2023 Aralık Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Banada saat bilgi vs. Vermediler sorarsam cevap veriyorlar yoksa Allaha emanet gerisi ..
Bende oraya gidince herşeyi unutuyorum çok şükür bi kal geliyor bana 😕
ne zormuş bu tüp bebek süreci ..
Kuzum ben telefonuma not alıyorum notlar bölümüne hocam sorularım var diyorum peş peşe soruyorum 😬😬😬 kaçmazsa tabi genelde kalabalık ve merkezin tek doktoru olduğu için her zaman uzun süre görüşemiyoruz 😅

Nasıl da sorumsuz davranmislar. Liste halinde elinize verilmesi gerekiyor. Yapıp yapmayacaklarınizi. Dünya kadar para verioz bari ilgilenin değil mi ?
Kesinlikle öyle canım kağıt veriyorlar normalde estrofem falan saatli ama işte ezbere düzen kişiye özel gibi değil pek ☹️

Merhabalar benimde ayın 14 ü ve sonrası olucak transfer işlemim,özel kliniğe gidiyorum ,İzmir Smyrna hastanesinde toplama işlemi gerçekleşti , Allah'ın izniyle tranferi bekliyorum,bana vitamin (prowoman ve adet düzenleyici verdi )infertilite nedeniyle 3 aşılamam oldu ve başarısız , umarım bunun sonucu iyi olur😊🙏🙏hepimizin daha fazla zorlanmadan bebişlerimize kavuşuruz umarım 🙏
Bende orda transfer oldum ilki tutmuştu düşük oldu hayırlısı olsun bugün 5. Günüm

merhaba. yerimi alayım🙏
aralık başı adet olacağım. sona doğru da transfer Allah izin verirse.

2 ngsli embriyom var, ilk denemem olacak.

bol pozitifli olsun başlığımız❣️
Herkese merhaba benim de son adet tarihim 27 Kasım sanırım 11-15 Aralık arasında transfer olucam 5. Gün dondurulmuş embriyolar ile inşallah hayırlısıyla herkesin ki pozitif olur çok heyecanlı bir süreç 🙈

Her gün olmasa da içtim. Tek embriyom olduğu için riske atmak istemedi doktorum. Rahim kalınlığı 7.2mm de kaldı ilerlemedi. İkinci ay için agresif tedaviye geçecekler. Umarım olumlu sonuçlanır 🙏🏻
Hayırlısı olsun inşallah riske atmamak daha iyi en azından negatif olacağına bir ay beklemek daha mantıklı tabi bu ay olacak diye hayal kırıklığı vardır ama her şey çok güzel olacak inşallah 🙏💓

Selamlar aslında buraları yıllardır okuyordum fakat hesabımı bugün açtım.

Tüp bebek için 02 Aralıkta ön görüşme yaptık ve tedaviye başlayacağız. 4 yıllık evliyim 3 yıldır korunmuyoruz, benim sağ tüpüm kapalı eşimde sperm sayısı azlığı var.

Doktorum adetinin ikinci günü geleceksin ve tahliller yapacağız tedaviye başlayacağız dedi. Şu an ne yapmam lazım dedim hiçbir şey dedi. Konu hakkında çok bilgisizim neredeyse bir çok kişinin tüp bebek serüvenini okudum ama hala başıma neler gelecek bilemiyorum. Sanıyordum ki Ocak ayında transferim olacak, ama okuduklarımdan fark ettim ki Ocak ayında yalnızca opu olacak ( eminde değilim). Vaktinizden çalmazsam yada cevap vermek isteyen olursa aşağıdaki sorularım için bilgileri ile beni de aydınlatabilir mi? Bu grupta istemeyiz bu soruları derseniz başka yerlerde başlıklar varsa oraya yazayım bilmediğim için affınıza sığınıyorum..

• Adetimin ikinci günü gittiğimde tahminen hangi tahliller yapılacaktır? (2. Günü pazara denk geliyor pazartesi mi gitmeliyim?)
  • Yapılan tahliller ile hemen ilaçlarım verilecek ve tedavim başlayacak mı? (doktorum öyle demişti)
  • Opu yapıldıktan sonra embriyolar gelişir gelişmez aynı ay içerisinde transfer yapılıyor mu yoksa Opu dan sonra adet mi görmemiz gerekiyor?
  • Birden fazla embriyomuz olduğunda dondurmak istediğimizde belirtilen dondurma ücretini embriyo başına mı ödüyoruz?(1 embriyo ile 5 embriyo aynı ücrete mi donuyor?)
  • Tüp bebek için verilen fiyata doktora gideceğim muayene ücretleri ve tahlillerimde dahil mi yoksa 43.500 dedikleri fiyat yalnızca transfer işlemi için mi?

Sevgi ve sağlıcakla, Teşekkürler
Merhaba 🌸 hoşgeldiniz.
Arkadaşlar yazmış ama bende cevap vermek istedim. Adetin 3. Günü de gitseniz sorun olmaz. Gittiğinizde Vajinal muayene ile e2, lh amh, progesteron tahlilleri yapılır.
Evet, tahlil sonuçlarına göre eğer vajinal muayenede herhangi bir kist, miyom çıkmamışsa tedaviye doğrudan başlanır. Kistiniz yada miyomunuz varsa ilk önce onlara yönelik tedavi uygulanır ardından tüp bebek tedavisine başlanır.
Opudan sonra hemen transfer yapılıp yapılmayacağını sizin yumurta sayınız belirler. Eğer yumurta sayınız çoksa ve çok yumurta toplanmışsa rahimin kendini toparlayabilmesi adına iki adet dönemi beklenir. Eğer yumurta sayınız çok gazla değilse taze transferi düşünebilir doktorunuz. Opudan sonraki adetinizi ortalama 10 12 gün içinde görmüş olursunuz.
Diğer soruların yanıtı değişebiliyor klinikten kliniğe o yüzden bir şey diyemiyorum. Son olarak inşallah en tez zamanda yavrunuza kavuşursunuz. 🌸 hepimiz kavuşuruz inşallah 🙏

Selamlar aslında buraları yıllardır okuyordum fakat hesabımı bugün açtım.

Tüp bebek için 02 Aralıkta ön görüşme yaptık ve tedaviye başlayacağız. 4 yıllık evliyim 3 yıldır korunmuyoruz, benim sağ tüpüm kapalı eşimde sperm sayısı azlığı var.

Doktorum adetinin ikinci günü geleceksin ve tahliller yapacağız tedaviye başlayacağız dedi. Şu an ne yapmam lazım dedim hiçbir şey dedi. Konu hakkında çok bilgisizim neredeyse bir çok kişinin tüp bebek serüvenini okudum ama hala başıma neler gelecek bilemiyorum. Sanıyordum ki Ocak ayında transferim olacak, ama okuduklarımdan fark ettim ki Ocak ayında yalnızca opu olacak ( eminde değilim). Vaktinizden çalmazsam yada cevap vermek isteyen olursa aşağıdaki sorularım için bilgileri ile beni de aydınlatabilir mi? Bu grupta istemeyiz bu soruları derseniz başka yerlerde başlıklar varsa oraya yazayım bilmediğim için affınıza sığınıyorum..

• Adetimin ikinci günü gittiğimde tahminen hangi tahliller yapılacaktır? (2. Günü pazara denk geliyor pazartesi mi gitmeliyim?)
  • Yapılan tahliller ile hemen ilaçlarım verilecek ve tedavim başlayacak mı? (doktorum öyle demişti)
  • Opu yapıldıktan sonra embriyolar gelişir gelişmez aynı ay içerisinde transfer yapılıyor mu yoksa Opu dan sonra adet mi görmemiz gerekiyor?
  • Birden fazla embriyomuz olduğunda dondurmak istediğimizde belirtilen dondurma ücretini embriyo başına mı ödüyoruz?(1 embriyo ile 5 embriyo aynı ücrete mi donuyor?)
  • Tüp bebek için verilen fiyata doktora gideceğim muayene ücretleri ve tahlillerimde dahil mi yoksa 43.500 dedikleri fiyat yalnızca transfer işlemi için mi?

Sevgi ve sağlıcakla, Teşekkürler
Merhabalar hoş geldin 🌸
Ben kendi yaşadığım süreçten sizlerin sorularınızı cevaplayayım bahçeci de tedavim
•Adetin 2. Günü gittiğinizde benden bir kaç tahlil istediler fakat hastanede fiyatları aşırı yüksek olduğundan sebep genelde dışarıdan getiriyorlar dilersen sende öyle yap dediler 2. Muayenende götürüyorsun eşimden de bir kaç tahlil istendi ve devlet hastanesinde yaptırıp kan sonuçları götürdük bu arada elinizde spermiogram sonuçları da varsa daha hızlı ilerlersiniz sürece istenilen( tahlillerin ekran resmini koyacağım)
•ilk muayenenizde yanı regl 2. Günü ilaç ve takviye tedavinize başlatılıyor
•Opudan sonra taze transfer mi dondurulmuş transfer mi ona doktorunuz karar verecek
•İster 20 yumurtanız olsun ister 10 yumurtanız tek ücret veriyorsunuz embriyo basına degil
•Bazı merkezlerde muayene parası içerisinde fakat benim gittiğim merkezde ilk muayene parası aldı 2800 TL
tup bebek fiyatı ise 53 bin her muayenede kan alındı extra para ödenmedi fakat rahim dinlendirme yumurta toplama gibi extra şeyler fiyata dahil değil maalesef 🙏

Eklentiler

• 9282F313-258D-47CC-A22F-CE50D4F74B69.jpeg
    9282F313-258D-47CC-A22F-CE50D4F74B69.jpeg
    76 KB · Görüntüleme: 41
Kizlarrrr nasilssinizzzz 💓
Regl olamıyorum transfer hazırlığı icin gidecektim 🥹 histereskopi mi etkiledi acaba ne yapmam lazım olmam icin papatya çayı da içtim

Merhabalar hoş geldin 🌸
Ben kendi yaşadığım süreçten sizlerin sorularınızı cevaplayayım bahçeci de tedavim
•Adetin 2. Günü gittiğinizde benden bir kaç tahlil istediler fakat hastanede fiyatları aşırı yüksek olduğundan sebep genelde dışarıdan getiriyorlar dilersen sende öyle yap dediler 2. Muayenende götürüyorsun eşimden de bir kaç tahlil istendi ve devlet hastanesinde yaptırıp kan sonuçları götürdük bu arada elinizde spermiogram sonuçları da varsa daha hızlı ilerlersiniz sürece istenilen( tahlillerin ekran resmini koyacağım)
•ilk muayenenizde yanı regl 2. Günü ilaç ve takviye tedavinize başlatılıyor
•Opudan sonra taze transfer mi dondurulmuş transfer mi ona doktorunuz karar verecek
•İster 20 yumurtanız olsun ister 10 yumurtanız tek ücret veriyorsunuz embriyo basına degil
•Bazı merkezlerde muayene parası içerisinde fakat benim gittiğim merkezde ilk muayene parası aldı 2800 TL
tup bebek fiyatı ise 53 bin her muayenede kan alındı extra para ödenmedi fakat rahim dinlendirme yumurta toplama gibi extra şeyler fiyata dahil değil maalesef 🙏
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim bir çok konuda beni aydınlattınız. Spermiogram ve HSG vardı ön görüşmede götürmüştüm. Ayrıca ön görüşmede ücretsiz muayene de yaptı doktorum, adetin ikinci günü başlıyoruz dedi, umuyorum inşallah

Merhaba 🌸 hoşgeldiniz.
Arkadaşlar yazmış ama bende cevap vermek istedim. Adetin 3. Günü de gitseniz sorun olmaz. Gittiğinizde Vajinal muayene ile e2, lh amh, progesteron tahlilleri yapılır.
Evet, tahlil sonuçlarına göre eğer vajinal muayenede herhangi bir kist, miyom çıkmamışsa tedaviye doğrudan başlanır. Kistiniz yada miyomunuz varsa ilk önce onlara yönelik tedavi uygulanır ardından tüp bebek tedavisine başlanır.
Opudan sonra hemen transfer yapılıp yapılmayacağını sizin yumurta sayınız belirler. Eğer yumurta sayınız çoksa ve çok yumurta toplanmışsa rahimin kendini toparlayabilmesi adına iki adet dönemi beklenir. Eğer yumurta sayınız çok gazla değilse taze transferi düşünebilir doktorunuz. Opudan sonraki adetinizi ortalama 10 12 gün içinde görmüş olursunuz.
Diğer soruların yanıtı değişebiliyor klinikten kliniğe o yüzden bir şey diyemiyorum. Son olarak inşallah en tez zamanda yavrunuza kavuşursunuz. 🌸 hepimiz kavuşuruz inşallah 🙏
Merhaba hoşbuldum, çook teşekkür ederim cevaplarınız için, burada olmaz hissettiğim ve kimseyle paylaşamadığım o yalnızlık duygusunu aldı götürdü. Üşenmeden beni cevapladığınız için teşekkür ederim 🥰 Ön görüşmede muayene ettiği için doktor ve ikinci günü gel başlıyoruz söyleminden inşallah kistim olmadığına inanmak istiyorum ve bu heyecanla falanda olmaz inşallah 😊

Kızlar ya ben opu oldum pazartesi günü. Sürekli gaz sancısı var. Kullandığım iğne ve ilaçlar mı yapıyor bilmiyorum ama sürekli karnımda gaz sancısı. Bide idrarım sıkıştırdığı zaman ağrıyor. Öldürecek bir ağrı değil ama ağrı oluyor hafifçe. Sizin oldu mu o şekilde

X