Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Adet olur gibi değilde ama yorgunluk ağrısı gibi ağrılarım devam ediyor.

Solda yumurtam çatlamıştı hep o tarafım ağrıyor arada sağa bir ağrı giriyor çıldıriciiimm
İnşallah bebiştirrrrrr ay çok heycanlıyım valla benim tutmazsada sizin tutarsa yemin ederim kendim kadar sevinicem öyle hevesliyim benim belimden taa sırtıma vuruyor ağrı 2 dakıka ayakta kalsam zaten oda eşim sağolsun ayağa kaldırmıcak elinden gelse gündüz zaman bi sekılde gecıyorda aksamları hiç geçmiyor ay bide cok sacma ama bugün kahve falı baktırdım adam herseyi bıldı gecmıste geleceği sadece Allah bilir ama aralığa kadar erkek bebek gözüküyor dedi ben sormadan inşallah öyledir günaha girdim diye içimde içimi yedii Allahım affetsin de

Valla bende zor duruyorum ya zaman geçmiyor test versek pozitif çıkarsa kız daha iğnenin etkisi geçmedi dur sakin

Yaşım 38 olacak iki ay sonra.
Bir kızım var şükürler olsun 8 yaşında.
Doktor aslında yavaş iletletmiyor, yaştan dolayı 2 aşılama sonrası direk tüp bebek diyor.
Ben bu doktora yeni başladım.
Daha önce başka sehirdeydim, orda devlete gittim olur dedi o tahliller normal çıkınca bekledik hep.
Sonra deprem oldu, eşim deprem bölgesinde çalışmaya devam etti o dönem çadırda kalıyordu biz bir kaç ay memlekette kaldık, sonra ben başka deprem bölgesinde göreve başladım, burda özel hastanelerin çoğu ağır hasarliydi, devlette doktorlar eksikti derken hastaneler tadilat olup doktorlar göreve başlayınca bende tedaviye başladık hemen.
Önce rahim filmi çekildi, 2 ay sonra da aşılama olmuş oldu.
Yani ben düzenli bir doktorla yeni ilerlemeye başladım.

Beta versen beta zaten çıkar ki kuzum. İğnede beta var. Onun için doktorlar 14. Gün verin diyor. İğnenin etkisi iyice geçsin, bebeğin betası salınsın, bebeğin betası ile iğneninki karışmasın diye. Çok merak ediyorsan idrar testiyle gün gün takip edebilirsin. Önce iğneden kaynaklı yalancı pozitifi göreceksin sonra negatife döner gibi yapıp bebiş varsa pozitife dönüyor amin amin Rabbim nasip etsinnnn

Tamam kuzum anlatınca hatırladım öykünü. Evet yavaş değil normal seyir de ilerliyor sürecin. Ben birinci senede hemen doktora gitmiştim. Şubattan beri doktorla çalıştığım için aslında. Sen daha yeni başlamışsın . İki aşılama olacaksan. Bence sperm sayınız da iyi görünüyor. Bir tane de aşılaması deneyebilirsiniz kuzum. Mantıklı geldi bana da.

Beraber sevinelim inş Kız şansıma da 1 sene önce iş için cv verdiğim yer beni aradı yarın ya da pazar günü işe başlicam kaçırmakta istemedim. Gerçi ben muhasebeciyim masa başı iş ama yine de inş bişey olmaz
Valla bende zor duruyorum ya zaman geçmiyor test versek pozitif çıkarsa kız daha iğnenin etkisi geçmedi dur sakin
Onu da yaptım ben ilk normal yoldan yoldan denediğim ay çatlatma iğnesinden 6.günü kan vermiştim 1.5 çıkmıştı 9.gün vermiştim 9 küsür çıkmıştı hatta doktor dediki hamile görünüyosun ama 3 gün sonra tekrar ver sonra 12. Yada 13.gündü galiba tekrar verdim 0 a düşmüştü. kollarım kan vermekten kıpkırmızıydı Bakmayın güldüğüme modumuzu yüksek tutmaya çalışıyorum ki güzel şeyler olsun stres herşey uzak olsun bizden

Canım ben sabah test yaptım negatif.
Benim ara kanamalarımi acaba regl olarak algılayıp, reglin 4. Günü diye cumartesi mı doktora gitmeliyim, yoksa aktif kanamayı bekleyeyim mi ?

Benim ara kanamalarımi acaba regl olarak algılayıp, reglin 4. Günü diye cumartesi mı doktora gitmeliyim, yoksa aktif kanamayı bekleyeyim mi ?
Bugun asılamamın 5. Günü ve grip oldum bunun icin cok üzgünüm durduk yere grip oldum sıcak tutuyordum kendimi niye boyle oldu anlamadım bu durum dolenmeyi olumsuz etkilermi hanımlar

Canım lekelenme durumlarını ben hiç bilmiyorum. Ne zaman doktora gidilir vs. İstersen cumartesi sabah idrar testini yap sonra da doktora git canım. Sen bilirsin.

Bana aşılamayi bu ignemde tutmazsa 3 ay iğneye ara verip doğal yolla hamile kalmani bekleyip ona göre aşılamaya başlayacağız dedi bide eşimde sperm şeklinde ve hizinda sıkıntı var onun için bı tedavi yöntemi hakkında bilginiz varmı

Bugun asılamamın 5. Günü ve grip oldum bunun icin cok üzgünüm durduk yere grip oldum sıcak tutuyordum kendimi niye boyle oldu anlamadım bu durum dolenmeyi olumsuz etkilermi hanımlar
Canım bende öldüm, 1 hafta kendi cabamla gecirmeye çalıştım geçmedi, doktora sordum antibiyotik söyledi hamilelerin kullandığı sanırım, bir de parol serum da yapabilirsin dedi. Ben parol serum yaptırdım vitaminle. Yoksa kendimi toparlayamayacaktim.
Ben çalışıyorum evde dinlenemedim senin evde dinlenme durumun varsa ilaçsız iyilesirsin inşallah.
Canım lekelenme durumlarını ben hiç bilmiyorum. Ne zaman doktora gidilir vs. İstersen cumartesi sabah idrar testini yap sonra da doktora git canım. Sen bilirsin.
Canım lekelenmem yogunlusti. Yarın gideceğim doktora.

Aaa hayırlı olsun çok sevindim kafan biraz rahatlar evde insan kendini yiyorr yok yok hiç canını sıkma o konuda doktor sana da demiştir ertesi gün normal hayatına dönebilirsin diye bir sey olacak olsa söylerler kaç gün geçti içini rahat tut

İnşallah tutar bana bilgi vermedi hatta gel bile demedi tutmazsa veya tutarsa aşılamayı yaptı döndü gitti arkasını hatta bilgileri bile sekreteri verdi maalesef şekli için bilmiyorum nasıl bir tedavi uygulanacağını ama doktor bizim hızda sayıda az sıkıntı varsı ilaç verdi takviye promen diye bir şaşe inan yarıdan fazla düşürdü bilmiyorum ya stresten ya ilaçtan ama benim içimden geçeni söyleyim takviyeden oldu doğum kişidede olmus takviye sonrası daha da bozulma şanş işi sanırım klomen herkese yararken bende kist yaptı letu cok güzel ilerledi sayfada okudum bi aktar varmıs ordan macun yaptırıcam özel çok faydasını gören olmuş sperm testinizi atıyormussunuz onlar hazırlıyormus o aklıma yattı kimyasal olan hiç bir sey istemiyorum zaten hep sağlıksız beslenmekten telefonlardan sağlıksız havadan sudan bu hale geldik. Üroloji doktoruna gidin eşiniz için çok daha sağlıklı olur sizin için. Birde bir gebenin günlüğü diye bir sayfa var instada oradan bi sayfa göz atın isterseniz

Geçmiş olsun Allah şifa versin inşallah tez zamanda döllenme zamanı gebeliğin belirtilerinde grip var ama hayırlısı insan psikolojik hasta oluyor direk zaten bende sanki aşılama yaptırmadm da ameliyat oldum bünyemiz stresten düşüyor direk. Kuzum etkilemez Allahın izniyle sıkma o güzel canını sen yine dinlenmeye calıs sıcak tut ozellikle ayaklarını ama asla sıcak suyla duş fılan alma demişlerdir zaten bebegın tutunmasına en engel şey bu

İğnenin etkisi geçmiş olabilir bu arada en erken döllenme 5. Günde oluyor umutsuz olma yani testte çıkmadı diye pozitif çıkarsa iğne etkisi negatif cıkarsa daha döllenme olmamıstır eğer olucaksada bence doktorunuza bian önce gidin o sizi daha iyi yönlendirir

Yarın sabah gidecem canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…