Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Kızlar ya geçen aşılamam tutmayınca hemen 2.sini istedim doktorum 1 ay ara verelim dedi bu ayda istemiyorum neden acaba psikolojik ve bedenen hazır değilim bildiğiniz üşeniyorum bi tarafım git yaptır diyor diğer tarafım boşver zaten tutmuycak boşa uğraşma bilmiyorum psikolojikmen çöküşlerdeyim
Benim 2 aşılamam olumsuz oldu 3. Ye hemen başlamak istedim kist olduğu icin 1 ay ara verildi. Bu ay tekrar başlandı ama bana cok zor geldi. Psikolojik olarak cok kötü oldum hastaneye giderken hiç hazır değildim. Eşime hazır değilim dedim. İğne başlandı bugün 5. Günüm ama hergün ağlıyorum bu sefer ki cok ağır geldi kaldıramıyorum. Bence ara verilmemesi lazım ara verilince ağır geliyor. Hani şeye benzetiyorum ben temizlik yaparsın yaparsın orayıda yapıyım burayıda dersin ama bi oturunca kalkasın gelmez ya daha aynı öyle.

Merhaba bende de aynı sorun oldu. 2 gün hastanede yattım şimdi evdeyim ama nefes alamadığım için yatamiyorum resmen. Doktor kendiliğinden 10 gün içinde geçecek dedi. Ekstradan ilaç vs kullanmis miydiniz? Bir de 1 gün önce 281 olan HCG bugün 265 çıktı. Doktor lab. Farklılığından olabilir 2 gün sonra tekrar bakalım dedi ama içimde bir korku olustu. 1 dusugum oldu bunu da kaybetmek istemiyorum. Her şeyin hayırlısı tabiki..
Merhaba sizin güncel durumunuz nedir? 2 farklı labda 24 saat arayla yapılan tahlilde sadece 15 artış gördüm. Endişelendim. Farklı lab olabilir diyorlar ama sizin güncel durumunuz nedir?

Benim 2 aşılamam olumsuz oldu 3. Ye hemen başlamak istedim kist olduğu icin 1 ay ara verildi. Bu ay tekrar başlandı ama bana cok zor geldi. Psikolojik olarak cok kötü oldum hastaneye giderken hiç hazır değildim. Eşime hazır değilim dedim. İğne başlandı bugün 5. Günüm ama hergün ağlıyorum bu sefer ki cok ağır geldi kaldıramıyorum. Bence ara verilmemesi lazım ara verilince ağır geliyor. Hani şeye benzetiyorum ben temizlik yaparsın yaparsın orayıda yapıyım burayıda dersin ama bi oturunca kalkasın gelmez ya daha aynı öyle.
Gerçekten şuan öyleyim doktora yapalım dedim oda hayır bekliycez 1 ay dedi şuan yarın ramdevum var asla gitmek istemiyorum hiç bişey içmek kontrole gitmek olmak istemiyorum çok agır geliyor banada aynı şeyleri baştan yapmak bilmiyorum rabbim kolaylık versin hepimize

Gerçekten şuan öyleyim doktora yapalım dedim oda hayır bekliycez 1 ay dedi şuan yarın ramdevum var asla gitmek istemiyorum hiç bişey içmek kontrole gitmek olmak istemiyorum çok agır geliyor banada aynı şeyleri baştan yapmak bilmiyorum rabbim kolaylık versin hepimize
Amiiin inşallah sabıra cok ihtiyacımız var. Eşime tutmayacağını bile bile yine bu acıları cekiyorum diyorum. Cok stresliyim. İğne yeri kanıyor ben ağlıyorum. Psikolojim alt üst. Ama üstüne gitmek gerekli şuan kendime bile faydam yok aslında ama pes etmek yok bize. Yarın inşallah senin icin güzel gecer. Bu yolda hep beraber başarıcaz.❤️

Çok güzel tasvir etmişsin canım 🙏 tam olarak da duygularımız böyle onun için durmak yok yola devam. Sil göz yaşlarını ❤ birlikte güçlüyüz. Bu aşılamada da olmazsa bu da bizim için bir veri olacak. Denemeye devam edeceğiz

Kızlar selam doktordan geldim morelim bozuk bu ayda aşılama yapacağız sonra 6 ay ara vermek istiyorum dedi şuan inanmadıgım bi tedaviyle boşa masrafa sokmak istemem dedi senden bu 6 ayda 10 bin adım yürüyüş diyet ve ilaçlarını düzenli kullanmanı istiyorum bunları yaparsan zaten engel yok dedi sende görüceksin dedi

Canım klomen + macun kullanan var mı araştırdın mı? O macun sanırım hormonları etkiliyor. Dikkatli kullan kuzum. Bakalım doktorun ne diyecek. İnşallah kaliteli yumoşların olmuştut
canım dünn araştırdım zannedersem kişiden kişiye değişiyor bu iş. hamile kalanda var kisti olanda. bende günde 1taneye düşürücem olmadı c-life,'ı klomen bitti bu sabah. ama dün akşam sağ yumurtalığımda böyle çatlama ağrısı gibi bi ağrı çektim. anlamadım neden oldu cuma kontrolüm var bakalım ne dıcek göreceğiz.

Kızlar şuan 2.asilamanın sonucunu bekliyoruz 1 hafta oldu bugün sizce olmazsa 3. Ye denemek lazım mı yoksa gereksiz mı hiçbir sıkıntı yok bizde açıklanamayan infertilite dediler eşimde son bir kez daha deneriz diyor ama ben çok kararsızım

canım dünn araştırdım zannedersem kişiden kişiye değişiyor bu iş. hamile kalanda var kisti olanda. bende günde 1taneye düşürücem olmadı c-life,'ı klomen bitti bu sabah. ama dün akşam sağ yumurtalığımda böyle çatlama ağrısı gibi bi ağrı çektim. anlamadım neden oldu cuma kontrolüm var bakalım ne dıcek göreceğiz.
Erken çatlatabilir kuzum. İnşallah çatlamaz. Cuma Doktor'un görür zaten. Sen azaltarak iyi yapmışsın canım 🥰

Kızlar selam doktordan geldim morelim bozuk bu ayda aşılama yapacağız sonra 6 ay ara vermek istiyorum dedi şuan inanmadıgım bi tedaviyle boşa masrafa sokmak istemem dedi senden bu 6 ayda 10 bin adım yürüyüş diyet ve ilaçlarını düzenli kullanmanı istiyorum bunları yaparsan zaten engel yok dedi sende görüceksin dedi
Hay daaaa iyice uzatacak süreci. Sen zaten bir yıldır uğraşmıyor musun canım

Hay daaaa iyice uzatacak süreci. Sen zaten bir yıldır uğraşmıyor musun canım
Evet canım 1 yıldır istiyorum tüp bebek için erken diyor zaten 1 kez daha aşılama yapıp mart ayı gibi tüp bebege geçiş yapacağım canım uğraşamam en azından tüp bebekde olasılık daha fazla diye düşünüyorum

Evet canım 1 yıldır istiyorum tüp bebek için erken diyor zaten 1 kez daha aşılama yapıp mart ayı gibi tüp bebege geçiş yapacağım canım uğraşamam en azından tüp bebekde olasılık daha fazla diye düşünüyorum
Bence de kuzum iki aşılamadan sonra tüp bebeğe doğru yol almak mantıklı. Mart'ta bence çok uygun olur. Bir buçuk yıl denemiş olursun en azından 🙏

Erken çatlatabilir kuzum. İnşallah çatlamaz. Cuma Doktor'un görür zaten. Sen azaltarak iyi yapmışsın canım 🥰
Vallahi daha bugün başladım azaltmaya erken çatlatır mı bilmiyorum dün aklıma geldi en son kürtajımda 10mm bir kist olduğunu söylemişti doktor, bidaha hiç gitmedim kontrole taki geçen ay yeni bi doktor bulup başlayana kadar. Geçen ay Görüştüğümüzde evet bir kistin var ama çok önemli değil belki de hali hazırda büyümüş ama çatlamamış bir yumurtanda olabilir demişti Acaba o mu çatladı diye de düşünmüyor değilim benim şüphem bu yönde

Aleyküm selam canım benım. Rabbim hakkımızda hayırlısını versin inşallah hepimize hiç üzme sıkma kendini mevlam ol der olur hiç ummadığın anda belki bu aşılama tutmuştur 🥰

sende de mi pkos var

Bence de kuzum iki aşılamadan sonra tüp bebeğe doğru yol almak mantıklı. Mart'ta bence çok uygun olur. Bir buçuk yıl denemiş olursun en azından 🙏
evet bitanem öyle düşünüuorum bende 19 aydır deniyoruz aslında biz bu ayın sonunda 2 yıllık evli olacağım mart ayını hedef aldım bakalımm

Aleyküm selam canım benım. Rabbim hakkımızda hayırlısını versin inşallah hepimize hiç üzme sıkma kendini mevlam ol der olur hiç ummadığın anda belki bu aşılama tutmuştur 🥰

sende de mi pkos var
hayır canım pcos yok kilom var ama insülin direncim biraz yüksekti açıklanamyan infertelite

Yapmayın ya bende fitil kullanıyorum ne zaman kesicez bunu adet olmayımı engelliyot
Canım doktor kontrolünde kullanmıyor musun? Normalde 10 gün kadar kullandırıyorlar. Gebelik varsa seven ediyorsun yoksa bırakıyorsun ama doktoruna sormalısın. Kişiden kişiye değişir uygulamalar

X