2023 Ekim Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

ayyy çok teşekkür ederim gerçekten :KK200:

yarın büyük gün umarım her şey yolundadır
Haberlerini bekliyoruz bizi de bilgilendiiir🌸🌸
Ben de 6+6 da duymuştum zaten genel olarak aynı gidiyoruz diye hatırlıyorum ucumuzu . Ben şuan 7+5 im sizin kaç? Doktorlar 8. Haftaya kadar duymak için süre veriyor diye biliyorum ben
Benim de perşembe itibari ile 7+5😃 9+0 oluyor sanırım o zaman bir dahaki randevum👌🏻
Maşallah canım .amin canım ..kanama az da olsa gerçekten gözümüz korkuyor Allah'ım korusun ..
Bnde kanama.oldugu zmaan dinlenuyorum ki hoş normalde de çok fazla kalktigim söylenemez ..
Ya ben kalkıyorum yatmıyorum sürekli bi tek kanama olduğu günler çok yatıyorum. Diğer günler kendimi yormadan uzanmadan eğilmeden geçiriyorum günleri ama geziyorum. Hatta yarın tatile gitcez✌🏻
Amin canım cümlemize inşaallah. Yaa bir kere bu testler %100 sonuç vermiyor hata payı var. Allah korusun diyelim bir şey çıktı müdahale, tedavi edemiyorsun. Ben bir doktordan dinledim eğer bebeği aldırmak gibi bir düşünceniz yoksa test yaptırmaya gerek yok diyordu. Çok denk geldim ben sorun var dediler bebekte bir şey çıkmadı boşu boşuna annenin hamileliğini zehir ettiler. O yüzden düşünmüyorum ben. Allah hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin 🌸

Teşhis değil tarama testi olduğunu biliyorum zaten o yüzden anlamsız geliyor. Çok kişiye olabilir diyor stresten bebek kaybetme noktasına geliyorlar ama çocuklar gayet sağlıklı doğuyor. Aldırma niyeti olmayan biri için çok lazım değil gibi
Test işi önemli aslında. İkili testlerde bir sıkıntı çıkarsa fetal dna testi tavsiye ediyor doktorlar diye biliyorum. Ve fetal dna %100 sonuç veriyor. Ama en sonunda ne olursa olsun ben aldırmayacağım diyorsan yapacak zaten testi yaptırma. Ama önceden bilmek de bu duruma hazırlar seni şok olmazsın. Ben o yüzden yaptırırım diye düşünüyorum.
Tüp bebek annelerinin çoğu böyle düşünüyor canım çok zorlu yollardan geçtik bi de burun kemiği ense ölçümü bunlar zaten tamam ben o kan tahlili ne anne yaşının bile risk olarak dahil edilip strese girilmesine karşıyım fetal DNA ya karşı değilim mesela o net olarak bi veri. Ama maddi olarak çok zorlar hele ocaktan sonra ne olur fiyatlar düşünemiyorum beni aşıyo
Devlette yapmıyorlar mı? Ben de bilmiyorum ne kadar nasıl yapılıyor

Benim de perşembe itibari ile 7+5😃 9+0 oluyor sanırım o zaman bir dahaki randevum👌🏻

Ya ben kalkıyorum yatmıyorum sürekli bi tek kanama olduğu günler çok yatıyorum. Diğer günler kendimi yormadan uzanmadan eğilmeden geçiriyorum günleri ama geziyorum. Hatta yarın tatile gitcez✌🏻

Test işi önemli aslında. İkili testlerde bir sıkıntı çıkarsa fetal dna testi tavsiye ediyor doktorlar diye biliyorum. Ve fetal dna %100 sonuç veriyor. Ama en sonunda ne olursa olsun ben aldırmayacağım diyorsan yapacak zaten testi yaptırma. Ama önceden bilmek de bu duruma hazırlar seni şok olmazsın. Ben o yüzden yaptırırım diye düşünüyorum.

Devletin yaptğı bir test değil firmalar var önceden amerikaya gönderiyorlardı şimdi türkiyedede bakılıyormuş o fetal yaptırdğn firmaya bağlı fiyatta en son duyduğm 8 bin lira civarıydı ama her firmaya göre değişiyormuş sanırım tam olarak öğrenmek lazım.

Benim tüp bebek doktorum Memorial Şisli de . Biz Anadolu yakasında oturuyoruz. Fetal DNA Yi Memorial Atasehir de yaptıklarını söyledi. Laboratuvarina güvendiğim için ben orda yaptırmayı düşünüyorum. Bu arada fiyatını da 14.500 TL dediler sizede fikir olur yaptırmak isteyene Memorial Ataşehir Hastanesi de yapiliyor

Selam gençler. Hastaneden geldim. 9+5ten bildiriyorum. Miniğimin elleri ayakları maşaallah kıpır kıpırdı. Kalp atışını da duyduk. Haftasıyla uyumlu gidiyor çok şükür. Boyu 28 mm olmuş. Tüp bebek doktorumla son randevumdu. Pazara kadar iğnelere devam et sonra bırakabilirsin dedi. 11-14. Haftadaki tarama testlerini hatırlattı ama ben yaptırmayı düşünmüyorum.
selam canım,
senin embriyon 3. gündü diye hatırlıyorum, kaç tane transfer oldu 1 mi 2 mi? Bir de kaç hücreliydi? Benim 2 opudan toplam 3 tane 3. gün embriyom var. 2 tanesi 5 hücreliymiş, diğeri daha az.
Dr tekrar opu yapıp en kalitelisini transfer etmek istedi ama önce bunlarla şansımı demek istiyorum. çok kararsızım bu 5 hücreliler ile şansım olur mu bilmiyorum.

tedaviyi orda gördüm

kontrole kendi doktoruma gidiyorum

ege çok yoğun oturup doktora sorularını soramıyorsun
Anladım canım ya ben riske atmak istemedim düzenli ilaç kullanıyorum ferruhun verdikleri diğer doktor keserse vermezse sonra bişey olur vicdan yaparım dedim

Anladım canım ya ben riske atmak istemedim düzenli ilaç kullanıyorum ferruhun verdikleri diğer doktor keserse vermezse sonra bişey olur vicdan yaparım dedim

kıyamam :KK68:olmıcak korkma güzel ilerliyorsun

progestan ve coraspin dışında kullanıyor musun başka bir şey

ben onları aile hekimine yazdırıyorum zaten

selam canım,
senin embriyon 3. gündü diye hatırlıyorum, kaç tane transfer oldu 1 mi 2 mi? Bir de kaç hücreliydi? Benim 2 opudan toplam 3 tane 3. gün embriyom var. 2 tanesi 5 hücreliymiş, diğeri daha az.
Dr tekrar opu yapıp en kalitelisini transfer etmek istedi ama önce bunlarla şansımı demek istiyorum. çok kararsızım bu 5 hücreliler ile şansım olur mu bilmiyorum.
Merhaba canım. Evet 3. gün embriyosuydu. 2 tane transfer edildi ama br tuttu. Ben hücre sayısını falan sormadım hiç. Net bir şey söyleyemicem 😕

Tamam canım biliyorum inşallah güzel haberler alırsın ♥️ Ben de burcu hanıma geçicem içime o siniyo fikrim değişti

Burcu bıçakçı demi evet çok iyi bir doktor o da
Doğumu onda yaparım belki
Adü de tek kişilik oda sıkıntısı varmış çünkü
Şimdilik gidelim biraz dedik

Burcu bıçakçı demi evet çok iyi bir doktor o da
Doğumu onda yaparım belki
Adü de tek kişilik oda sıkıntısı varmış çünkü
Şimdilik gidelim biraz dedik
Aynen canım ben de adüde emre zaferi düşündüm ama dediğim gibi oda sıkıntısı var. Senin için tüp bebek doktoru olması iyi kendi doktorun uzakta çünkü ben ikisine bir giderek ilerliycem en azından 12 hafta bitene kadar ama doğumu burcu hanımda yapıcam inşallah

Aynen canım ben de adüde emre zaferi düşündüm ama dediğim gibi oda sıkıntısı var. Senin için tüp bebek doktoru olması iyi kendi doktorun uzakta çünkü ben ikisine bir giderek ilerliycem en azından 12 hafta bitene kadar ama doğumu burcu hanımda yapıcam inşallah

Emre zaferi de tavsiye etmişlerdi ama Google harita yorumlarında kötü bir yoruma rastladım vazgeçtim
Dediğin gibi tüp bebekte çok seçenek yok şehrimizde
12 haftayı atlatalım bakarız artık

X