Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Doktor benden progesteron istemişti ona baktırdım 16 çıkmış sizde baktırmış mıydınız? Hazır bakılıyorken de beta hcg baktırdım 6. Gün 2.30 çıkmış normalde 0.100 çıkardı hep herhalde iğneyle yükselip düşmüş. Bu hormon iniş çıkışlarından mıdır nedir başım acayip dönüyor. Bebeğiniz için de hayırlı olsun inşallah
Evet 8. Gün yaptırmıştım >40 çıkmıştı inşaAllah teşekkür ederim

Kızlar benim bu ay yattı sabah test yapayım tamamen aklımdan çıksın istedim. Tabi ki negatif. Sizlerin inş. Güzel haberi gelir. Ben de tüp bebeğe geçiyorum doktorumu da hastanemi de belirledim. Hepimize bol şans 🤍🎈

iyi akşamlar kızlar bir şey soracağım çatlatma iğnesi siliklestiginde tamamen mi silikleşiyor yoksa küçük bir gölge kalıyor mu
İki ihtimal var; hamişsen
1) tamamen silinip sonra pozitife dönebilir, koyulaşır.

Veya

2) silik çizgi olarak devam eder ve sonra koyulaşmaya başlar

Son düzenleme:
Kızlar benim bu ay yattı sabah test yapayım tamamen aklımdan çıksın istedim. Tabi ki negatif. Sizlerin inş. Güzel haberi gelir. Ben de tüp bebeğe geçiyorum doktorumu da hastanemi de belirledim. Hepimize bol şans 🤍🎈
Kuzummm demek ki nasipte böylesi varmış diyelim, önümüze bakalım 🥰😍 o zaman tüp bebekte görüşürüz diyorum 😍 ben de günüm gelsin diye sabırsızlanıyorum. 12 Kasım gibi adet günüm. Bakalım onda süreç uzun olmaz umarım. Hemencik bebişlerime kavuşurum. Sen de toparlan dön sahalara inşallah canım 🥰♥️ şimdi vakit, güç toplama vaktidir.

Kızlar ben akşam progestan ilacını kullanmayı unuttum şimdi aklıma geldi ama ilaç evde bir sorun olur mu :KK61:
Canım akşam içersin. İnşallah sorun olmaz. Çok bilmiyorum ama bazı Doktorlar zaten günde bir olarak veriyor. Bence sorun olmayacaktır. Akşam gene tek doz iç kuzum. Bu Sabah içmen gerekeni içme yani akşam, o zaman çok olur. Normal rutinine devam et.

M Minik Mucizemi Bekliyorum edahandro edahandro kızlar benim aşılama iptal oldu eşimde enfeksiyon varmıs. Spermin videosunu bana da gösterdi. Antibiyotik yazdı bu ay kendiniz deneyin dedi. Argifertil m kullanıyordu eşim ileri hız 12 den 23 e yükselmiş bir ay da. Gayet güzel spermler dedi. Normalde aşılamayı 36. Saatte yapıyorlarmıs hocam siz neden 24 saatte yapıyorsunuz dedim. Ünide çalışırken 36. Saatte yapılanla 24-36 saat arası yapılan arasında fark vardı dedı. 24 saat sonrası tutma ihtimali daha yuksek dıye bı acıklama yaptı.

sağol canım çatlamının 11 ğünü aşılamanın 10 ğünü bugun kaset test negatif ,erken gebelik testi silik o yüzden merak ettim canım
Aşılama günü hariç. Ertesi günden itibaren 12 gün sayıp, 12. Gün test yaparsan varsa %90 çıkacaktır. Henüz erken senin için

M Minik Mucizemi Bekliyorum edahandro edahandro kızlar benim aşılama iptal oldu eşimde enfeksiyon varmıs. Spermin videosunu bana da gösterdi. Antibiyotik yazdı bu ay kendiniz deneyin dedi. Argifertil m kullanıyordu eşim ileri hız 12 den 23 e yükselmiş bir ay da. Gayet güzel spermler dedi. Normalde aşılamayı 36. Saatte yapıyorlarmıs hocam siz neden 24 saatte yapıyorsunuz dedim. Ünide çalışırken 36. Saatte yapılanla 24-36 saat arası yapılan arasında fark vardı dedı. 24 saat sonrası tutma ihtimali daha yuksek dıye bı acıklama yaptı.
Hayırlısı olsun kuzum vardır bi hayır diyelim 24 saat işine pek inanmadım öyle olsa tüm doktorlar öyle yapar ama napalım yapacak birşey yok. Doktora inanıp güvenmek zorundayız. Maşallah sperm düzeyiniz baya iyi artmış kuzum. Biz ilaç kullanmamıza rağmen düğmüştü. Agrifertil muadili kullanmıştık biz.

Erken gebelik testi alıp evde gün gün bakmayı düşünüyorum canım değer 2.4 gelince biraz üzüldüm tabi 6. Günde olsa tutmuş olsa 5 in üstünde olurdu gibi düşünüyordum
Canım 6. Günde kanda da çıkmaz. Öyle olsa doktorlar giidin 5.-6. Gün kan verin der.. 14 gün sonra kan verdiriyorlar. Bence içini ferah tut. Dediğim gibi pazartesi varsa çıkacaktır 🙏 hakkında hayırlısı olsun kuzum

X