Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Eşin maxigo içmeye devam edebilir bence. Benim eşimde proxeed plus içmeye devam ediyor.

Bence ben seni diğer topiklerden biliyorum daha öncede sohbet etmiştik

Eşin maxigo içmeye devam edebilir bence. Benim eşimde proxeed plus içmeye devam ediyor.
Proxeed bizde işe yaramadi ya eşim tadini sevdi onun içti maxigo o yüzden geçiş yaptm işe yaramadi bzde o demk genel olarak fiyat araliği bu bnde çok diyordm ilaçlar ile bileşikte 90.000 inan artık sıkıldm kimyasalim bile yok hiç gebelik olmadi bizde sebep. Te yok bu aeada ikimizde de sorun yok anlamadım sebepsiz interfilite oldu bizimkisi artik 1.5 yillik evliyiz hep denedim aetık dedm pes yapalim dedik tüp bebek

Almayı düşünüyorsan öneririm canım. Eşinde de sperm desteği istiyorsanız maxigo takviyesine bakabilirsin.

Kadın için maxijuno
Erkek için maxigo

Veya

Kadın için promotil women
Erkek için promotil man
Sizinde mı sorununuz açıklanamayan infertilite başka bir sebep var mı bizimde öyle de daha yeni tedaviye başladık ilk aşılama olumsuz oldu maalesef

Canım bizimde öyle maalesef açıklanamayan infertilite dediler 2 yılı geçti evliyiz ilk aşılama denememiz oldu bu ay olumsuz oldu şimdi 2.yi denemek istiyoruz

Sizinde mı sorununuz açıklanamayan infertilite başka bir sebep var mı bizimde öyle de daha yeni tedaviye başladık ilk aşılama olumsuz oldu maalesef
Evet canım açıklanamayan infertilite olarak geçiyor. Bir sebep görünmüyor. Umudunu kaybetme canım. Herkesin durumu, süreci farklı.

Canım bizimde öyle maalesef açıklanamayan infertilite dediler 2 yılı geçti evliyiz ilk aşılama denememiz oldu bu ay olumsuz oldu şimdi 2.yi denemek istiyoruz
Aşilama dan cevap alam var tedavye ama alamayanda var ben korktum doktorumda aşılamaya sıcak bakmadi zaman kaybı olur dedi direk tüp bebek dedi mehmet bey

Sizin sonucunuz ne oldu acaba
Ben aşılama olmadım. Doktorum daha önce geçirdiğim kimyasal gebeliğim sebebiyle 2 iğneyle yumurtami olağan seviyeye getirdi. Çatlatma iğnesi vurdu ve hadi eve gidin ve çalışın dedi. Bizde yaptık. Pazartesi kan tahlili istedi. Dün kasiklarimda ve belimde çok ağrı vardı. Ne oturabildim ne yatabildim. Goguslerimde ağrıyor. Adetim 11 Ekim'de bekliyorum. Sizde durum ne.

Aşilama dan cevap alam var tedavye ama alamayanda var ben korktum doktorumda aşılamaya sıcak bakmadi zaman kaybı olur dedi direk tüp bebek dedi mehmet bey
Benim doktorumda aynı kafada normal yolla herşeyi denediyseniz. Boşa para harcamak diyor aşılamaya. Bak bana önce femara verdi 5 gün kullandım. Sonra 2 pergovis iğne vurdum. Gittim yumurtam 17 mm olmuştu. Çatlatma iğnesi vurdu. 1 estradiol ilac verdi her gece anal yolla kullan dedi. Progestan verdi günde 2 kez anal yolla kullan dedi. Birde bant verdi 5 günde bir degistiriyorum göbeğime yapıştırıyorum. Bunları yap olmazsa o zaman tüp bebeğe geçeriz dedi. Tabi benim eşimin sperm sayısı düşük. Ama yinede kimyasal gebelik geçirdim. Eğer sperm yerine ulaşıyor ve dolleniyorsa desteklememiz yeterli dedi. Bende ona güveniyorum. Olmazsa bakarız dedi.

Bnm bi sıkıntımda eşim yanımda değil yurtdişinda işi gereği ve üç ayda bir beraber olabiliyoruz anca bu sıkıntıda var o yüzden tüp bebek

Umarım olumlu sonuçlanır ben Aşılama ile hamile kadım da aynı ilacı kullanmıştık pergoveris yani öyle yazmıştınız o yüzden merak ettim

Merhaba , aşılama ile ilgili sorum olacaktı, bugün akşama iğneyi vuracam ve pazartesi sabah aşılama yapılacak, 2 gün önce gittiğimde yumurtalarım 14 mm di, bende düşündüm herhalde pazar pazartesi iğne olacam diye düşündüm doktorda aşı olup olmayacağımın daha kesin olmadığını söyled, bu arada eşimin iş yerinde problemlerden dolayı bu hafta hiç ilişki olamadık, bugün birazdan ilişki ye girip sonra gece iğnemi yapsam pazartesi aşılama yapılırsa olur mu acaba? Disabah doktora sordum bugün erkenden olun o zaman demişti, internette de 3 gün perhiz yazılıyormuş, bir ay brkleyip tam bu zamana gelince böyle oldu, bi de eşimde biraz geç gelecek bugün, saat 6-7 gibi

Canım yumurta iki gün önce 14se şimdi 16 falandır. Aslında küçükken vermiş sanki iğneyi bilemedim. Normlde 18den sonra veriyorlar.

Canım üç gün perhiz ideal. Ama 7 gün sperm içerde kalmışsa (boşalma olmadıysa çok afedersin) bu da iyi değil. Kalite düşüyor. Eğer bu hafta hiç değerlendirmeniz olmadıysa bugünü değerlendirmeniz gerekir. Hem rahimde de sperm olmuş olur. Spermler beş güne kadar içeride yaşayabiliyor. Bir gün mola verip pazartesi aşılamanı olacaksan olursun artık kuzum. Yapacak birşey yok gibi. Bu ay olurda tutmazsa sonraki aylarda mutlaka 3 gün perhiz durumuna dikkat edin.

Perşembe günü 14 mm di, bugün sabah doktor 19 olmuş artık akşama iğne yap pazartesi aşılama yapalım demişti, bugün akşam birliktelik ve pazartesi aşılama olacaksa sperm kalitesi düşük olur diye endişelendim doktora tekrar yazdım bu ay sadece iğne yapıp 36 saat sonra ilişki ayarlayıp devam etsem aşılamayı bi sonraki aya ertelesek olur mu diye, cevap bekliyorum, çünkü içimde böyle stres varken hemde eşim iş problemleri yaşıyor aşırı yorgun ve stresli bu ay böyle geçsin diye düşündüm

Oh çok şükür yumoşunun boyutu çok hızlı gelişmiş. Normalde yumurta 1 günde ortalama 1-2 mm büyür. Dedim perşembeden cumartesiye maksimum 17-18 olur iyi 19 çok güzel kuzum. Bazı Doktorlar bir gün önce bile birliktelik önerebiliyor. Aşılamada sperm hızı arttırıldığı için önemsemeyebiliyorlar. Biz de böyle bir günlük perhizle aşılamaya gitmiştik bir defasında. Sperm değerlerimizde öncekilere göre aşırı bir fark yoktu. Bakalım doktorun ne diyecek cevabını bizimle de paylaş kuzum. Merak ettim. Yapalım derse de üzülme. Dediğim gibi bir gün önce bile ilişki öneren doktorlar olabiliyor. Bizim doktorumuzda bize hiç perhizden bahsetmemişti ben kendim araştırıp 3 gün olduğunu bulmuştum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…