Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Oy yerim seni ya ♥️ sen de iyiki varsın kuzum. Benim moralim darmaduman olmasa ben size daha çok destek olurdum da ben de iki haftadır toparlanamıyorum. Tüp bebeğe kilitlendim, hedefe kitlendim 🙏 bence de canım idrarda görmeden kan verme, öyle çok yıpratıcı oluyor. Ben senden çok umutluyum. Bana hamilesin gibi geliyor 😍 yumurta sayın eşsizdi 🧿 umarım Rabbim nasip eder. Erken gebelik de olsa Çarşamba idrara düşmeyebilir canım. İmkanın varsa Perşembe sabah yap sen. Zaten o gün çıkmazsa %90 yok demek oluyor.. benim yumoşum cumartesiyi pazara bağlayan gece çatladı. Artık bu ay oldu oldu, yoksa Kasım'da tüp bebeğe başlıyorum. Daha fazla yıpranmadan tek seferde taze embriyo transferiyle olur inşallah. Tek seferde olursa aslında tüp Bebek çok kolay birşey, 1 ayda sonuç alınıyor ama işte dondur beklet işlerine girerse doktor üç ay beş ay sürüyormuş. İnşallah sen ihtiyacın olmadan bu ay hamiş çıkacakasın. Bana da Allah'tan hayırlısını diliyorum. Test yaparsan mutlaka paylaş bizimle kuzum. Ne çıkarsa çıksın, biraz ağlarız ama sonraki hedefimizi planlarız, ancak böyle ayakta kalabiliyoruz 🙏
Sen birtanesin burda ne zaman senin bir mesajını görsem şu kıza bak yine bizi düşünmüş Allahım da onu sevindirsin diye içimden geçirdim. İnşallah güzel zamanlarımız yakın olsun canımıniçi 🙏senin sözünü dinleyip perşembeyi beklicem bir gün daha beklerim eşim de bekle bekle deyip duruyordu zaten vardır bir hikmeti belki ☺️ inş sen de bu ay daha rahat kafayla deneme yapmış olcaksın belki de gerek bile kalmayacak tüp bebeğe gönlümden geçen o ama hayırlısı olsun kuzum🤍embriyo dondurma işleminde biraz kendi durumuna bakarsın belki bir iki ay dinlendirmek aklına yatar belki de hızlı ilerlemek istersin hissiyatına bağlı sen zaten çok aklı başında ve tecrübelisin doğru kararı verirsin 👍🏻 ben testimi mutlaka paylaşırım olumlu ya da olumsuz ☺️ en kötü biraz üzülürüz ama biz yolumuza devam ederiz dediğin gibi 😉 seni çok sevdim çok destek oldun bize hiç unutamam bunu 🤍

Cok yumurta toplanırsa lütfen taze transfer yaptırma🙏 Biz uzak bi ilde yaptırmıştık 24 yumurta toplandı doktor rahmin delik deşik iyileşsin 2 ay sonra transfer yapalım dedi ama biz yumurta çok hemde uzak yer belki tutar diye transfer yaptırdık ama tutmadı maalesef
Öyle mi diyorsun kuzum. Hiç bildiğim şeyler olmadığından hemen alsın bitsin istiyordum. Tamam canım o zaman dikkat edeyim sağol

Sen birtanesin burda ne zaman senin bir mesajını görsem şu kıza bak yine bizi düşünmüş Allahım da onu sevindirsin diye içimden geçirdim. İnşallah güzel zamanlarımız yakın olsun canımıniçi 🙏senin sözünü dinleyip perşembeyi beklicem bir gün daha beklerim eşim de bekle bekle deyip duruyordu zaten vardır bir hikmeti belki ☺️ inş sen de bu ay daha rahat kafayla deneme yapmış olcaksın belki de gerek bile kalmayacak tüp bebeğe gönlümden geçen o ama hayırlısı olsun kuzum🤍embriyo dondurma işleminde biraz kendi durumuna bakarsın belki bir iki ay dinlendirmek aklına yatar belki de hızlı ilerlemek istersin hissiyatına bağlı sen zaten çok aklı başında ve tecrübelisin doğru kararı verirsin 👍🏻 ben testimi mutlaka paylaşırım olumlu ya da olumsuz ☺️ en kötü biraz üzülürüz ama biz yolumuza devam ederiz dediğin gibi 😉 seni çok sevdim çok destek oldun bize hiç unutamam bunu 🤍
Canım benim ♥️😍 ne güzel şeyler yazmışsın. Ben de seni çoook seviyorumm 🍀♥️🥰 yoldaşım

Kızlar bu gebelik testini kaçıncı günden itibaren yapmak gerekiyor. Bir de normal gebelik testi mi alıyoruz yoksa erken gebelik testi mi? İkisi aynı şey mi hiç bilmiyorum. İdrar testi yapmadım hiç gerek olmadı. Ben kan testini yaptırmayı düşünüyordum öncesinde kendim yaparsam hazırmıyım hiç bilmiyorum siz ne tavsiye edersiniz:anneadayı:

Kızlar bu gebelik testini kaçıncı günden itibaren yapmak gerekiyor. Bir de normal gebelik testi mi alıyoruz yoksa erken gebelik testi mi? İkisi aynı şey mi hiç bilmiyorum. İdrar testi yapmadım hiç gerek olmadı. Ben kan testini yaptırmayı düşünüyordum öncesinde kendim yaparsam hazırmıyım hiç bilmiyorum siz ne tavsiye edersiniz:anneadayı:
Canım aşılama günü saymadan. Ertesi günden itibaren 12 gün sayacaksın ve 12. Gün ister kaset ister erken gebelik ne yaparsan yap bebiş varsa %90 çıkıyor.

Ben kan vermeyi kendi adıma, kendim için doğru bulmuyorum. Zaten 12 gün bittikten sonra maksimum bir hafta içinde gebelik öğreniliyor. Kolları delik deşik etmenin, üstüne gidip hastanede negatifi görmenin kendi adıma anlamlı olduğunu düşünmüyorum. Aksine psikolojiyi de yoran birşey. Ben 20 aydır negatifi gören biriyim. 4 aşılama oldum Her seferinde kan vermeye gitsem psikolojim ne hale gelirdi bilmiyorum. Ancak HCG illaki idrara eninde sonunda düşecektir. Çok kan vermek isterse kişi, adeti gecikir o zaman şüphe duyup, aklında kalmaması için gidip bi baktırabilir ama dediğim gibi 12. Gün bebiş varsa büyük ihtimal idrar testinde çıkıyor.

Bende muayeneden cıktım sımdı kızlar catlatma iğnesini yaptı hemen 22 mm olmus bir yumurta varmıs yarın 11 de aşılama dedi.
Hakkında hayırlısı olsun kuzum. Güzel gelişmiş ama 36 saat beklemeyecek mi anlamadım? Gece 11de mi aşılaman? 24 saatte yapacak eğer öğlen 11se

Canım aşılama günü saymadan. Ertesi günden itibaren 12 gün sayacaksın ve 12. Gün ister kaset ister erken gebelik ne yaparsan yap bebiş varsa %90 çıkıyor.

Ben kan vermeyi kendi adıma, kendim için doğru bulmuyorum. Zaten 12 gün bittikten sonra maksimum bir hafta içinde gebelik öğreniliyor. Kolları delik deşik etmenin, üstüne gidip hastanede negatifi görmenin kendi adıma anlamlı olduğunu düşünmüyorum. Aksine psikolojiyi de yoran birşey. Ben 20 aydır negatifi gören biriyim. 4 aşılama oldum Her seferinde kan vermeye gitsem psikolojim ne hale gelirdi bilmiyorum. Ancak HCG illaki idrara eninde sonunda düşecektir. Çok kan vermek isterse kişi, adeti gecikir o zaman şüphe duyup, aklında kalmaması için gidip bi baktırabilir ama dediğim gibi 12. Gün bebiş varsa büyük ihtimal idrar testinde çıkıyor.
Canım çok haklısın ben o halde Pazartesi günü 12.gün test yapayım :KK200: Bu beni heyecanlandırdı hayırlısı inşallah

Hakkında hayırlısı olsun canım 🥰🙏 umarım senden de bir pozitif haberi alırız 🍀🙏
Aminnn canım inşallah Allah isteyen herkese nasip etsin. Enerjin çok güzel geliyor rabbim en kısa zamanda gönlüne göre versin inşallah. Bilgi birikimin bu konularda da maşallah çok iyi ben çok tecrübeli olamadım

X