Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Canım Rabbim hayırlı evlatlar yazsın kaderimize hepimiz kendimizi parcalıyoruz cabalıyoruz acılar cekiyoruz ama elden birsey gelmşyor. Ben türkiyeye anca birkac ay sonra gidebilirim. Tüp bebek transferi icin. Gecen ay zaten kist yüzünden iptal olmustu ara verincede bu strese daha girmek istemedim ağır geldi aslında bana. Eşim ısrar etti gidelim deneyelim türkiyeye gidene kadar boşa gecmesin dedi. Burda 6 aşılama olacak ki tüp bebeğe yönlendirsinler. Bu sefer gittiğimde tüp bebeği sordum. Türkiyede tüp bebek gerekli dediler dedim. Hayır dedi türkiye cok uğrsmak istemiyor hemen tüp bebek diyor dedi biz yapamayız dedi. Bende yaptırıyım ki hiç değilse türkiyede de olmazsa falan burda tüp bebek icin yönlendirsinler. Aslında hiç hazır değilim yine gonal-f başlandı. Bilmiyorum ne olacak. Herşey yolunda giderse aşılamayı yaptırıp tatile gidicem psikolojik olarak çok ağır geliyor cünkü bunalıyorum. Belki biraz kafam rahat olur. Cok zor sürecler ama inşallah hepimiz en kolay şekilde atlatırız ne zor günler gecirdik ama gercekten değermis demeyi Rabbim nasip eder inşallah
Bence aşılama yaptırarak iyi yapmışsın kuzum. Boş geçememen iyi olmuş. Sevindim ben senin adına. Evet psikolojik olarak yorucu ama napalım boş durmak daha da stresli oluyor. Tatil de iyi gelir hem 🙏 inşalah güzel sonuçlarını alırız 😍

CANIM BENIM İNCİR KÜRÜDE DENESEYDIN DENEDİN Mİ ?
İncir kürünü teee geçen sene yapmaya çalıştım ama üşendim kuzum ya.. Havuç kürü de yapmıştım. Sonra ilaca geçince klomen vs. Kürleri bıraktım. Bakalım şimdi zeytinyağlı cevizli incir deneyeceğim ona da baya iyi diyorlar

IMG-20231120-WA0017.jpg

CANIM BENIM İNCİR KÜRÜDE DENESEYDIN DENEDİN Mİ ?
İncir kürünü ben denedim gecen ay ama doktor kontrolünde değildim o yüzden yumurta sayısı falan birsey diyemem. Kullandığım zaman aşılama tedavisindeki gibi kasıklarım ağrıdı. Yumurtam büyüyormus gibi hissettim.

İncir kürünü teee geçen sene yapmaya çalıştım ama üşendim kuzum ya.. Havuç kürü de yapmıştım. Sonra ilaca geçince klomen vs. Kürleri bıraktım. Bakalım şimdi zeytinyağlı cevizli incir deneyeceğim ona da baya iyi diyorlar
Ben hazır yapılmısını aldım canım. Zeytinyağının icinde incirler her sabah kahvaltıdan önce yiyordum. Bugün tekrar baslıycam bi

Bence gonal-f f ile şans artıyor ya. Bizim topik buna en iyi örnek. Öte yandan klomenle üç olan yumurtam gonal-f ile bire düştü 😅 bence yumurta sayısından ziyade kaliteli yumoş yapıyor. Ama neyse teslim olalım canım. Diğer türlü öyle mi böyle mi kendimizi yıpratıyoruz.
Tek kutu 3 bin olmus ya şok oldum. Bende yumurta cok ya riskli oluyor biraz çok da olursa iptal ediyorlar ekstra yorucu oluyor. Dediğin gibi teslim olmak en iyisi 🌸

İyi sanıyorum ki

Amin canımm sağol. İnşallah üçüncü aşılama da bebişine kavuşanlardan olursun kuzumm 🙏

Gonal-f kapalı kutu değil mi kullanılmamış. Açıldıktan sonra 28 günmüş dayanma süresi. Canım doktorlar kendi bildiklerini okuyor valla. İnşallah senin için uygundur da kullanırsın gonal-f ı . Bû topikte de gonal-f kullananlar hamiş kaldı. İnşallah vesile olur sana da

İnşallah kuzum. Bi batıyoruz bi çıkıyoruz ne olacak bu halimiz biliyorum. Bazıları iki sene üç sene tüp bebek yapıyor. Bu kadar beklemişliğe bi iki üç sene daha gelmez umarım. Hakkımızda hayırlısı olsun inşalah
Evet kapalı kutu canım sağol uyardığın için Allah razı olsunda daha hiç açılmamıs umarım doktor da kabul eder 🤲🏻

X