Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Perşembe de senin 12. Günün kuzum. Test yapmayı düşünüyor musun?
canım benim hep de bizi düşünürsün iyi ki varsın
çarşamba sabah erken gebelikten yapayım diyorum birtane predictorum vardı varsa zaten belli olur , bir de o gün şehirdışına çıkıcaz yapayım bu iş aradan çıksın diye düşündüm. Geçen sefer ovitrelle iğnenin yaptığım gün dahil 15.gününde regl olmuştum. Kan testini zorunda kalmadıkça yapmıcam bu sefer. Bir ihtimal pozitiften emin olursam o zaman yaparım yoksa bir de onun tantanasıyla moral bozukluğuyla uğraşamıcam. Pek belirtim de yok. Bugün daha bir şişkinlik var belli belirsiz bel ağrım var bunlar da yüksek ihtimalle reglim yaklaştığı için. Geçen ay daha çok belirti vardı Antalyada tüp bebek için bir yer buldum ocak şubat gibi de oraya başlıcam heralde. Güçlü durmaya çalışıyorum işte napalım di mi kuzum başka çaremiz mi var

Merhaba iki ay letu denedim çatlatma iğnesi falan olmadı doktor istersen bir kere daha letu deneyelim sonra gonal f aşılama yapalım yada hemen aşılama da yapabiliriz sen karar ver dedi. Bilemedim karar veremiyorum bir ay daha ilac mi kullansam yada direk aşılama mi olsam bilemedim yardım ve fikir istiyorum

Oy yerim seni ya sen de iyiki varsın kuzum. Benim moralim darmaduman olmasa ben size daha çok destek olurdum da ben de iki haftadır toparlanamıyorum. Tüp bebeğe kilitlendim, hedefe kitlendim bence de canım idrarda görmeden kan verme, öyle çok yıpratıcı oluyor. Ben senden çok umutluyum. Bana hamilesin gibi geliyor yumurta sayın eşsizdi umarım Rabbim nasip eder. Erken gebelik de olsa Çarşamba idrara düşmeyebilir canım. İmkanın varsa Perşembe sabah yap sen. Zaten o gün çıkmazsa %90 yok demek oluyor.. benim yumoşum cumartesiyi pazara bağlayan gece çatladı. Artık bu ay oldu oldu, yoksa Kasım'da tüp bebeğe başlıyorum. Daha fazla yıpranmadan tek seferde taze embriyo transferiyle olur inşallah. Tek seferde olursa aslında tüp Bebek çok kolay birşey, 1 ayda sonuç alınıyor ama işte dondur beklet işlerine girerse doktor üç ay beş ay sürüyormuş. İnşallah sen ihtiyacın olmadan bu ay hamiş çıkacakasın. Bana da Allah'tan hayırlısını diliyorum. Test yaparsan mutlaka paylaş bizimle kuzum. Ne çıkarsa çıksın, biraz ağlarız ama sonraki hedefimizi planlarız, ancak böyle ayakta kalabiliyoruz

Kız burada profil resmine bayıldım daha tatlı bir kuzu olamazdı

Canım aşılama vaktin gelmiş diye düşündüm

Ocakta zam geliyor bu arada. Aralık'ta başlarsanız en azından zamdan kurtulursun kuzum. Bunu bi düşün veya merkeze sor. Ocakta zam yapacak mısınız diye. Temmuz ve ocakta zam yapıyorlar

Canım inşallah yakın zamanda bebeğini kucağına almak nasip olur aşılama sonrası ilaç kullanmadın mı? Test vermeden mi adet oldun.
İlaç kullanmadım 12.gun ıdrar testı yaptım negatıftı bugun ıcım rahat etsın dıye kan testı vermeye gıttım ama adet agrım başlamıştı sonunda da adet oldum nasıp degılmıs hayırlısı artık olduğum yerde tüp bebek seçeneği de yok nasıl bı yol izlerim bılmıyorum

Canım senin ilk aşılamanmış. İkinci aşılamayı da deneyebilirsin istersen. Gonal-F ile hamiş kaldı hep arkadaşlar. Belki nasibin ikinci aydadır. Ama yaptırmayacağım diyorsan, ve deneme süreniz 15 ayı geçtiyse yavaş yavaş tüp bebek düşünebilirsiniz. Benim buralardan okuduğum kadarıyla insanlar Tüp bebek için 3-4 saatlik mesafelere gidiyorlar. Maliyetli olacaktır tabi.

üç yıl önce bı aşılama teşebbüsüm oldu vajinusmus sıkıntım var muayene ısı benı cok zorladı on yıllık evlıyım 35yasındayım psıkolog vs cozemedım vajınusmusu yaş da gecınce artık bebek olayına odaklandım ama aşılama anestezili oluyor belkı o da etkılıyor ne yapacağımı bılmıyorum olmuyorsa zorlamasam mı dıyorum

Anestezi etkilemez kuzum onu aklından çıkar bence. Burda bir sürü arkadaşta vajinusmuş öyküsü var sanırım. Ben de ilk iki sene yaşamıştım. Eminim sen de çok çabalamışsındır. Doktorun bakalım ne diyecek. Bir kez daha aşılama diyecektir diye tahmin ediyorum. Ama aşılama istemem dersen bir şekilde bütçeyi ayarlayıp 2024de hazır olduğun bir dönem tüp bebeği düşünebilirsin kuzum. Ben de ocakta 36yı bitireceğim. 20 ay olacak denemeye başlayalı. Dört aşılama tecrübem var. Kasımda tüp bebek yaptıracağım. Eğer bebiş istiyorsan bu işin peşini bırakma kuzum ama olsa da olur olmasa da diyorsan sal gitsin. Ben bebek fikrine çok zor karar verdim. Karar verince de mumla aradım. Şimdi çok istiyorum artık. O sebeple tüp bebiş deneyeceğim. Kararlıyım.

Canım telefonum servisteydi gitti ulaşamadım naptın aldın mı ilacı ben o ilacı kullanırken hamile kalmıstım tamamen şans yani darısı sana olsun insallah

Bu arada kesemiz olusmustu 15 gün sonraya randevum verildi hepinize tek tek duacıyım bi kalp atısınıda duysam büyük bir ohh rahatlayacagım

Canım telefonum servisteydi gitti ulaşamadım naptın aldın mı ilacı ben o ilacı kullanırken hamile kalmıstım tamamen şans yani darısı sana olsun insallah
Yok kuzum cesaret edemedim ama önümüzdeki ay da kistim olursa ve reçetesiz verirlerse deneyeceğim dediğin ilacı
Bu arada kesemiz olusmustu 15 gün sonraya randevum verildi hepinize tek tek duacıyım bi kalp atısınıda duysam büyük bir ohh rahatlayacagım
Oyyyyyy maşallah kuzum inşallah kalp atışını da duyacaksınız o sizin mucizeniz. Sayende mucizelere inanır oldum. Şimdi kendi mucizemi bekliyorum

Canımsınnn cok teşekkür ederim guzel haberlerini bekliyorummmm

Acaba bahsettiğiniz ilaç hangisiydi
Divina canım ben aşılama yaptıgım ay 1 yumurtam çatlamamıstı aynu ay tekrar yapmak istedim aşılama ama doktor reglm da yumurtamın çatlamadıgı belirtti ve bu ay onceliğimiz bu yumurtanın erimesini saglamak dedi divina ilacı verdi sadece onu kullandım ve bir daha ki aya da kendimi aşılamaya hazırladım bir baktım mucizem oldu darısı sizinkilere olsun insallah

Yaa ne güzel haber rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin darısı isteyen herkesin başına

Cok yumurta toplanırsa lütfen taze transfer yaptırma Biz uzak bi ilde yaptırmıştık 24 yumurta toplandı doktor rahmin delik deşik iyileşsin 2 ay sonra transfer yapalım dedi ama biz yumurta çok hemde uzak yer belki tutar diye transfer yaptırdık ama tutmadı maalesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…