Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Bugün 11.günüm test yaptım ama negatif çıktı şuan için pozitife döner mi erken mi yaptım acaba testi
Canım senin 12. Günün pazartesi diye hatırlıyorum. Aşılama gününü saymadan saymalısın günlerini. Bebiş varsa idrarda pazartesi görebilirsin.
benım de 12.günüm dayanamadım yaptım negatıf çıktı
Canım hakkında hayırlısı olsun. Genelde 12. Gün negatif çıkanlarda sonradan pozitife dönen görmedim bu topikte ama başka topiklerde okuduğum oldu. Umarım mucizen gerçekleşir adetin gelmediği sürece umut vardır canım.

Kızlar benim karnım çok şiş sanki hava basmışlar ne olur ne olmaz diye bitki çayıda içemiyorum göğüslerim desen tutarak yürüyorum öyleli bi ağrı şişlik birde çok sık idrara çıkıyorum sizde buna benzer durumlar oldu mu

O zaman pazartesi günü kan testi yaptırayım inşallah pozitif çıkar yani bugün kü yaptığım idrar testine guvenmeyim mı

Aynı durum bendede var canım aşırı derecede şişkinlik var eskiden daha sık idrara çıkıyorum

İlaç ve iğneden oluyor kuzum. Benzer şeyler yaşadım

Canim gecen sefer catlatmadan sonra ben de cok sismistim. Zencefil limon icebilirsin onda sıkıntı yok diye biliyorum ama yine de bir sor yanlış yönlendirmiş olmayım.

Bir şey daha sorsam size ben kendim test yapmayı düşünmüyorum doktor 8 kasımda hastaneye gel dedi test için 15. Gün oluyor belki dışarda yaptırırım kan testimi sonuca göre giderim hastaneye diye düşündüm. Sormak istediğim benim şimdi hastanede dosyam var bütün testler hsg filmim orada elimde de gonal f iğnemde var kalan hemen bir sonraki ay tekrar aşılama yapıyorlar mı? Ara versem süreyimi uzatırım çok kararsızım. Çalıştığım için artık her hafta izin almak zorunda kalıyorum

Canım bende aynı sorularla kendimi yedim durdum bu ay aşılama oldu tutmadı maalesef pazartesi adetin 2 günü doktora gittim üniversite hastanesine orda tedavi görüyorum ama doktor izne cıkmıs bende yani bu ay ertelemek zorunda kaldım ben zaten bu ay dinlenmeyi istiyodum eşim illla peş peşe olsun şans artar dedi ama hiç alakası yok sanırım internetten araştırdıma göre hatta aşılama yaptırıp sonra ki ay hamile kalanlar cok var kendiliğinden o yüzden bu senin ruhunun bedenin ne istediğine bağlı ben aynı şeyleri yaşamayı göze alamadım üst üste iğneler ilaçlar derken bedenim ciddi anlamda yoruldu hele ki ruhum .. olcak mı olmucak mı tuttu mu tutundu mu derken negatif oldu üzülmedim diyemem çok fazla üzüldüm ama umudum var inanıyorum Allahın izniyle olacak zamanı sımdı değilmiş vardır bi hayır ondan kendi kalbini bedenini dinle sakince sonra karar ver nacizane fikrim

Çok haklısın canım bedenimi dinlemem gerek sonuca göre ilerliycem ama negatif olursa çok üzüleceğimi biliyorum tabi ki nasip rabbim ol der olur ama o psikoloji ile hemen yaptıramayabilirim çünkü hepimiz biliyoruz ki süreç uzun ve yorucu bazen de dinlendirmek gerekiyor vücudu ve hiç düşünmemek ama işte bazen çevre baskısı o sorular daha da hırslandırabiliyor seni içten içte,bu sefer ne yapacağımı şaşırıyorum

Kızlar iyi pazarlar cumhuriyet bayramımız kutlu olsun çocuklarımızın bayrak salladığı günleri görelim inş
Ben de benzer durumdayım kasımda mı aralıkta mı aşılama yaptırsam daha karar vermedim eşim bu ay es geç diyor. Ama ben doktorla konuşup kararımı öyle vericem inş. Ocak şubat gibi de tüp bebek işlerine girerim diyorum. Bu süreç çok yorucu her ay ağla dağıl toparlan başa sar cidden tüketiyor. Bir de onca hormon cabası 20 gün şiş geziyorum üstelik normalde yediğimin yarısını yiyorum şeker hamur haftasonu hariç yok ona rağmen bu şişlik ancak regl olunca geçiyor. Yani bu süreç yorucu kendinizi dinleyin ve kendinizi zorlamayın sizden bir tane var unutmayın. Bunu diyorum ama muhtemelen kendimi zorlayıp yine aşılama yapıcam

Kızlar bugün aşılamanın yedi çatlatma iğnesinin 8 günü idrarda pozitif çıktı tabii ki iğnenin etkisi iğnenin etkisi ne zaman geçer sizinkiler ne zaman geçti

Cumhuriyet bayramımız Kutlu olsun Canım bence aşılama en az iki kez denenmeli. Tablomuza bakarsak 3. Aşılamada bile pozitifler var. Hakkında hayırlısı olsun canım

Paz

Pazartesi kan verebilir miyim peki erken değil dimi 12.gun
Erken Değil canım verebilirsin. Ben kendi adıma idrarda görmeden kan verme taraftarı değilim ama karar senin. Tabiki verebilirsin, varsa çıkacaktır. O gün sabah idrar testi de yaparsan varsa çıkma ihtimali yüksek.

Üst üste ya da ara vererek yapma arasında fark yok sanırım. Ben de hep üst üste olunca şans artar sanıyordum. Değilmiş canlarım

Eklentiler

• Screenshot_2023-10-20-16-07-54-229_com.instagram.android.jpg
    39,4 KB · Görüntüleme: 29
Benim de durumum aynı canım aşılamanın 7 günündeyim sizin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…