Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
iyi akşamlar kızlar bir şey soracağım çatlatma iğnesi siliklestiginde tamamen mi silikleşiyor yoksa küçük bir gölge kalıyor mu

Şu an pijaman aşağıda duruyor karnım fena şiş benim ya😂
Benim de son iki gündür öyle canım adet olacağıma yordum ben çünkü son bir haftadır hafif şişkinlik vardı ama şu iki gündür patlayacak gibiyim bugün markette utandım biri gelip kaç aylık oldu hayırlı olsun dese derdi yarama tuz basılmış olurdu 😔

Benim de son iki gündür öyle canım adet olacağıma yordum ben çünkü son bir haftadır hafif şişkinlik vardı ama şu iki gündür patlayacak gibiyim bugün markette utandım biri gelip kaç aylık oldu hayırlı olsun dese derdi yarama tuz basılmış olurdu 😔
Benim de aşılamanın 10 günü ama hiçbir ümidim yok muhtemelen ben de adet olacağım hayırlısı olsun artık tek bildiğim belimin göğsümün ve karnımın çok ağrıdıgi

Benimde belirtim yok iğnelerin verdiği şişkinlik dışında baş ağrım çok oluyor bir kaç gündür ilaç almaya da korkuyorum ama minoset içiyorum dayanamayınca😞 İnşallah bende güzel haberler verebilirim 🙏🏻

Benim de aşılamanın 10 günü ama hiçbir ümidim yok muhtemelen ben de adet olacağım hayırlısı olsun artık tek bildiğim belimin göğsümün ve karnımın çok ağrıdıgi
Belli olmaz canım belki testin pozitif çıkar inş. öyle olsun. Göğüs belirti diyolar genelde.

Belli olmaz canım belki testin pozitif çıkar inş. öyle olsun. Göğüs belirti diyolar genelde.
İnşallah canım bilmiyorum ama gerçekten çok ciddi ağrılarım var korkuyorum hatta yarın geçmezse acile de gidebilirim karnım hiç elleyemiyorum çok kötü acıyor 4 gündür test yapıyorum çatlatma iğnenin etkisi geçmiş çok az bir şey kalmış

En alttaki erken gebelik testi bugün öğlen yaptım diğerlerini de pazar ve pazartesi yaptım etkisi çok az kalmış iğnenin

Eklentiler

• IMG_20231031_235425.jpg
    IMG_20231031_235425.jpg
    96,2 KB · Görüntüleme: 34
Hayırlısı olsun canım belirtilerin neydi
Amin teşekkür ederim ☺️
Belirti olarak da çok ağrı yaşadım ben pcos da olduğum için ohss oldum ve diğer yumoşlarım da çok büyüdü oturup kalkamıyor nefes almada bile bazen zorlanıyordum batıyordu karnım bir gece uyurken kramp girdi bi anda bence ne olduysa o gün oldu 🥲 göğüslerimde başta bir belirti yoktu ama son 4-5 gündür dolgunlaştı ve acımaya başladı. 2 kere de afedersiniz sümük gibi katı beyaz akıntı geldi peçeteyle. İştahım aşırı açıldı sabahları çok aç uyanıyordum. Çatlatma iğnesinin 10. Günü aşılamanın 9. Günü test yaptım çok çok silik çizgi çıktı dedim iğne etkisi olabilir ertesi günü strip test yaptım sonraki gün tekrar kaset test ama hepsi çok çok silikti pazar günü kan verdim 15 çıktı laboratuvardaki kadın şüpheli bir sayı dedi bugün gittiğimde yükselmiş kesinleşti elhamdülillah. Belirtilerim bedenen böyleydi ruhen de korkutulmaya başlanmıştım ordan anladım birazda hamile olduğumu.

Yazdıkça aklıma geliyor 🥹😂 2 gün de mide yanması yaşadım ama geçti o belki yediğim başka bişeyden kaynaklanmıştı bilemiyorum ama ben buna yordum açıkçası çünkü önceki aşılamada oluşan gebeliğimde de olmuştu

Tamamen silikleşiyor tekrar belirginleşiyor
Doktor benden progesteron istemişti ona baktırdım 16 çıkmış sizde baktırmış mıydınız? Hazır bakılıyorken de beta hcg baktırdım 6. Gün 2.30 çıkmış normalde 0.100 çıkardı hep herhalde iğneyle yükselip düşmüş. Bu hormon iniş çıkışlarından mıdır nedir başım acayip dönüyor. Bebeğiniz için de hayırlı olsun inşallah

X