Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
@
Sevgili arkadaşlarım. Önümüzdeki hafta idrar testi yapılabilecek günlerimizi açıklıyorum. Rabbim pozitif haberlerimizi paylaşmayı nasip etsin 🙏😍🐣 aşılama gününü saymadan ertesi günden itibaren sayarak 12. Günümüzü buluyoruz. 12. Gün yapılan testler de genelde bebiş varsa pozitif görünüyor. 11. Gün negatif çıkan ve 12. Gün pozitife dönen testler mevcut 😍 bu sebeple idrar testi yapabileceğiniz 12. Günleri açıklıyorum

16 Ekim Pazartesi : @blue2104
17 Ekim Salı : Teletabi Teletabi
18 Ekim Çarşamba : @Kbude
19 Ekim Perşembe : edahandro edahandro
21 Ekim Cumartesi : damlasu14 damlasu14 @Gzzdtk U ugurbocegi72 @GRCLK

Dualarımdasınız 🙏🐣🤰🧿
damlasu14 damlasu14 kuzum bak daha çok erken. Senin test günün cumartesi. Aslında bir grup bilim adamı, doktor ve tecrübe sahibi anneler, en erken hamilelik belirtisinin adet gecikmesi olduğunu, adet gecikmesinden önceki belirtilerin plasebo etkisi olduğunu söylüyorlar.

Bu çerçeveden bakınca; biz bi de iğneli grubumuz. Bizdeki zaten belirtiler iğne etkisi. Sen şuan bebişin varsa bile bunu hissetmiyor olabilirsin. Ve eğer varsa bu kadar strese o bebişin halini düşün. Biraz rahatla kuzum. Bebek varsa şuan ona da yazık. Aslında en erken belirti adet gecikmesi. Bunu hatırla.

Yarın kandan baktırsam çıkar mı acaba
Canım gönlünden nasıl geçiyorsa 😍 nasıl rahat edeceksen öyle yap bence..

ben kendi adıma konuşacak olursam; ben idrarda görmeden kan vermem çünkü hem kollarım delik deşik oluyor. Hem negatif çıkarsa ben daha çok stres olurum. Ama dediğim gibi bu benim kendim için olan fikrim.. belki sen kan vererek kendini daha rahat hissedeceksen kan ver kuzum.

Ben hatta şöyle düşünüyorum. Silik çizgi çıkınca bile kan vermeyeceğim. Gün gün koyulaşmayı takip edeceğim. Sağlıklı bir gebelikse gün gün koyulaşıyor. Kimyasalsa zaten kaybolup gidiyor.

Canım gönlünden nasıl geçiyorsa 😍 nasıl rahat edeceksen öyle yap bence.. ben kendi adıma konuşacak olursan; ben idrarda görmeden kan vermem çünkü hem kolların delik deşik oluyor. Hem negatif çıkarsa ben daha çok stres olurum. Ama dediğim gibi bu benim... belki sen kan vererek kendini daha rahat hissedeceksem kan ver kuzum.

Ben hatta şöyle düşünüyorum. Silik çizgi çıkınca bile kan vermeyeceğim. Gün gün koyulaşmayı takip edeceğim. Sağlıklı bir gebelikse gün gün koyulaşıyor. Kimyasalsa zaten kaybolup gidiyor.
Evde test var gebelik. Yapmaya korkuyorum. Adet başlamıyordur inşallah ya. Doktoruma sordum 1 hafta daha bekleyelim dedi. Bilemedim. Lekelenme artmaz inşallah. Bilemiyorum ya. Bi korktum şimdi. Dün de adet ağrılarım olunca😔

Evde test var gebelik. Yapmaya korkuyorum. Adet başlamıyordur inşallah ya. Doktoruma sordum 1 hafta daha bekleyelim dedi. Bilemedim. Lekelenme artmaz inşallah. Bilemiyorum ya. Bi korktum şimdi. Dün de adet ağrılarım olunca😔
Adet ağrısı ile hamilelik belirtileri çok benzer diyorlar kuzum. Gönlünü ferah tut. Yarın idrarda da çıkmama ihtimali var ama kan vermekten daha makul geliyor bana. Bebek varsa zaten bir hafta içinde eninde sonunda öğreneceksin. İdrara da düşecek yani HCG. Karar senin kuzum. Ben doktoruna katılıyorum. Kan için erken bence. Çünkü geç döllenme de olabilir. Şimdi negatif çıksa da üç gün sonra bi hafta sonra yine kan vereceksin. Ama dediğim gibiben seni etkilemeyeyim 🙏😍♥️ ben aslında kendi adıma konuşuyorum burda. Ben olsaydım napardımı diyorum. Sen kalbin ne diyorsa ona yönel kuzum.

Canım aynı duygulardayız ben test yaptım sabah kocaman bir negatif işe geldim inan kimseyi görecek halim yok sarıldım telefona sizlere yazmaya başladım tüp bebek denemek istemiyorum ama kaç yıldır bekliyorum bu bebeği bir kızım var çok şükür ama o da herseyin farkında sırf onun için karar verdim bir kardeş yapmaya ama şimdi her ay o dualar eden kuzuma bu ayda olmadı annem demek dünyanın en büyük Izdırabı oldu bana 😢😢
Rabbim çok aratmasın canım.
Kızın kaç yaşında ?

Adet ağrısı ile hamilelik belirtileri çok benzer diyorlar kuzum. Gönlünü ferah tut. Yarın idrarda da çıkmama ihtimali var ama kan vermekten daha makul geliyor bana. Bebek varsa zaten bir hafta içinde eninde sonunda öğreneceksin. İdrara da düşecek yani HCG. Karar senin kuzum. Ben doktoruna katılıyorum. Kan için erken bence. Çünkü geç döllenme de olabilir. Şimdi negatif çıksa da üç gün sonra bi hafta sonra yine kan vereceksin. Ama dediğim gibiben seni etkilemeyeyim 🙏😍♥️ ben aslında kendi adıma konuşuyorum burda. Ben olsaydım napardımı diyorum. Sen kalbin ne diyorsa ona yönel kuzum.
Bugün akıntıyı takip edeyim onun durumuna göre artık 😔

edahandro edahandro canım normal şartlarda düzenli adet gören biri aşılama tutmadıysa eğer ne zaman adet olur. Benim düzenli mesela 27 28 günde bir olurum mutlaka
Canım benim de düzenli 27-28 günde bir oluyorum.
Normalde adet dongun ne zaman ise o gün geliyor sanırım. Benim öyle oldu. 9. Gün lekelenme geldi. Normalde de yumurtlamadan 10 gün sonra geliyordu.

Ama genelde 14-16. Günler geliyormuş.

Canım benim de düzenli 27-28 günde bir oluyorum.
Normalde adet dongun ne zaman ise o gün geliyor sanırım. Benim öyle oldu. 9. Gün lekelenme geldi. Normalde de yumurtlamadan 10 gün sonra geliyordu.

Ama genelde 14-16. Günler geliyormuş.
Senin lekelenme nasıldı canım miktarı ve rengi

Kızlar 28 inde çatlama iğnem oldu ya normalde 14 günde adet olmam lazım değil mi birde birde aşılamanın 13 günü test yaptım olsa çıakr mıydı normaldr adetlerim cok düzenlidir kist yapmış olabilir mi geciktirmeyi

X