Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Bende gitti tamamen iğne etkisi anlamıstım 2 gündür belliydi zaten bide kızlar birliktelik oldu uyumustum kalktığımda tuvalete gittim sperm değilde bembeyaz bi akıntı geldi baya yoğundu neden olur ki şeffaf değilde aşırı beyazdı progestanı 2 3 gündür kullanmıyorum oda kesik beyazdı bu farklı birseydi

İnşallah sonradan çift çizgeye döner tekrardan benim sanmıyorum ama nasip eskisi gibi heycanlı streslı umutlu değilim bilmiyorum doktor adet olursan gel diye bir şey de demedi bana yaptı 2 hafta sonra test yap dedi döndü gitti devletteyim ya yoğun ve ilgisiz sağolsun. Ben adet olunca tekrar gideyim demi

Keşke benim için de bir mucize gerçek olsa kuzum sağol kuzum desteğin için.
Canım benim eşimin 53 milyon.
Bu düşük mü oluyor ?
Yok kuzum değil bence. Morfoloji ve ileri hız yüzdesi önemli. Benim eşimin sperm sayısı düşük değil. Morfolojisi de çok güzel. Sadece ileri hızı %1 ona da doktor önemli değil diyor. Çünkü zaten hali hazırda hareketli sperm yüzdesi %42lerde
Testi dün gece yaptım buraya anca yazabiliyorum :) 12. gün gece kan testi sonucum 83 çıktı doktorum 2 gün sonra tekrar kan vermemi istedi ona göre kese görmek için gün söyleyecekmiş.
ay ne diyorsun nasıl sevindim. Sağlıkla kucağına al kuzum.
edahandro canım gorustun mu bir doktorla ?
Evet kuzum aşağıda detaylı anlatacağım.
Kızlar bende kan verdim 2,30 ama eski beta hcg de 2,30 yani hamile değilim belki erken diceksiniz ama azda olsa yükselirdi üzüldüm Allah yardımcımız olsun napalım umudum yoktu zaten
Ah kuzum ah. Seni çok iyi anlıyorum. Kanda yoksa ve geç döllenme değilse olmama ihtimali yüksek duruyor. Nasıl güçlü olursun nasıl üüzülmezsin bilmiyorum, kelin merhemi olsa kendi başına sürer ama şunu diyebilirim; sonrası için planın var mı? İkinci aşılama veya vitamin takviyesi, kürler vs.
Ben bugün oldum hiç gerilme bende çok gergin gitmiştim ama elhamdülillah çabucak bitti
Oyy hayırlı uğurlu olsun canım bebek haberini alalım inşallah

canlarım bugün tüp bebek merkezine gittim. Onlar da benim doktorum gibi herşeyimizin normal olduğunu, bu değerlerle normal yolla gebelik olacağını söylediler ancak 4 aşılama olmuşsunuz ve yaşınız da var, geç kalmak istemezseniz tüp bebek yapabiliriz dediler. Biz de tüp bebek istedik. Ama bir baktık ki kistim var. Yani bu ay kaldı. Kasımdaki adetimde tüp bebek için işlemlere başlıyoruz

merryliya Y yenibirhayal

Canım bilmiyorum doktor adet olursan gel filan demedi sadece 2 hafta sonra test yap dedi gitti aşılama sonrası giderim aşılama yaparsa yaptırırım yapmazsa beklerim ne diyim artık yapacak bir sey yok. O kelim ilacı olsa kafasına sürer dediğin kadın kaçıncı aşılamasını yapmıs yüreği güzelliklerle dolu umutlu güçlü bi kadın o yüzden bi mesajın bile yetiyor cok üzülmedim sanırım ağlamadım değişik sanırım umudum yoktu. Birde yakın zamanda dedemı amcamı ananemi babanemi 2 sene içinde peş peşe kaybettim ondan içim sanki kaskatı oldu Allah yardımcımız olsun

Belkide gerek bile kalmaz kuzucummm

Canım hayırlı olsun inşallah şimdiden cok sevindim Allah maddi manevi yar ve yardımcınız olsun olsun bir ay sende dinlenirsin bakarsın kendiliğinden olmus

Ah kuzum yaa ağzın bal yesin amin amin Allah dayanma gücü versin beni en çok yıpratan şey plansızlık. Ben plan yaptığımda moralim yerine geliyor. Sana da şöyle bir plan yapalım . adetin gelince doktora git. Aşılama istiyorsan aşılamanı iste, istemiyorsan yumurta takibi iste, ilaç + iğneyle takip edilebilir veya kendin evde ovulasyonla dene kuzum. Mutlaka bir planın olsun.

Belkide gerek bile kalmaz kuzucummm
M minadilda gibi olur belki. Tam tüp bebek derken hamiş olurum. Kuzum gördün mü bak bende kist çıktı. Ama hiç ağrım yok ve adetim ne kadar erken geldi. Bu gittiğim doktorum doğum kontrol hapı verdi küçülsün diye ama içmeyeceğim. İlk seferde de kist olmuştu. Kendiliğinden geçen basit kistler bunlar. Hiç gerek olduğunu sanmıyorum. Bu ayı da değerlendireceğim.

haklısın canım insanda umutta kalmıyor bir süre sonra. allahım bizden aldıklarını sağlıklı,hayırlısıyla versin.yerlerini doldursun inşallah

Evet içme bencede en azından belki olur hayat mucizlerle dolu bir tanesine canlı şait olduk. Bu seferki reglim çok büyük pıhtılı oldu benimde yumurtam çok büyümüştü belki onu atıyodur bilmiyorum regl bitene kadar umutsuz oluyorum regl bittiği gün yine o ayki umudum başlıyor değişik bi kafa yaşıyorum

Git tabiki kendini nasıl iyi hisedeceksen onu yap ve asla mücadele etmeyi bırakma yorgun hisediyorsan ara ver yorgun değilsen verme nasıl sana iyi gelecekse unutma allah mücadele etmemizi istiyor belkide

Canımıniçi sperm sorunu var evde olur mu bilemiyorum kii doktora ben zaten ılk ılacla deneyelım dedım o ama direk ameliyat veya tüp bebek dedi kabul etmeyince ılac dddim tamam dedi aşılama sana yapmam asla cok yumurtan var dedı sonra 1 tane 19 olunca hemen asılama yaptı anlam veremedim adet olunca gidicem bakalım ne dicek. Haklısın hemen bi plan yapmak en güzeli en azından bi hedafın oluyor hakkında hayırlısı olsun gebelık haberlerını alırız inşallah

Yaa nkist mi çıkmış yoktu sende kuzum

Kızlar bir şey sormak istiyorum aşılama gününün akşamı ağrınız olmuş muydu
Sabah aşılama oldum şuan ağrıdan duramıyorum. Bu ikinci aşılamam ama ilkini hatırlamıyorum
Canım yumurtan çatlamadıysa anca çatlıyor olabilir. Benim de böyle ikinci aşılamadan üç beş saat sonra olan ağrılarım olmuştu. Yumurta çatlaması olabilir dendi. Aslında ağrıların çoğu aşıdan değil de iğneden oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…