2023 Aralık Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Estoferm ve coraspin kullanıyorum bende sizin gibi. Akşam 22:00’da yutuyorum. Estoferm dozunu günde 4 e çıktı bugün. Sabah 2 tane akşam 2 tane yutuyorum. Feleğim şaştı valla

Estrofem çarpıntı yapmıştı bende inşallah bu defa yapmaz
Size sorduğum iyi oldu o halde bende 22:00 de alıyım aspirini
Çok saolun bol bol pozitif aldığımız bir ay olsun inşallah.

Merhaba inşallah hepimiz mutlu pozitifleri görürüz beni de eklermiiniz 7 Aralık'ta iki tane dondurulmuş embriyo transferi olucam insallah

Estrofem çarpıntı yapmıştı bende inşallah bu defa yapmaz
Size sorduğum iyi oldu o halde bende 22:00 de alıyım aspirini
Çok saolun
Ne güzel saat vermişler bana günde 1 alın dendi sadece. Bugün de kafama takıldı transfere 2 gün var denk gelip okumuştum cinsel ilişki yasak yazanlar olmuştu bana yine bişey söylenmedi ben hemşireye mesaj attım yasak dedi e niye söylenmedi yani oyyyy oyyyy muhtaç olmak zor bi durum peki kolay gelsin yazdım bişey demedim. Ama söyleseler ya böyle şeyleri neyse artık Allah’a emanet gidiyoz

Selamlar aslında buraları yıllardır okuyordum fakat hesabımı bugün açtım.

Tüp bebek için 02 Aralıkta ön görüşme yaptık ve tedaviye başlayacağız. 4 yıllık evliyim 3 yıldır korunmuyoruz, benim sağ tüpüm kapalı eşimde sperm sayısı azlığı var.

Doktorum adetinin ikinci günü geleceksin ve tahliller yapacağız tedaviye başlayacağız dedi. Şu an ne yapmam lazım dedim hiçbir şey dedi. Konu hakkında çok bilgisizim neredeyse bir çok kişinin tüp bebek serüvenini okudum ama hala başıma neler gelecek bilemiyorum. Sanıyordum ki Ocak ayında transferim olacak, ama okuduklarımdan fark ettim ki Ocak ayında yalnızca opu olacak ( eminde değilim). Vaktinizden çalmazsam yada cevap vermek isteyen olursa aşağıdaki sorularım için bilgileri ile beni de aydınlatabilir mi? Bu grupta istemeyiz bu soruları derseniz başka yerlerde başlıklar varsa oraya yazayım bilmediğim için affınıza sığınıyorum..

• Adetimin ikinci günü gittiğimde tahminen hangi tahliller yapılacaktır? (2. Günü pazara denk geliyor pazartesi mi gitmeliyim?)
  • Yapılan tahliller ile hemen ilaçlarım verilecek ve tedavim başlayacak mı? (doktorum öyle demişti)
  • Opu yapıldıktan sonra embriyolar gelişir gelişmez aynı ay içerisinde transfer yapılıyor mu yoksa Opu dan sonra adet mi görmemiz gerekiyor?
  • Birden fazla embriyomuz olduğunda dondurmak istediğimizde belirtilen dondurma ücretini embriyo başına mı ödüyoruz?(1 embriyo ile 5 embriyo aynı ücrete mi donuyor?)
  • Tüp bebek için verilen fiyata doktora gideceğim muayene ücretleri ve tahlillerimde dahil mi yoksa 43.500 dedikleri fiyat yalnızca transfer işlemi için mi?

Sevgi ve sağlıcakla, Teşekkürler

Hayırlısı olsun cnm öncelikle
*Pazartesi cagiriri büyük ihtimal ve benim doktorum hormon testleri yapmıştı vajinal muayene ile sonra o testleri belli aralıklı günlerde tekrarladı
*Evt hemen basliyodu sanırım iğneler
*Opudan sonra 5 gün Max beklioar ve transfer için ariyolar eğer herhangi bi engel olmazsa aynı ay transferin oluyo
*Kaç emriyo olursa olsun aynı ücreti oduyosun yani iki de aynı ücret 7 de
*Bn taklilerimi devlette yaptırmıştım dr uma muayne ücreti ödedim ilaçlara ignelere ücret ödedim o bahsettigin 43 bin lira opu ve transfer ücreti
Yani bnim yaşadıklarım bunlar insallh yardımı olur

cevap için çok teşekkür ederim kafamda sınırsız sorular iyi ki varsınız :)

Canım sürecin hayırlı olsun. Heyecanını merakını ve endişeni çok iyi anlıyorum. Bende böyleydim ama bi başladık bi daha sürekli yönlendirdiler zaten. Kafama takılanları liste yapıp doktoruma soruyorum hala. Diyecek nerden biliyor bunları hepsini burdan görüyorum ben başlamadan önce bir kadın dogumcuya çıkmıştım bütün hormon testi ve genel bir tahlil istemiştim elimde tahlil sonucum vardı. Benden sadece amh için tahlil aldılar. Sonra yumurtalara baktı dozu belirledi ben adetin 2. Ve ya 3. Gün iğnelerime başladım arada bir kontrol geçirdik iğneler devam edildi taze transfere hazırlanmıştım opu oldum 14 yumurta çıktı ben ağrılarım sebebiyle transfer istemedim eğer isteseydim opudan 3 gün sonra transfer edeceklerdi (benim merkezim prosedür gereği 3. Gün embriyosu transfer ediyor 5. Güne bekletmiyor) sonra transferim ertelendi. Dondurduk ücret konusunu bilmiyorum ne dedilerse sorgulamadan ödedik. Ve bu gitgeller sırasında toplu ücret dışında hiç muayene ücreti ödemedik. Tabiki araştırıyorum ama genellikle de akışa bırakıyorum doktorlar hemşireler zaten sürekli yönlendirme yapıyor hiç anlamadan geçti sürecim hele taze olsaydım hepten ne oldu ne bitti anlayamamıştım. Şimdi donmus için beklerken biraz olayların farkına varıyorum ne yaşadım ben diye

Çok teşekkür ederim bende aslında sürecin içerisinde durdukça ve düşündükçe hem korkularım hem heyecanım artıyor diye endişe ediyorum, o yüzden umarım bir aksilik olmazda hemen transferde olur düşünmeye fırsatım kalmaz Birde çalışıyorum ve iş yerim çok fazla izin verme isteklisi değil bu sebeple bu sürecimi duyurmadan ( mobinge maruz kalmamak adına) muayene günlerinde rapor ile falan ilerlemek istiyorum. Sanırım sandığımdan çok kere doktor görüşmem olacak yöneticime ne zaman aktarmalıyım onu bile kafamda konumlandıramadım bu stresler beni yer

Benimde en çok sorun ettiğim şey buydu. Ve kalabalık bir işletmede çalışıyorum. Bakılınca kalabalık ama herkes herkesi tanıyor. Belli bi süre farklı sebeplerle izin aldım. Ama bi kaç defa peşpeşe almam gerektiğinden şefimle konuyu görüştüm tüp bebek olduğunu belirtmeden tedavi kontrol vs diyerek sağolsun sıkıntı yapma halledilir dedi. İk ile de mecburen paylaştım. Onun dışında kimseye söylemiyorum. Gün içerisinde beni görmedikleri zamanlarda çıkıyorum hemen geri dönüyorum transferden sonra da 3 gün rapor alıp bilmeyenlere grip oldum dicem neyseki havalar soğuk gidiyor ben böyle çözüm buldum. Herkesin herşeyi bilmesine gerek yok diye düşünüyorum

Merhaba A ayfers ; özel durumunuzun ne olduğunu bilmiyorum ama doktor seçimi gerçekten çok önemli, doktorunuzla her şeyi rahatça konuşabilmelisiniz. Amh’si 1 olup tüp bebek yaptıran çok kadın var, hamile kalanlar da var tabii… orasını Allah bilir ama ben olsam hastaneyi ve dolayısıyla da doktoru değiştirirdim. Fakat sanırım opu işlemi olacakmış, inşAllah güzel sonuçlar alırsınız, umudunuzu kaybetmeyin

Banada saat bilgi vs. Vermediler sorarsam cevap veriyorlar yoksa Allaha emanet gerisi ..
Bende oraya gidince herşeyi unutuyorum çok şükür bi kal geliyor bana
ne zormuş bu tüp bebek süreci ..

Nasıl da sorumsuz davranmislar. Liste halinde elinize verilmesi gerekiyor. Yapıp yapmayacaklarınizi. Dünya kadar para verioz bari ilgilenin değil mi ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…