Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
rahim duvarı ıncelttığını ılk kez duyuyorum canım bende hıc oyle bı etkı yapmadı ebn ıkı gebeliğimde de letu ıle kaldım benım bı arkadaşım var ıs yerıınde aynı doktora gıdıyoduk onada aynı tedavıyı verdı oda sadece letu ıle 2.ayda kaldı
Bilmiyorum herkeste aynı etkiyi yapmıyor sanırım ama 2 kişide daha olmuştu burdan konusmustum bende

Bende sipariş verdiydim bugün elime geçti diğer adetimle birlikte başlayacağım 3 kavanoz düzenli su ve yürüyüşle desteleniyo bakalım inşallah faydasını görürüm görürsem.buraya yazarım zaten
Mfk pcoson çıkarttı ondan alıcam bu ay da aşılama yaptırıp onun içeriği baya mantıklı geldi canım bana da sende mutlaka yaz bende ona baslarsam buraya yazarım

Mfk bende cok almak istedim bütçemi zorladı aklımda kaldı bu ay 2. aşılama da olmazsa sanırım takvıyelere baslarım evde denerim 🙄
Sabah akşam çok fazla vitamin alman gerekiyor 9 taneydi sanırım artık kusma derecesine geliniyor. Bans çok fazla geldi magnezyumu çok ağır geldi. Kullanamadım ama c life ı kaşık olandan almıştım o daha kolay geldi bana

Canım nasılsın nerelerdesin? Var mı bir gelişme
Senin yazını görünce cook iyi oldum yüzümde güller açtı 🥰 iyiyim ancak toparladım kendimi aşılama sonrası olumsuz olunca ilk deneme diye sanırım biraz sarsıldım ☺️ gelişme yok maalesef ki adeti bekliyorum oda bu hafta içi olucam sanırım pcodan dolayı gecikmezsem tabi tekrar aşılama dedi doktor. Gonal f buldum birinden elinde kalmış verdi 2 kutu 450 lik ne kadar kullanır doktor hatta kullanırmı bilmiyorum onunla yapmasını isticem bu sefer demiştin ya sende gonal f ile tutma oranı daha yüksek diye bende araştırmıstım öyle yazıyor internette bakalım doktor kabul edicek mi üniversite olduğu için biraz cins oluyor doktorlar umarım kabul eder 🤲🏻 bu arada senin de yazılarını okudum üzüldüm ama sen üzülme çok güçlüsün inan senin gücün inancın bana cok iyi geldi hatta bu topikteki herkese ❤️ Allahımm o güzel kalbine göre versin kolaylıkla sağlıkla 🤲🏻🥹

Ah kuzum hayal kırıklığı oldu bugün. Klomenle iki üç yumoşum gelişirdi. Gonal-f ile sadece bi tane gelişti. İnanamadım. Şok oldum. Yumurta falan toplanmayacak. Sonraki aya kaldı umudum. Agrifertil ve biosteron isimli iki takviyeyi almaya karar verdim. Amh değerim 0.44 çıktı. Bana rapor çıktı. Bu kısımları anlattım mı hatırlamıyorum ama yani baya zorlanıyorum psikolojik olarak. Beklemek, süreç gerçekten yıpratıcı. Sen nasılsın hangi aşamadasın kuzum?
Oyy canım benim moral bozmak yok. Sabır sabır sabır. Burda anneler grubumuz olacak daha pes edip üzülmek yok. ❤️

Sabah akşam çok fazla vitamin alman gerekiyor 9 taneydi sanırım artık kusma derecesine geliniyor. Bans çok fazla geldi magnezyumu çok ağır geldi. Kullanamadım ama c life ı kaşık olandan almıştım o daha kolay geldi bana
Benim vitamin değerlerimin hepsi çok düşük maalesef doğal yolla meyve sebzeyle almaya çalışıyorum oda karşılamıyor hepsini vitaminlerde maalesef fiyat olarak çok yüksek geliyor şuanki bütçeme göre c life nasıl bir şey bilmiyorum duydum ama bende polikistik over var maalesef ki macun tarzı şeylerde genelde yumurta çoğaltıyor oda bende zaten fazla var ☺️ klomen denediğimde bile ölümden döndüm doktor gözetimin de yumurtalarımın hepsi büyüdü neredeyse çatlasaydı ölüm riskim çok yüksekti 🙄 korktum ama Allaha şükürler olsun iyiyim şimdi 2. Aşılamayı yaptırıcam yine üniversite de sizinde sanırım 3. Olcak hayırlısıla inşallah bu seferkiler tutar 🤲🏻

Bu arada bende de pcos var 29 yumurta toplandı ama 8 i döllendi. Önemli olan kaliteli olması galıba
Pcos kalite düşürüyor maalesef ki 🙄 bendede var maalesef normalden baya düşük yumurta kalitesine sahibiz gebeliklerimizde düşük riskimiz daha yüksek Allah sizinde hepimizinde hayırlısyla kolaylıkla kucağını doldursun inşallah ❤️🤲🏻

Kızlar birde ben bu sefer doktora gonal f ile aşılama yapalım dicem pco var acaba yapar mı ki fikriniz var mı bu konuda

edahandro edahandro şimdi baktım 4.49muş
İyi sanıyorum ki
Canımmmm inşallah çifter çifter bebişlerimiz olur. Çok sevindim güzel haberlerini bekliyorum. Benimde yumurtalar geliştiriliyor 3. Aşılama için
Amin canımm sağol. İnşallah üçüncü aşılama da bebişine kavuşanlardan olursun kuzumm 🙏
Senin yazını görünce cook iyi oldum yüzümde güller açtı 🥰 iyiyim ancak toparladım kendimi aşılama sonrası olumsuz olunca ilk deneme diye sanırım biraz sarsıldım ☺️ gelişme yok maalesef ki adeti bekliyorum oda bu hafta içi olucam sanırım pcodan dolayı gecikmezsem tabi tekrar aşılama dedi doktor. Gonal f buldum birinden elinde kalmış verdi 2 kutu 450 lik ne kadar kullanır doktor hatta kullanırmı bilmiyorum onunla yapmasını isticem bu sefer demiştin ya sende gonal f ile tutma oranı daha yüksek diye bende araştırmıstım öyle yazıyor internette bakalım doktor kabul edicek mi üniversite olduğu için biraz cins oluyor doktorlar umarım kabul eder 🤲🏻 bu arada senin de yazılarını okudum üzüldüm ama sen üzülme çok güçlüsün inan senin gücün inancın bana cok iyi geldi hatta bu topikteki herkese ❤️ Allahımm o güzel kalbine göre versin kolaylıkla sağlıkla 🤲🏻🥹
Gonal-f kapalı kutu değil mi kullanılmamış. Açıldıktan sonra 28 günmüş dayanma süresi. Canım doktorlar kendi bildiklerini okuyor valla. İnşallah senin için uygundur da kullanırsın gonal-f ı . Bû topikte de gonal-f kullananlar hamiş kaldı. İnşallah vesile olur sana da
Oyy canım benim moral bozmak yok. Sabır sabır sabır. Burda anneler grubumuz olacak daha pes edip üzülmek yok. ❤️
İnşallah kuzum. Bi batıyoruz bi çıkıyoruz ne olacak bu halimiz biliyorum. Bazıları iki sene üç sene tüp bebek yapıyor. Bu kadar beklemişliğe bi iki üç sene daha gelmez umarım. Hakkımızda hayırlısı olsun inşalah

Pcos kalite düşürüyor maalesef ki 🙄 bendede var maalesef normalden baya düşük yumurta kalitesine sahibiz gebeliklerimizde düşük riskimiz daha yüksek Allah sizinde hepimizinde hayırlısyla kolaylıkla kucağını doldursun inşallah ❤️🤲🏻
Evet maalesef ki öyle 3 düşüğüm var benim de 😞

Kızlar birde ben bu sefer doktora gonal f ile aşılama yapalım dicem pco var acaba yapar mı ki fikriniz var mı bu konuda
Bende bugun doktordaydım sordum ben direk gonol f baslamıyorum dedı. Femara kullanıp sonrasında gonolf verıyorum dedı. Yumurtayı daha kalıtelı yapmıyor gonolf dedı sadece 2-3 yumurta daha olusturdugu ıcın sans artıyor dedı. İnşallah verir doktorun. Tüp bebekten once devlet hastanesınde asılama yapılacaktı gonol f vermıstı 4 yumurtam olustu ve asılamayı ıptal etmıstı doktorum 😵‍💫

Bende bugun doktordaydım sordum ben direk gonol f baslamıyorum dedı. Femara kullanıp sonrasında gonolf verıyorum dedı. Yumurtayı daha kalıtelı yapmıyor gonolf dedı sadece 2-3 yumurta daha olusturdugu ıcın sans artıyor dedı. İnşallah verir doktorun. Tüp bebekten once devlet hastanesınde asılama yapılacaktı gonol f vermıstı 4 yumurtam olustu ve asılamayı ıptal etmıstı doktorum 😵‍💫
Bence gonal-f f ile şans artıyor ya. Bizim topik buna en iyi örnek. Öte yandan klomenle üç olan yumurtam gonal-f ile bire düştü 😅 bence yumurta sayısından ziyade kaliteli yumoş yapıyor. Ama neyse teslim olalım canım. Diğer türlü öyle mi böyle mi kendimizi yıpratıyoruz.

İyi sanıyorum ki

Amin canımm sağol. İnşallah üçüncü aşılama da bebişine kavuşanlardan olursun kuzumm 🙏

Gonal-f kapalı kutu değil mi kullanılmamış. Açıldıktan sonra 28 günmüş dayanma süresi. Canım doktorlar kendi bildiklerini okuyor valla. İnşallah senin için uygundur da kullanırsın gonal-f ı . Bû topikte de gonal-f kullananlar hamiş kaldı. İnşallah vesile olur sana da

İnşallah kuzum. Bi batıyoruz bi çıkıyoruz ne olacak bu halimiz biliyorum. Bazıları iki sene üç sene tüp bebek yapıyor. Bu kadar beklemişliğe bi iki üç sene daha gelmez umarım. Hakkımızda hayırlısı olsun inşalah
Canım Rabbim hayırlı evlatlar yazsın kaderimize hepimiz kendimizi parcalıyoruz cabalıyoruz acılar cekiyoruz ama elden birsey gelmşyor. Ben türkiyeye anca birkac ay sonra gidebilirim. Tüp bebek transferi icin. Gecen ay zaten kist yüzünden iptal olmustu ara verincede bu strese daha girmek istemedim ağır geldi aslında bana. Eşim ısrar etti gidelim deneyelim türkiyeye gidene kadar boşa gecmesin dedi. Burda 6 aşılama olacak ki tüp bebeğe yönlendirsinler. Bu sefer gittiğimde tüp bebeği sordum. Türkiyede tüp bebek gerekli dediler dedim. Hayır dedi türkiye cok uğrsmak istemiyor hemen tüp bebek diyor dedi biz yapamayız dedi. Bende yaptırıyım ki hiç değilse türkiyede de olmazsa falan burda tüp bebek icin yönlendirsinler. Aslında hiç hazır değilim yine gonal-f başlandı. Bilmiyorum ne olacak. Herşey yolunda giderse aşılamayı yaptırıp tatile gidicem psikolojik olarak çok ağır geliyor cünkü bunalıyorum. Belki biraz kafam rahat olur. Cok zor sürecler ama inşallah hepimiz en kolay şekilde atlatırız ne zor günler gecirdik ama gercekten değermis demeyi Rabbim nasip eder inşallah

Bu ayda hiç bir şey yaptırmamaya karar verdim beynim yorgun bidahaki adette yaptıracağım cnım bakalım
Seni o kadar iyi anlıyorum ki artık vücudum beynim kaldırmıyor. Ara verincede tamamen vazgeciliyor aslında. 1. Aşılamam tutmayınca koştur koştur 2. İcin gittim aynı heyecanla oda tutmadı. 3. Aşılama kist olustuğu icin iptal oldu mecburen ara verdik o arayı verincede sonra ki ay gitmek bana cok zor geldi. Beynim bedenim istemedi. Eşimin ısrarıyla gittim ama bu ayda ara verseymisim daha yaptırmazmısım galiba. Ara verince yorulduğunu hissediyorsun sıcağıyla birsey anlasılmıyorda

Mfk pcoson çıkarttı ondan alıcam bu ay da aşılama yaptırıp onun içeriği baya mantıklı geldi canım bana da sende mutlaka yaz bende ona

Bende sipariş verdiydim bugün elime geçti diğer adetimle birlikte başlayacağım 3 kavanoz düzenli su ve yürüyüşle desteleniyo bakalım inşallah faydasını görürüm görürsem.buraya yazarım zaten
İÇERİKLERİ BENZER ZATEN KIZLAR IKISININDE

X