Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
İyi akşamlar kızlar aşılama yaptırdıktan sonra günlük hayatınıza dönüyor musunuz yoksa sürekli yatıyor musunuz? Ona göre bi planlama yapmam lazım da
Bende 2 gün istirahat ettim ama ondan sonra normal evde günlük hayatıma devam ettim sadece ev işleri yapmıyorum dışarda uzun süre gezmiyorum

İyi akşamlar kızlar aşılama yaptırdıktan sonra günlük hayatınıza dönüyor musunuz yoksa sürekli yatıyor musunuz? Ona göre bi planlama yapmam lazım da
Canım ilk gün mutlaka yat hatta mümkünse 2 gün yat. doktor bana 2-3 gün bişey yapma dışarı da çıkma dedi. sonra günlük islerini yapabilirsin ağır olmamak kaydıyla dedi. Ağır kaldırma ve hani ıkınma deriz ya o tarz şeyleri yapmamak gerekmiş. Ben sadece yemek yaptım ilk gün dümdüz yattım. yer fln bile silmedim normalde her gün mutfağımı girişimi silerim. Robota yaptırıyorum. Sporu da sordum yapma dedi. Yürüyüşe çıkabilirsin ama o da spor amaçlı olmasın dedi.

selam kızlar biraz evvel çatlatma iğnemi vurdum. İlk aşılamam 7 gün Gonal-f 75 ml iğne vurdum. Bugün kontrole gittiğimde yumurtam 22 ml olmuş doktor bi şaşırdı bu kadar nasıl büyüdü diye ama bana tek yumurta büyümüş vs, bişey demediolumsuz bir durum mu anlayamadım. Çarşamba günü aşılama yapılacak Allah’ın izni ile inşallah gebelik olurBende çikolata kisti var her iki tarafta 2 senedir doğal gebelik olmuyor benim gibi durumda olup daha önce aşılama yaptıran oldu mu? Rabbim inşallah hepimizi müjdelendirir

Aynı anda neredeyse aşılama yaptıracağız inşallah ikimizinde tutar senin içinde dua edeceğim

Aşılamanın tutması için günde belli bir su tüketme gıda yeme gibi tavsiyesi olan oldu mu? Bizim doktor bu süreç normal hamileliğe çok yakın yani tüp bebek gibi değil zaten dedi artık ihtimali az demek istedi ama ben ümitliyim çünkü nedense spermlerin rahme tam ulaşmadığını düşünüyorum ulaşsa zaten oluşacak gibi hissediyorum

Yeme içme olarak değişen bir şey yok sanırım bildiğim bol bol dinlenmen lazım ilk günler yine sağlıklı beslen tabi paketli gidalardan dursan daha iyi evet doktorlar ihtimali cok az görüyorlar ondan cok önemsemiyorlar bence bilmiyorum. İnşallah olur hamiş kalırsınız iğneyle mi büyümüştü yumurtalarınız

Yok femara kullandım bir tane yumurta gelişti

Canım nasılsın? Son durumun ne oldu

Doktor dönün dedi ama ben dönemedim aşırı ağrım olmuştu sürekli uyumuştum

Bende 2 gün istirahat ettim ama ondan sonra normal evde günlük hayatıma devam ettim sadece ev işleri yapmıyorum dışarda uzun süre gezmiyorum
Teşekkürler bende 2 gün izin alayım o halde

Kızlar ya off gerçekten bunaldım hiç bir sebep yokken neden olmaz ya bu ay rahim dinlendiriyoruz diğer ay yine aşılama

Kızlar ya off gerçekten bunaldım hiç bir sebep yokken neden olmaz ya bu ay rahim dinlendiriyoruz diğer ay yine aşılama
inan bana çok normal sıkılmak bunalmak... Kolay süreçler değil ama sen kendine yüklenmemeye çalış. bu ay normal deniyoruz diye düşün sonraki ay da aşılama denicez diye düşün. doktor seni dinlendirmek istemiş olabilir Ben de önümüzdeki ay tekrar aşılama yapalım dedim hem eşim desteklemiyor hem de doktor yumurta takibi yaparız bakarız dedi o da taraftar değil gibi. Ben hormon iğnelerini o şişkinliği göze alıyorum ama onlar yanaşmıyor. Napalım olmazsa olmaz canımız sağolsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…