Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Kizlar merhaba bugün doktora gittim ve çatlama iğnelerim vurdu 1 yumurtam var. Fakat aşılama yapmayacağını söyledi. Şu durumda aşılama ile normal gebe kalma şansı aynı bu yüzden boşa para harcamana hiç gerek yok dedi bu olmazsa tüp bebeğe geçeriz dedi. Bende tamam dedim. Şimdi gün aşırı ilişkiyle baslicaz. Saat 12 de vurdular iğneyi. Bugun başlayın dedi.

Bana çok mantıklı gelmedi canım çünkü aşılamada hareketli hareketsiz mikroskop altında ayrılıyor spermler. Ben çatlatma iğnesiyle 3 kere denedim ama tutmadı sonrasında doktor değiştirip aşılama yaptırdım ilk aşılamada tutmuştu geçen sene. Senin doktorunun dediği gibi olsaydı bende kalkabilirdim çatlatma iğnesiyle. Nasip tabi hiç belli olmaz ama bence doktorunu değiştirmelisin.

Canım en hayırlı zamanda sağlıkla gelsin bebeğin morali yüksek tutalım daha yolun başındasın bakalım doktorun ne önerecek. Önemli olan o
Bende öyle düşünüyorum vardır Allahın bir bildiği inşallah sağlıkla hayırlı zamanda gelir perşembe gününe kadar regl olmazsam gidicem doktora olucam gibi ağrı çekiyorum sanırım benimde parça filan dökülecek ondan uzun sürdü zaten çok adetimde düzeli değil

Bugün kasıklarımda batma gibi bir ağrı var ve beyaz renk akıntım geliyor yaşayan var mı acaba bir belirti olabilir mi
Canım inşallah bebektir bende de oldu batma bel ağrısı beyaz kremsi akıntı ama benim tutmadı nasibimizde yokmuş bu ay umarımmm seninn ki bebişş belirtisidirr

Canım aşılamayla ilişki aynı olmuyor ki spermler yıkanıyor hareketi filan artıyor sağlıklı olanlar ayrılıp onlar aşılama da kullanıyor direk yumurtanın oraya bırakılıyor şanş artsın diye. Şimdiki doktorlar hemen tüp bebeğe yönlendiriyor benimkide direk aşılama yaptı mesela yumurta çatlatma filan ama bizim sperm değerlerimizde düşük belkide ondan olabilir direk aşılama yaptı fikrimi sorarsan canım aşılama dene en azından 2 kere sonra tüp bebeğe geç maddi zorlar veya tüp bebeğe ayırdım dersen olduğun şehirde üniversite hastanelerinde yapıyorlar

Canım en hayırlı zamanda sağlıkla gelsin bebeğin morali yüksek tutalım daha yolun başındasın bakalım doktorun ne önerecek. Önemli olan o
canım birde dediğin gibi iğneyle oran artıyormuş araştırdım hapla büyütülen aşılamanın tutma oranı %8 iğneyle %15%20 yazmışlar heryerde benimde haplaydı doktora dicem iğneyle denemek istiyorum diye

Yarın gece 12 de çatlayacak kuzum. Ona göre planlayın canım programınızı. Aslında madem öyle daha önce haber verseydi. Bi dün bi yarın yapardınız bir gün boş olurdu. Sperm dinlenirdi. . Neyse şimdi bugün yarın ve çarşambayı mutlaka değerlendirin canım. Hakkında hayırlısı olsun ama aşılama yapmadan tüp bebeğe geçmek de bana tuhaf geldi. Hiç aşılamasız? bilemedim kuzum. Aşılamada spermler hızlandırıyor ayıklanıyor. Ama doktoruna güveniyorsan bu dediklerimi yok say kuzum.

Kesinlikle katılıyorum S seldakayavuz doktorun ya hemen tüp bebek yapmak istiyor ya aşılamayla uğraşmak istemiyor gibi geldi bana da. Bir iki tane aşılama denemeden tüp bebeğe geçmek bence çok mantıklı değil kuzum.

Bende beş gün önce aşılama yaptım heyecanla bekleyenlerdenim inşallah pozitifleri görürüz ilk iki gün karnım ağrıdı sonra bişey olmadı ara ara kasıklarıma ağrı giriyor anlık hemen gidiyor onun dışında güzel geçiyor bakalım inşallah pozitif olur

Merhaba arkadaşlar 19 ekimde aşılamam yapıldı gonal f ile 50 ile başladım 6 tane yumurta gelişti 19 20 21 di hepsi beklemedeyim gonapeptyl vurdu doktorum bide erken çağırdı yumurtam çoktu diye aşılama yapıldığı gün 4 yumurta çatlamıştı bekliyorum bakalım inşallah emek verem herkes pozitifi görür

Hoşgeldin canım hayırlara vesile olsun baya çok yumurtan olmuş . Kuzum topiği yavaş yavaş kapatıyorum.
Tabloya yeni ekleme yapamıyorum. Ben Tüp bebeğe geçtim. Yeni topik açıp yeni tablo yaparsanız çok güzel olur.

İyi akşamlar kızlar aşılama yaptırdıktan sonra günlük hayatınıza dönüyor musunuz yoksa sürekli yatıyor musunuz? Ona göre bi planlama yapmam lazım da

İnşallah öyledir ya büyük bir heyecanla bekliyorum ilk aşılamamız bugün 6.günüm
Benimde ilkti bakalım 2. De şansımı denicem çok stres yapıyor insan ya Allah yardımcın olsun valla 14 gün geçmedi bana ama seninde olmuş ya baya biter su gibi geçer inşallah bebiş gelir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…