2023 Ekim Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Sizler tecrübelisiniz size sorum var ev işlerini ne yaptınız? Bazı günler iyi hissediyorum akıntımda olmuyor eğilip kalkmaya dikkat ediyorum ama acaba alakası yok mu agır kaldırmadıkca.
Sizler nasıl devam ettiniz
Ben hic is yapmadim disardan yedim bir sure varsin evim pis olsun riske girmedim 8.hafta annem geldi 12.haftaya kadar o yapti herseyi simdide pek bisey yapmiyorm idare ediyrz ufak tefek yemek yapiyrm vs acikcasi 2 kanama gecirdim ikisindede hareketlilik yasadigimda oldu birinde cok merdiven cikmistm digerinde disarsa gezmistm o yüzden korkuyrm

Sizler tecrübelisiniz size sorum var ev işlerini ne yaptınız? Bazı günler iyi hissediyorum akıntımda olmuyor eğilip kalkmaya dikkat ediyorum ama acaba alakası yok mu agır kaldırmadıkca.
Ben ev süpürüp silmiyorum. Yaptığım tek şey yemek bulaşık çamaşır. Çamaşır da zaten asma derdi yok kurutma var o da iyi oldu. Senin şimdi ilk haftalar olduğu için ekstra dikkat et tabi. Ani hareketler yapma yukarılara uzanma. On gün önce muayeneye gittiğimde doktora kasıklarımda batma oluyor demiştim. Rahim büyüdüğü için normal dedi. İki saatten fazla ayakta kalma iki saatten fazla oturma, dinleneceğin zaman uzanarak dinlen ve bol su iç dedi. Sen de ne tamamen hareketsiz kal ne de çok hareketli ol.

Bende iş yapmıyorum yemek bulaşık dışında onuda yapamadığım günler çok oldu bulantilardan dolayı eşim yardımcı oluyor çoğu zaman idare ediyoruz zor oluyor evde eski düzen olmuyor ama mecburen bebişler için sabredecegiz en azından 16.haftaya kadar dikkat etmeyi düşünüyorum sonrasında yavaş yavaş yaparım inşallah ağır kaldırma ve çok yukarılara uzanma ufak tefek işler yapacaksanda Allah yardımcımiz olsun sağlıkla kucağımıza alalım hepimiz 🤲🌸

Ben pozitif aldıktan 1 hafta sonra kahvaltı hazırlıyorum..sonra kanama olunca doktor da düşük tehlikesi var deyincr abimlerde kaldım 5 hafta ..sağolsun orda yengem herşeyi yapiyordu..
Ordan gelmeden son 1 hafta arada kendime birdey indirip kaldiyordum..
17 gündür evdeyim 1 haftadır kahvaltı ve hafif akşam yemekleri ni hazirluyorum ..akşam bulaşıkları eşim kaldiyor kahvaltinin ki ben ..
Evi henüz kendim supurmedim eşim ve arkadaşım geliyor ..ev işlerinin hiç birini yapmadım aslında eşim elbise sermeme bile izin vermiyor buraya gelene kadar neler yaşadık diyor haklı olarak ..12 yıl 8 tüp bebek 🫠bu hafta içinde arkadaşlarım gelecek evi dip bucak temizleriz dediler sagolsunlar...ailem yurt dışında olduğu için ..yalnızım ..
Ama ev işlerini genelde çok kafaya takardim hatta çevremdekiler sakın yapma sen durmazsin şimdi diyorlar ..ama ben saldım 😊
Hiç birşey yapmıyorum ..Allah'ım nasip edecekse olur ama kendimi yorarken birşey olursa çok üzülürüm ..zaten benim için son deneme idi ..

Benim tüp bebek tedavimi annemle babam biliyordu sadece. Bir de eşimin ailesi. O yüzden onlar gebeliğimi başından beri biliyor. Ama çevreye on gün önce duyurmaya başladık abilerim amcalar teyzeler falan yeni öğrendi
Bizim ki sağır sultan bile duydu ..😊tedaviye gittiğimde teelfon yasak dedim annem kardeşim dışında kimse ile konuşmadım..herkes eşimi aradi..
İlk pozitif aldığımızda kimseye söylemedik çünkü doktorum 7. Gün test yaptırdı bize ..iki gün sonra tekrar yaptık o da pozitif olunca annemler kaynanamlar ve yakın iki arkadaşın ogrendi ..ama kimsye soylemeyin başka dedik ..gelelim öyle ..eve dondugumde 15. Gün tekrar test yaptım artmıştı ve o gün kanama başlayınca doktorum başka ilde o zaman herkes öğrendi ..üstüne eşimin iki tane teyze oğlu kaza da vefat etti ..taziye de duymayan kalmadı .
Sözde ailem ve kaynanamlar dışında herkes kalp atışında duyacakti ..herkes tedaviyi biliyor ama biz tedavi sürüyor diyorduk ..işte olaylarla Urfa Antep Almanya duyurduk 😊

Kizlar nasıl besleniyorsunuz ..yani sadece sağlıklı olarak mi besleniyorsun ..yoksa arada kaçamak yapıyor musniz ..kola
Ben de öyleyim kurslarım vardı çok hevesle başlamıştım bıraktım. Üç ayı atlatıp giderim diyordum şimdi millet hastalıktan gripten kırılıyor diye gitmiyorum. Evde otur otur canım sıkıldı ama yapacak bir şeyimiz de yok el mahkum
Ben kurs açmıştım geçen yıl ..bu yıl iicn de müdürle konuştum böyle bir durum var tüp bebek yaptım hayirlsi ile sonuç alirisam bulunduğum yerde acmabilir miyim ..adam öküz halden anlamıyor hayır eski yerine herkes gidecek dedi ..eski yerin köyde ..yollar kötü olduğu için acmiyacam ..aslında burda bile aç dese belki açmam çok yoruluyor insan ..yıllarca uğraş verdim ..bu yılda böyle geçsin..şimdilik evdeyim henüz bnde çıkmadın dışarı ..
Ama hayirlsi ile iki hafta daha geçsin ..burda bulunan kurslara giderim hergun değil ama hafta da iki gitsem yeter ..

Kizlar nasıl besleniyorsunuz ..yani sadece sağlıklı olarak mi besleniyorsun ..yoksa arada kaçamak yapıyor musniz ..kola
Ben kurs açmıştım geçen yıl ..bu yıl iicn de müdürle konuştum böyle bir durum var tüp bebek yaptım hayirlsi ile sonuç alirisam bulunduğum yerde acmabilir miyim ..adam öküz halden anlamıyor hayır eski yerine herkes gidecek dedi ..eski yerin köyde ..yollar kötü olduğu için acmiyacam ..aslında burda bile aç dese belki açmam çok yoruluyor insan ..yıllarca uğraş verdim ..bu yılda böyle geçsin..şimdilik evdeyim henüz bnde çıkmadın dışarı ..
Ama hayirlsi ile iki hafta daha geçsin ..burda bulunan kurslara giderim hergun değil ama hafta da iki gitsem yeter ..
Valla dediğim gibi ben sırf grip salgın falan var diye gitmiyorum kursa. Evde canım çok sıkılıyor ama yapacak bir şey yok.

Beslenmeye gelince öyle muhteşem dikkat etmiyorum. Kola cips o tür şeyleri zaten yiyen biri değildim. Benim abur cuburum çikolataydı onu da her gün yemiyorum. Onun dışında meyveyi çok yiyen biri değildim meyveye özellikle dikkat ediyorum. Nar mandalina armut portakal falan yiyorum. Sebze olarak ıspanak yiyordum brokoli aldım bir de onu denicem. Suyu bol içmeye çalışıyorum. Her gün bir hurma iki ceviz yiyorum. Yumurta her kahvaltımda var. Şimdilik böyle gidiyor bakalım devamında ne olur

Valla benim hic istahim yok 16.haftaya gelmeme ragmen bulantim yok ama istahda tok o yüzden bebege yarayan seyler yemeye calisyrm haslanmis yumurta avakado sut muz peynir vs

Valla dediğim gibi ben sırf grip salgın falan var diye gitmiyorum kursa. Evde canım çok sıkılıyor ama yapacak bir şey yok.
Beslenmeye gelince öyle muhteşem dikkat etmiyorum. Kola cips o tür şeyleri zaten yiyen biri değildim. Benim abur cuburum çikolataydı onu da her gün yemiyorum. Onun dışında meyveyi çok yiyen biri değildim meyveye özellikle dikkat ediyorum. Nar mandalina armut portakal falan yiyorum. Sebze olarak ıspanak yiyordum brokoli aldım bir de onu denicem. Suyu bol içmeye çalışıyorum. Her gün bir hurma iki ceviz yiyorum. Yumurta her kahvaltımda var. Şimdilik böyle gidiyor bakalım devamında ne olur
Valla benim hic istahim yok 16.haftaya gelmeme ragmen bulantim yok ama istahda tok o yüzden bebege yarayan seyler yemeye calisyrm haslanmis yumurta avakado sut muz peynir vs
Bennde genelde kahve bile tedaviden beri sadece bir tane içtim o yarısını ..çay çok seven ben günde en fazla 3.4 bardak içiyorum ..genelde meyve çok yemem ama yemeye çalışıyorum ..su da içmeye calisiyorjm ..yoğurt ve yumurta nerdeyse hergun yiyorum ..
Ama bugün ilk defa çok acıktım 😊normalde zorla yiyorum ama ekmek beni aşırı şişiriyor evde noodle vardı onu yaptım ve kola ictim..herhlde arada bu tarz sağlıksız yemekten birşey olmaz ..

Bennde genelde kahve bile tedaviden beri sadece bir tane içtim o yarısını ..çay çok seven ben günde en fazla 3.4 bardak içiyorum ..genelde meyve çok yemem ama yemeye çalışıyorum ..su da içmeye calisiyorjm ..yoğurt ve yumurta nerdeyse hergun yiyorum ..
Ama bugün ilk defa çok acıktım 😊normalde zorla yiyorum ama ekmek beni aşırı şişiriyor evde noodle vardı onu yaptım ve kola ictim..herhlde arada bu tarz sağlıksız yemekten birşey olmaz ..
O kadardan bir şey olmaz canım sonuçta sürekli yemiyorsun. Ben o kadar yasak koymayı da mantıklı bulmuyorum

Bununla ilgili yotubeda kaan kocatepenin videosu var arada hatta haftada 1 yenen bu tarz seylerden bisey olmaz diyor ben hergun sabahlari turk kahvesi iciyorum eskiden cok icersen 1 fincana dusurdum doktorum 2 fincana kadar icebilrsn dedi bana dedigi tek sey doktorumun tuz dan uzak dur kilo alma ve istihrat et

Bununla ilgili yotubeda kaan kocatepenin videosu var arada hatta haftada 1 yenen bu tarz seylerden bisey olmaz diyor ben hergun sabahlari turk kahvesi iciyorum eskiden cok icersen 1 fincana dusurdum doktorum 2 fincana kadar icebilrsn dedi bana dedigi tek sey doktorumun tuz dan uzak dur kilo alma ve istihrat et
Tuzdan özellikle neden uzak dur diyorlar anlamıyorum şekerde değil

Ay ben turk kahvesi aşeriyorum çekinip içmedim

Benim tansiyonum çok düşüyor ben ondan tuz baya tüketiyorum neden tuzdan uzak dur ddi acaba

X