2023 Aralık Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

İnşallaah bütün emeklerimize değecek sonunda

Merhaba kızlar. Ben de dün gonal f 900e başladım. Günde 1 defa dozu 150. İlk denemem 27 yaşındayım. Taze transfer yapılacak. Aralık başı transfer planlanıyor yani Allahın izniyle her şey olumlu ilerlerse. Anatolia hakan yaralı doktorum. Neye göre dondurulmuş neye göre taze planlanıyor pek bilmiyorum. Eşimde sperm çıkışı tek tük. Benim de amh 1.3tü mayıs ayında. Şimdi doktor sağda 7-8, solda 5 tane folikül saydı. İyi mi bilmiyorum. Doktor tarz olarak kısa ve net. Çok açıklamıyor. Sorsam açıklar belki ama ben de sormuyorum kötü şeyler duymaktan korktuğum için sanırım pek sorasım gelmiyor sadece denileni yapıyorum. Normalde basit mevzularda çok detaya iner sürekli soru sorarım ama iş ciddi konulara gelince çok sessizleşirim. Herkese kolaylıklar diliyorum işlerimiz rast gider de sıkıntısız süreci atlatırız inşallah.

Canımm yumurta sayın çok iyi bence. Muhtemelen yumurtan çok olduğu için taze transfer yapıp kalanları donduracak. İlk deneme olmazSa sonra dondurulmuş tranfer edecek. Tabi şu da var çok fazla yumurta toplanınca rahim dinlendirme de yapılabiliyor. Ona o an karar veriyorlar sanırım.. Yani yolunda gitmeyen birşey olursa, aşırı uyarılmış olursa yumurtalıklar ve Rahim Doktor'un taze transferden vazgeçebilir. Bence taze transfer iyi canım. Doktoruna güven. Hakan yaralıyı ben çok duydum. Ne kadar ücret ödeyeceksin ? Benim de aklımdaydı hakan yaralı ama ben ahmet Erdem'i tercih ettim.

Canım sanırım yanlış ifade ettim. Sağda 7-8 folikül solda 5 folikül saydı ilk muayenede ve ilaca başlattı. İlacın 2.günündeyim. Daha hiç kontrole gitmedim. Perşembe günü ilk kontrolüm olacak ve o zaman ne durumdayız göreceğiz. Kaç folikül varsa o kadar yumurta mı olgunlaşıyor genelde? O yüzden mi yumurta sayın iyi dedin? 39 bin taze transfer paketi. İlk muayenede 1700 tl muayene ücreti ödedim. Bir de eşim 550 tl sperm testi verdi. Bi de eşimde sperm genetiğe bakıldı hakan hocanın yönlendirdiği bir yerde kan verdi o da 600küsürdü. 31 ekimde estrofeme başladık 2 kutu 400 küsür. Dün de işte gonalf 900 ve gonalf 450 aldık. Bir de invity plus vitamin desteği. Onlara da toplam 7bin küsür ödedik. Bakalım daha neler ödeyeceğiz

Bizde de eşimde sperm çok az tek tük. Sanırım 5 milyon altı rapor çıkarılabiliyormuş. Ama araştırma hastanesi ya da üniversite hastanesinde farklı zamanlarda verilmiş 3 sperm testi gerekiyormuş. En az 15 gün arayla olması gerekiyormuş testlerin. Yani 2 aylık bi süre lazım. Biz de direkt sonucu alınca tüp bebeğe başladığımız için rapor alacak vakit olmadı.

Ankarada mı tedavi görüyorsun ? Ahmet erdemden memnun musun

Yok kuzum çok güzel ifade ettin. O foliküller ve hatta o foliküllerden fazlası yumurta olarak gelebiliyor. Benimm de 4 folikül görünüyordu. Sağolsun arkadaşlarım artabileceğini söylediler ama tabi benim amh değerim düşük olduğu için artmak yerine azaldı bire düştü yumurtam. Ama ben kıstas değilim. Genelde foliküller artıyor olarak gözlemledim ben bu topiklerde

Bizim muayene ücreti yok Allah'tan. Aşılama için sperm sonucu vardı elimizde. Hsg de yapılmıştı bana daha önce. Sağlık ocağında kan verdik bi tek. Bu işlere girince malesef maliyet baya tuzluya mal oluyor. Dondur çözdür herşey para anladığım kadarıyla. İnşallah sonumuz güzel olur kuzum

Ankarada mı tedavi görüyorsun ? Ahmet erdemden memnun musun
Evet canım daha çok yeniyim anlamadım valla memnun muyum değil miyim. İlgili ve konuşkan değiller ama işinin ehli dendiği için güvenmeye çalışıyorum. Mesela beni adetin 3. Günü ilk muayeneden sonra adetin 8. Günü muayeneye çağırdılar. Bu çok uzun bi süre değil mi? Normalde iki iç günde bir çağırmaları gerekmez miydi? Düşük amhlıyım bi de. Bir tanecik yumurta gelişti. Sen kime gidiyorsun? Memnun musun?

Çoğunlukla 2 günde bir çağırıp uyarılan folikülleri kontrol ediyorlar. İki defa kan aldılar hangi değere baktılar bilmiyorum centruma gidiyorum benim gittiğim yer asla bilgi vermiyor. Şu anlık memnunum.

Çoğunlukla 2 günde bir çağırıp uyarılan folikülleri kontrol ediyorlar. İki defa kan aldılar hangi değere baktılar bilmiyorum centruma gidiyorum benim gittiğim yer asla bilgi vermiyor.
Benimki de bilgi vermiyor malesef. Dün benim de sanırım e2 me baktılar ama sonucumu bana söylemediler. Ben de her seferinde darlamak istemiyorum. Vardır bi bildikleri diyorum.

Evet ya bi de dondurma ücreti var. Hakan yaralıda 7 bin dondurma ücreti ve artı her tüp için de 2 bin 600 alacaklarmış. Her yıl uzatma ücteti de alıyorlarmış. Sanırım biraz pahalı bir yer seçmişim bazı yerlerde 5 yıllık ücretler böyle

Biz de dondurmaya 6 bin dediler ama yıllık mı, tek tüp mü hiç bilmiyorum. Konuya hakim olmadığımız için sormak hiç aklımıza gelmiyor
Onlar da söylemiyor boşver pahalı olsa da bu işin duayenindesin öyle düşün. İnşallah uğraştırmadan en kısa zamanda pozitifi görürsün canım

Ay inşallah hepimiz en kısa zamanda görürüz canım sürecin uzaması hem maddi hem manevi yıpratıcı o yüzden herkesinki hemencecik olsun

A life Etimesgut şubesinde misiniz.
Bu fiyatlar bizden de istendi de

Pkos için evet dinlendirme yapıldı zaten opudan sonra o kadar yumurta alındığı için ağrılarım falan oldu baya hem kendim hem rahim için iyi oldu bi ay beklenmesi

Pkos için evet dinlendirme yapıldı zaten opudan sonra o kadar yumurta alındığı için ağrılarım falan oldu baya hem kendim hem rahim için iyi oldu bi ay beklenmesi
Ne kadar beklendi opu oldun adet oldun o ay o adetten sonra mı oldu yoksa bir döngü daha mı bekledin ben o süreyi kestiremiyorum

Ne kadar beklendi opu oldun adet oldun o ay o adetten sonra mı oldu yoksa bir döngü daha mı bekledin ben o süreyi kestiremiyorum
merhaba şimdi ilk bi ay yumurta büyütmeden önce ilac ile hormon vb seyler düzenlendi sonra adet oldum ve iğneler yapıldı 6 ekim de opu işlemi oldum ben adeti 14 gün sonra 20 ekimde oldum olduktan sonra yasmin ve lucrin iğnesi ile iğnelerin verdiği hormon etkisini düzenlediler 16 kasımda adet oldum ve 4. gün kan verdim şimdi ilaçlarımın dozunu ayarlayıp yerleştirme için rahimi hazırlıyoruz. tabi bu süreç benim hormonlarım ve doktorumun tavsiyesi ile oldu sizde farklı izlenebilir. ben önceden rahim filmi falan çekilip rahim perdesi aldırdığım için bu işlemleri istemediler yerleştirmeden önce ultrason ile kontrol sağlanacak, biraz uzun anlattım ama bu şeklide yol izledik biz

Canım habenden 14 tane toplandı ama doktorum taze transfer önermedi bence sor herşeyi korkma çekinme aksi bir durum geliştiğinde bizim maddi manevi canımız yanıyor. Ben çok konuşuyorum sanırım aklıma gelen merak ettiğim herşeyi not alıyorum gidince hepsini soruyorum bizim için çok zor bu süreç çünkü hiç bir aksilik ihmal olsun istemiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…