2023 Aralık Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Canım özel bi merkezle görüşme sağlayabilirsin ön görüşmeler ücretsiz ve sorduğun sorulara daha sağlıklı yanıt alabilirsin bizde sonuçta doktor değiliz yanlış yönlendirmek te istemiyoruz Yada instagramda doktorların hesaplarına mesaj gönderebilirsin kafama takılan bişey için ben Osman Develioğlu hocaya mesaj atmıştım hemen dönmüştü kendisi alanında en iyilerden biri

Tabi çok iyi anlıyorum sizi ama suan için özel e gıtmem de bir süreç burası bıterse olumsuz olursa en son ihtimal ama özelde de devam edecek gücüm yok maddi anlamda bakalım rabbim bir yol gösterir inşallah doktorla daha detaylı konuşmayı düşünüyorum muane olmadan önce ağlamadan konusabılırsem sorucam aklımdakılerı

Amiiiin aminnn Ne güzel dilekler diledin boyleeee Aralık ayı hepimize uğurlu gelecek inşallah yeni yılımıza çekirdek ailelerimizle girmek nasip olsun bugun bir tane tulum aldım öyle hoşuma gitti ki daha transfer tarihim bile belli değilken

1 ya da 2 yumurtayla yola devam eden oldu mu ? Lütfen bir yol gösterın
Canım hiç moralini bozma Allah ol derse olur hepimiz sonuçta bir yumurtadan oluşmadık mi
Bak şuan streslerin bile yumurtalarını etkiler ve daha yeni iğne olmaya başlamışsın geriden gelen yumurtaların olur belki belli mi olur

Çok sagol güzel düşüncen için aslında ben hiç olumsuz düşünmedim bu süreçte hatta tüp bebekte ilk denemede olumsuz olabılcegını bu ihtımale de hazırlıklıydım ama doktorun acımasız konuşması bi defa deneyelım demesi hiç umut yokmuş bidaha denemeye gerek yokmuş gibi konuşması beni alt üst etti eşimi de çağırıp yanımda açıklama yaptıktan sonra anladınız mı diye sordu eşimin o ankı anladım hocam demesi beni bıtirdi ama ben çok umutluyum bu sayfalarda neler okudum ben sadece tedavı yontemlerını bılmedıgım için biraz arayış içindeyım doktor a bunlar da yapılamaz mı diye karşısına çıkmam lazım bu ay olmazsa bırdaha kı ay yumurta besleyıcı çoğaltıcı gıda takviye ilaç ne varsa öğrenmek doktora bunlar varken benimle böle neden konuştuğunu bidefa deneyelım niye dediğini sormak istiyorum ben cuma gıdıcem ve bu defa dik durucam ben pes etmıyorum sizde pes edemezsınız dıcem benim 3 hakkım var ben ıstemedıgım sürece tedavıyı sonlandıramaz neden belkı bir sonra ki ay yumurta çok sağlıklı ve sonuna kadar gıtmesın neden 22 tane yumurtadan 1 tane kalıp transfer olabılıyorsa benımde 1 şansım varsa denemekten vazgecmıcem üniversite hastanesi de arastırıcam Avrupa yakasında en azından doktor degıstırmıs olurum benim çok doktorum oldu farklı konuşlarda hıc biri olumlu konuşmadı ama tedavıyı de denemekten vazgeçmediler ben bu günler e geldım bunu da başarıcam inşallah yorumun için ayrıca teşekkür ederim

Ay canımmm çok iyi yapmışsın öneriyorlar böyle şeyleri bende alıcam

Masallah Gerçekten o kadar güzel düşünüyorsun ki umudun hep var olsun umut varsa her şey olur. Anlayabiliyorum seni sanırım devlet hastanesinde tedavi görüyorsun bende 3 asilama yaptırdım afedersin özür dileyerek söylüyorum koyun gibi hissettim kendimi koyun sürüsü gibi içeri alıyorlardı çok hastayla ilgileniyorlar tamam evet ama kötü davranmalarını anlayamıyorum,anlamayacağım da Rabbim ol derse olur elbet yumurta sayısını hiç kafaya takma önemli olan sağlıklı embriyo 1 tane bile olsa transfer olan tutan kaç kişi var sen yüreğini ferah tut bol bol dua et burada hepimiz aynı duyguyu yaşadığımız icin bambaşka bir sayfa hepimiz dert ortağıyız en çok birbirimizi bu sayfa anlar tez zamanda sağlıcakla güzel haberler vermemiz nasip olsun

1 ya da 2 yumurtayla yola devam eden oldu mu ? Lütfen bir yol gösterın
Canım benim 4 yumurta çıktı ama bir tanesi dollendi. Onu da transfer ettiler. Yani 6 yumurta olsa bile döllenen sayısı az olabiliyor. Ama bence yumurta sayını fazlalastiracak tedaviler uygula. Daha ilk takibinmis. Belki fazlalaşır. Ne kadar çok dollenirse elinde o kadar çok kalıyor.

Devlet hastenlerinde dolu bilgiyle dahi insanı konusturmuyorlar. Bu tabi her devlet hastanesi doktoru için geçerli değil. Ama yine söylüyorum gonala başlamışsıniz. Süreciniz başlamış. Ben iptal etmek istiyorum farklı şekilde ilerlemek istiyorum diye bir isteğimiz olamaz. sanırım hormon için her kontrolde kan vereceksiniz. Degerlerinizxe sıkıntı yoksa opu olacaksiniz. İnşallah yumurtalariniz güzelse transfer sürecine gireceksiniz. Yani ben devlet Hastanesi'nde tüp bebek yaptirmadim ama özelde bile kendimi doktora bıraktım açıkçası ne derse onu yapıyorum. Canınızı sıkmayın . Surecinize odaklanın . Eğer istediğiniz sonucu elde etmezseniz ki inşallah pozitifi alırsınız. umuyorum ki size belki o zaman alternatifler üretir. İlk deneyim olduğu icindir. Rezervim düşük diye üzülmeyin 1 tane olsun kaliteli olsun tutunsun yeter ki . Tüp bebek sureci çok çok sabır gerektiren bir süreç. Stresleri kontrol edebilsek ne mutlu bize. Ben telasinizi anliyorum o yüzden stresten uzak durun.

Kızlar aranızda benim gibi erkek infertilitesi sebepli tüp bebek yaptıran var mı? Bizim spermler tek tük az sayıda

Kızlar opudan önceki kontrollerde yumurtaların kaç mm olması bekleniyor?

malesef devlet hastanesindeyim kronık rahatsızlıklarımdan dolayı doktorumla kararımız tam teşekküllü bir devlet hastanesi sectik. sürec aynı bahsettıgın gıbı 6 ay boyunca bugun git yarın gel oldu. sabrettim tabi. benim özel durumum oldugu için daha ilgili ve istekli olacaklarını düşündüm. özel olmasa da bana davranış biçimi bir doktor olarak asla kabul edılmıcekti bana söledıklerı konusunda haklı olabılır fakat ben doktor hasta ilişkisini çok yaşadıgım için bunu kabullenemedım o an şaşkına döndum ezildim. ama dedim ya vazgecmıcem cuma günü gidicem inşallah muane olmadan önce konusucam.. sonuc kötü olsa bile bundan vazgecmıcegimi söylicem. benim tek korkum suan yumurtamın sonuna kadar benımle devam edip etmemesi ve bu ay olmazsa bir sonraki ay a kadar benim yumurta sayımı arttırıcak bişeyler bulmam lazım <3

evet bunu biliyorum ne kadar yumurta sayısı fazla ise saglıklı yumurta secme sansı okadar fazla evet ama benim yumurta sayım az yumurta sayımı arttırıcak ne yapmam lazım. doktor bana bi defa deneyelim diye cümle kurunca fazla kalamadım odada ben bidaha denemeye gerek yok gibi algıladım. ben halen adet görüyorum bazı degerler fazla ya da düşük bununda bilincindeyim fakat tüp bebek merkezi bunun için yok mu ? ben imkansız ı istemiyorum ki neden bidaha denemeyelim ? adet oluyorum az da olsa yumurtam var rahmım de herhangı bır hastalık yok gerekçe ne ? 1 yumurta olması mı ? yumurta tedavi edicek tıp da hiç bir imkan yok mu ? hiç çaba göztermeden vaz mı geçmeliyim ? doktor bu konuda hastanın yanında olmamalı mı ? kusura bakma biraz stemli oldu ama bütün kızgınlıgım doktor a. yumurta için bir bilgiye sahipsen benimle paylasırsan cok mutlu olurum <3

maşallah sizin sayınız gayet iyi. düşük yumurta rezervi diye mi adlandırılıyor 15 tane yumurta bu sayı çok iyi degilmi sonuna dogru bu sayının azalması normal diye biliyorum. tek yumurta ile o aşamaya bile gelemicegim düşüncesi beni şimdiden gerdi doktor bey normal bir sekılde konussaydı bu kadar takılmazdım bende kendımı bılıyorum sonucta. benim bi sansımvar herkes gıbı bende ona tutunucam inşallah

Kızlar merhaba ben pgt liyim opu 30 ekimde oldu genetik sonuçları bekledik derken 1 ay geçti smdi adetinde gel dedi doktorum tahmini adetim en erken 3 Aralık transferin ne zaman olacağını nası anlayabiliriz ovulasyona göre falan mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…