı görücez.

Kızlar ya geçen aşılamam tutmayınca hemen 2.sini istedim doktorum 1 ay ara verelim dedi bu ayda istemiyorum neden acaba psikolojik ve bedenen hazır değilim bildiğiniz üşeniyorum bi tarafım git yaptır diyor diğer tarafım boşver zaten tutmuycak boşa uğraşma bilmiyorum psikolojikmen çöküşlerdeyim

Canım klomen + macun kullanan var mı araştırdın mı? O macun sanırım hormonları etkiliyor. Dikkatli kullan kuzum. Bakalım doktorun ne diyecek. İnşallah kaliteli yumoşların olmuştut

Yavru kuşum bence ara verme arayı soğutma. Arabayla kaza yapınca da "bırakma arama kullanmaya devam et" Derler ya ben de sana onu diyorum. Bırakınca soğuyacaksın. Zaten molanı vermişsin bence yola devam etmelisin. Bak benim amh durduk yere düşük çıktı. Hiç hesapta yoktu. İyiki devam etmişim bırakmamışım diyorum. Sen de ikinci aşılamanı olup sonra bir kaç ay mola verip sonra yine bi doktora görün bence. Tüp bebek mi diyecek ne diyecek bakarsın kuzum. İnşallah tabi hiç hiç ihtiyacın olmayacak toparlan, seni destekliyorum. Eşin de devam etmek istiyordu yanlış hatırlamıyorsam. Hadi yola devam

İnşallah bitanem evet devam edeceğim karar verdim yoksa cesaretim kırılıcak. Sen ne durumdason tüp bebeğe sıcak bakmıyordun zor muymuş aşılamadan farkı ne bilmiyorum bende şubat mart gibi tüp bebek istiyorum senden güzel haberi duyiyim inşallah daha da heveslenirim. Hangi aşamadasın

Evet evet ben de yanındayım bak. Bu ay da dene. Olmazsa da üzülme. En azından iki kez denedim dersin. Artık tüp bebek mi olacak ne olacak ona karar verirsin. Beklemek gerçekten zaman kaybı. Mutlaka devam etmelisin canım.

Canım ben ilk aşamada elendim ya ben de düşük amh çıktı. Yani yumurta rezervim az. Bu hamile kalmaya engel değil ama dogurganlık süremin azaldığını elimi çabuk tutmam gerektiğini gösteren bir şey. Bu ay ilaçlarla sadece bir yumoş oluştuğu için yumurta toplama işlemi istemedim. Bu düşük amh böyle şeylere sebep olabiliyor. Az yumurta çıkabiliyor kuzum.

Tecrübem şu; korktuğum gibi değil ama daha yolun başındayım. Sonrasında ne olur bilmiyorum canım.Ama yol uzun onu gördüm. Ha deyince olmuyor. Bi de benimki taze transfer olmayacak. Yumurta toplansa bile bir kaç ay bekleyeceğim.

İnşallah umut olurum kuzum

inşallah bitanem hiç merak etme bu adımı attın bir kere çorap söküğü gibi gelicektir eminim. Bende daha önce hiç amh testi yaptırmadım yaptırsammı acaba klomenle 1 adet yumurtam büyümüştü yarın gidicem inşallah yine klomen vermez. Rabbim tüm yorgunlugumuzu acımızı kederimizi pozitif haberle unuttursun. Gerçektende öyle oluyor insan evladı olsun diye o kadar çok acılara üzüntüye katlanıyor ki ne kadar korksada yapıyor yani

Canım klomen + macun kullanan var mı araştırdın mı? O macun sanırım hormonları etkiliyor. Dikkatli kullan kuzum. Bakalım doktorun ne diyecek. İnşallah kaliteli yumoşların olmuştut
c life içeriği ddoğal diye biliyorum ama inan hiç araştırmadım. kullanılmaması gerektiğine dair bi duyumda almadım ınanki bi bakayım bakalm

Amh yaptır bence canım. Ani düşüşler olabiliyor.

Ben gecen sene kayseri acıbadem de mustafa taşa 20 bin ödemiştim. Bu sene fiyatlar aşırı artmış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…