Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
kızlar doktprum mikroçip yöntemi ticari amaçlı yapıliyor diyor bilmiyorum aklım karıştı
Benimkinin de böyle deme ihtimali çok yüksek. Ben bi kaç araştırma okudum. Çipli kesin şansı şu kadar yükseltir demiyor. Bazı araştırmalara göre ihtimal artıyor deniyor. Tabi hiçbir müdahale için denemez kesin diye birşey ama bunda bazı araştırmalar demesi biraz kafamı karıştırdı benim de.

benn aşılama oldu 4. günü başladı hala devam ediyor test negatif olup 1 gün agrı çekip kurtulmak istiyorum
Valla ya hala test alıyorum ben regl olana kadar devamke pazartesi kan veririm regl olmazsam. Ben koydum kafaya yılbaşından sonra tüp bebeğe gidicem şu maaşlar zamlansın zorlamasın çok diye kendi kendimi motive ettim artık üzülmicem tüp bebekle olucak inanıyorum Allah'ın izniyle

edahandro canım sana birşey danışmak istiyorum.
Bu eşimin aşılama günü olan testi.
Bu cumartesi doktora gittiğimde bu ay aşılama değil de yumurta gelirstirici+ çatlatma ignesi kullanalım yani yumurta takibi yapalım diyeceğim.
Sen ne tavsiye edersin ?

Eklentiler

• IMG_20231012_184452.jpg
    127,7 KB · Görüntüleme: 40
Maaslarla birlikte herşey zamlanmaz inşallah

Direkt öyle dedi sesli attı ticari amaçlı yapılıyor böyle şeylere inanma diye ama bende araştırdım sperm morfolojisi bozuk olan insnalarda deniyorlamış genelde zaten

Merhabalar bende yumurta çatlatma iğnesi yaptırıyorum bu 3. Yaptirisim maalesef ilk ikisinde hamile kalamadim bu ayda kalamazsam doktorum 3 ay iğneye ara vereceğini doğal yolla hamile kalmani bekleyeceğiz dedi sizinde bu konuda hiç bı fikriniz varmı acaba

Canım testlerin sonuç kısımları farklı olduğundan çok anlayamıyorum ama anladığım kadarıyla mldeki sayı oldukça iyi ve hareket sayınızda baya iyi bence de aşılamasız deneyebilirsin. Bi de ona şans verebilirsin. Sonra yine aşılamaya dönersin. Ne kadar süre olmuştu siz denemeye başlayalı?

Ay dondurma yemeni yerim ya

Direkt öyle dedi sesli attı ticari amaçlı yapılıyor böyle şeylere inanma diye ama bende araştırdım sperm morfolojisi bozuk olan insnalarda deniyorlamış genelde zaten
Bizim de morfoloji iyi. Bilemedim. Ama benim doktorum da gerek yok der diye tahmin ediyorum.

Ocakta 36 bitiyor hooofff gelsin artık şu bebişler. Ben de tüp bebek düşünmek için zorlayacağım kendimi sanırım.

Canım benim doktorum ilk çatlatma iğnesinde aşılama yaptı bana. Ama benim yaşım 35. Belki sen gençsindir. O sebeple böyle deniyordur doktorun. Kişiden kişiye değişiyor tedavi malum. Bir arkadaşım üç kez klomen üç kez femara kullandı en sonunda hamile kaldı. Hiç aşılama olmadı. Çatlatma iğnesiyle de hamiş olanları duydum kuzum. Doktorun senin durumuna göre en doğru uygulamayı yapıyordur diye tahmin ediyorum.

18 aydır deniyoruz canım.
1 kez sadece klomen kullandım yumurta takibi yapılmadı
1 kez de aşılama oldu işte.
Bakalım doktor ne diyecek.
Letu değil de başka ilaç mı verir acaba ?
Ama yumurtam 19 olmuştu buyutmustu.
Yada önce başka tedavi mi yapar, 9. Gün lekenin gelmesi başka bir duruma işarettir belki onu düzeltmeye çalışır.

Bende de durum aynı kimsenin haberi yok heyecanlanmasın kimse diye ama sürekli burayı kontrol ediyorum gebelik haberi var mı bana da umut olur mu diye
Bende aynı elimde telefon sürekli yazıyorum eşimde diyor sen kimle konuşuyorsun bu kadar sonradan anlattım ne güzel birbirinize destek oluyorsunuz dedi

Aşılamamın 4. Günü ama adet agrılarım var bu normalmi acaba adetmi olacam tutmadımı benim adet belirtilerimde baya once baslıyor fikri olan varmı ?
Valla bende de aynı belirtiler var kasık ağrısı bel ağrısı iştahım acayip açıldı adet olcağım zaman ne yaşıyorsam aynıları ama bende bilmiyorum

Lekelenmeden birşey çıkacağını sanmam kuzum. Letu'yu neye göre veriyorlar hiç bilmiyorum. Benim doktorum klomenci. Ben arada femara kulllanmak istediğimi söyleyince, iki kez femara kullandırmıştı. Kuzum kusura bakma karıştırıyor olabilirim ama bi çocuğun var mıydı? Doktorun belki onun için yavaş ilerliyordur. Zaten hamile kalabiliyorsun diye. Yaşın kaçtı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…