2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Merhaba kızlar, 2 haftadır hamile miyim oldu mu olmadı mı beta takibi derken kanamamın başlamasıyla kimyasala döndü yani galiba kimyasal, kan değerimi takip ediyoruz hala devam ediyor kanama. Artık burdan devam edeceğim herhalde.
Aranızda kimyasal geçiren var mı hala karnımda adete benzer bir sancı var 5 gündür bu normal mi?
Geçmiş olsun öncelikle. Sakın üzülme vücut bebek için belli yatırım yapıyor ve en ufak aksilik durumunda sağlıksızsa yani atıyor vücuttan. Gebe kalabiliyorsun sağlıklısın şükret dua et. Ben de mayıs ayında düşük yaptım kürtaj olmak zorunda kaldım. Lekelenmem vardı keseyi gördük sonra kanamam başladı. Yarım saat sancı ile düştü ama yine de kürtaj yaptılar.
Yürüyüş yap hafif hafif. Güzel beslen mutlu ol. Sağlıkla hayırlı zamanda kucağımıza alalım inş bebeklerimizi

Geçmiş olsun öncelikle. Sakın üzülme vücut bebek için belli yatırım yapıyor ve en ufak aksilik durumunda sağlıksızsa yani atıyor vücuttan. Gebe kalabiliyorsun sağlıklısın şükret dua et. Ben de mayıs ayında düşük yaptım kürtaj olmak zorunda kaldım. Lekelenmem vardı keseyi gördük sonra kanamam başladı. Yarım saat sancı ile düştü ama yine de kürtaj yaptılar.
Yürüyüş yap hafif hafif. Güzel beslen mutlu ol. Sağlıkla hayırlı zamanda kucağımıza alalım inş bebeklerimizi
🙏♥️ Daha kötü olmadığıma şükrediyorum zaten bi çocuğum var 3 yaşında yine nasip olur inşallah, benim kesem oluşmamıştı herhalde görünmedi çünkü en son 305 e çıktı betam 4 gün sonra da kanamam başladı. 1 adet daha geçireyim hemen başlamayayım beslenmeme dikkat ederim hem diyorum ağustosu bulacak o şekilde.

Kizlaar bisey sorcam.. simdi ben dun gece innovita ovu testi yaptim. Pike yakin bir görüntü vardi. Ama pik degildi. Bugun sabah öğle vakti 2 test ile yaptim. Innovita ve bir gebenin gunlugu ovu testi. Her ikisinde de pikti. Aksam her iki testle birden tekrar bir bakayim dedim. Innovita daha da koyulasmis. Benim öğlen pik sandığım yanında hic kalir yani.. ama diger taraftan da bir gebenin günlüğü testi siliklesmeye başlamış. Simdi ne oldu yani ben anlamadim. Hangisine guvenmeli acaba🤔🤔 bir defasinda biri bir gebenin gunlugu testlerinin daha hassas oldugu Lh dusmeye baslar baslamaz diger testlere gore gosterdigini falan yazmisti. Onu mu baz alsam. Test goruntulerini de koyuyorum.

Eklentiler

• 20230622_225744.jpg
    20230622_225744.jpg
    60,9 KB · Görüntüleme: 44
  • 20230622_225332.jpg
    20230622_225332.jpg
    28 KB · Görüntüleme: 35
Kizlaar bisey sorcam.. simdi ben dun gece innovita ovu testi yaptim. Pike yakin bir görüntü vardi. Ama pik degildi. Bugun sabah öğle vakti 2 test ile yaptim. Innovita ve bir gebenin gunlugu ovu testi. Her ikisinde de pikti. Aksam her iki testle birden tekrar bir bakayim dedim. Innovita daha da koyulasmis. Benim öğlen pik sandığım yanında hic kalir yani.. ama diger taraftan da bir gebenin günlüğü testi siliklesmeye başlamış. Simdi ne oldu yani ben anlamadim. Hangisine guvenmeli acaba🤔🤔 bir defasinda biri bir gebenin gunlugu testlerinin daha hassas oldugu Lh dusmeye baslar baslamaz diger testlere gore gosterdigini falan yazmisti. Onu mu baz alsam. Test goruntulerini de koyuyorum.
Bir gecenin günlüğünün testini hiç bilmiyorum ben de. Bu gece yarın gece yine değerlendirme yapın en iyisi😁 Sonra bi hafta daha gün aşırı devam etmek gerekiyormuş.

Merhaba kızlar, 2 haftadır hamile miyim oldu mu olmadı mı beta takibi derken kanamamın başlamasıyla kimyasala döndü yani galiba kimyasal, kan değerimi takip ediyoruz hala devam ediyor kanama. Artık burdan devam edeceğim herhalde.
Aranızda kimyasal geçiren var mı hala karnımda adete benzer bir sancı var 5 gündür bu normal mi?
Bende yıllar önce kimyasal gebelik geçirmiştim canm. Sancın olması çok normal. Bende yorgunluk, halsizlik, baş dönmesi de olmuştu bir süre. Beslenme dikkat et, umarım en kısa zamanda bebek müjdesi alırsın.

Son düzenleme:
Tamam canım sağol. Bakalım ben de bi baktırayım. Bi de hani bazıları kan sulandırıcı kullanmak zorunda kalıyor ya o da bu testlerden anlaşılıyor mu? Çok soru sordum ama🙃😁
Hayır canım genelde bu testi yapmak için en az 2 düşük diyorlar ve üniversitenin genetik laboratuvar bölümünde trombofili testi vermen lazım

Selam kızlar,
Temmuz ve Ağustos ayları için gebelik planlayan varsa isimlerini bu başlığa yazdırabilir. Şimdiden herkes için hayırlı olsun :KK200: :dua:
Kızlar isimlerinizi yazdırırken beni etiketlemeyi unutmayın. Mesajlarınız gözümden kaçabilir. Ya da özelden de mesaj atabilirsiniz.
Güncel SAT ve BAT tarihlerinizi de eklemeyi unutmayınız isimlerinizi yazdırırken.

📌 Tablonun en altında da Artımed ve Freely test için bilgilendirme yazısı ve görselleri mevcut.

🤓 Hamilelik İçin Önemli Notlar :
  • Öncelikle tüm anne adayları olabildiğince stresten uzak dursun. Hatta meditasyon yapın her gün 10 dk. Zihninizi rahatlatın. Karnınızı sevin, bebeğinizin 9 ay evi orası olacak. Olumsuz asla düşünmeyin ve umutsuzluğa kapılmayın. Her gün karnınızda sanki o varmış gibi düşünün, bebeğinizin ilk ultrason görüntüsünü, karnınızdaki ilk tekmesini hayal edin. Pozitif olumlama yapın. Evrene pozitif enerji göndereceğiz sadece. Bir şey zaten olmuş gibi davranırsak o şeyin olma hızı çok çabuk gerçekleşiyor unutmayın.
  • Hergün bir şekilde egzersiz yapın, ille cardio yapmaya gerek yok. Yarım saat yürümek bile tamamen hareketsiz kalmaktan iyidir.
  • Abur cubur yemeyi bırakın, vücudunuza olabildiğince sağlıklı gıdalar sokun. Mümkünse sigara içen güzellerim sigarayı bırakın. Hatta eşinize bıraktırın. Sigara sperm kalitesini etkileyebiliyor.
  • Vitamin takviyesi alın mutlaka, D vitamini, Omega 3, B12 gibi. Doktorum bana "İnositol" de kullandırıyor kaliteli yumurtlama için. Doktorunuza danışıp alın izin verirse.
  • İlişkiden sonra hemen kalkmayın mümkünse bir 20-30 dk kalça altına yastık koyarak bekleyin.
  • İlişkiden sonra hemen duş almayın. En az 3 saat sonra alın çok almanız gerekiyorsa. (Her gün yumurtlamıyoruz ayda 1 gün olan bir şey ve biraz geç duş almakta sıkıntı olmaz) Gerekirse ertesi gün alın.
  • Genelde doktorlar 1 dolu 1 boş ilişki öneriyorlar yumurtlama dönemi sürecinde. Ancak siz her gün de çalışma yapabilirsiniz durumunuz el veriyorsa.
  • Ovulasyon testi ile takip ediyorsanız pik gördükten sonra 1 hafta gün aşırı ilişkiye devam edin. Bazı kadınlarda pikten sonra hemen çatlama olmayabiliyor.
💕ANNE ADAYI 💕
SAT (Son Adet Tarihi)​
BAT (Beklenen Adet Tarihi)​
🤰 DURUM 👼🏻
Renklibiri00--
Nurrkaya--
Nurse953528 Mayıs24 Haziran
aynuray_30 Mayıs24 Haziran
bhykrttl29 Mayıs25 Haziran
Pkolu_anneadayi31 Mayıs-
eylem912 Haziran27 Haziran
Numerus clauses1 Haziran29 Haziran
beun83 Haziran29 Haziran
fiyonaprensesolan30 Mayıs30 Haziran
Mervesavas283 Haziran1 Temmuz
Doga4 Haziran1 Temmuz
Belisimm2 Haziran2 Temmuz
canancan113 Haziran2 Temmuz
sev92 Haziran3 Temmuz
zuzu38383 Haziran3 Temmuz
gunaygul4 Haziran3 Temmuz
bliiss6 Haziran3 Temmuz
difembahyaa8 Haziran3 Temmuz
Deniz_615 Haziran4 Temmuz
Cancanyus5 Haziran4 Temmuz
simurgggg7 Haziran4 Temmuz
melisaa933 Haziran5 Temmuz
babytoys7 Haziran6 Temmuz
gunes0502 Haziran7 Temmuz
ozuge5 Haziran7 Temmuz
fnd_505 Haziran-
reyhani5008 Haziran7 Temmuz
Boldi11 Haziran7 Temmuz
Tikabasa8 Haziran8 Temmuz
sundy9410 Haziran8 Temmuz
halles16 Haziran8 Temmuz
cnlrm16 Haziran-
Bright-161917 Haziran-
YILDIS12 Haziran10 Temmuz
IADK13 Haziran10 Temmuz
tgdrnkzl13 Haziran11 Temmuz
elosul13 Haziran11 Temmuz
TeraziBurcuu14 Haziran11 Temmuz
imagination forever15 Haziran11 Temmuz
iremgns12 Haziran12 Temmuz
sed27 Haziran13 Temmuz
Merveeee5717 Haziran14 Temmuz
bebekcee17 Haziran15 Temmuz
ozgeeeee118 Haziran16 Temmuz
buzmavisi-19 Haziran16 Temmuz
Sunshine59716 Haziran19 Temmuz
Afratafrac21 Haziran19 Temmuz
maaaavi21 Haziran19 Temmuz
Mervenur27721 Haziran19 Temmuz
Minnos2818 Haziran20 Temmuz
Sipser20 Haziran20 Temmuz

:oha: Kızlar Artımed ve Freely gebelik testlerinin içinden bazen farklı test çıkabiliyor ve yanıltıcı oluyor sahte olanlar. Asıl almanız gerekenlere yönelik görselleri paylaşıyorum aşağıda.

📌 ARTIMED (Alttaki gerçek olan)

Eki Görüntüle 3261813 Eki Görüntüle 3261814

📌FREELY ( İçinde aşağıdaki jelatinden varsa alın, üstünde hamile kadın görseli varsa almayın)

Eki Görüntüle 3261827
Beni de alıınn:) SAT 10 Haziran BAT 8 Temmuz bu ay aşılama yaptırdık hayırlısı 🤲

canim yüregini ferah tutmaya calis benim kardesimde ilk 3 ayinda hep kanamasi lekelenmeleri oluyodu simdi masallah 5 yasina girdi.. insallah sende saglikla alirsin kucagina.. ama eger olmazsada sIkma canini rabbimin vardir bi bildigi.. ben herzaman öyle diyorum.. herzaman herseyin hayirlisi olsun

Doktorum kaç kez dedi, bu testlere çok bağlı kalmayın, yine yap ancak 1 dolu 1 boş gidin mutlaka diye. Bir şey diyemiyorum ancak sen de çok bağımlı kalma derim. Pik oldu mu oldu sonuçta öyle düşünelim. Artık 1 hafta 1 dolu 1 boş devam.

Bu testler benim de kafamı karıştırıyor ya. Pik olmuş sonuçta düzenli denemeyi aksatmamak lazım.

Herkese günaydın bu arada kızlar ☺️ tatil öncesi son çalışma günü 💃🏻
vuhuuuuu, herkes güzel bir tatil yapıp kafa dinlesin. Ben de Bayramın ilk günü gidiyorum denize, 2 Temmuz da döneceğim. Güzelce kafamızı dinler, tüm negatifliklerimizden arınırız, hepimize iyi gelir umarım. Gerçi ben ;Pazartesi ve salı da yarım gün çalışıcam.

vuhuuuuu, herkes güzel bir tatil yapıp kafa dinlesin. Ben de Bayramın ilk günü gidiyorum denize, 2 Temmuz da döneceğim. Güzelce kafamızı dinler, tüm negatifliklerimizden arınırız, hepimize iyi gelir umarım. Gerçi ben ;Pazartesi ve salı da yarım gün çalışıcam.
Evet ya uzaklaşalım biraz iş stresinden. Evden çalışıyordun sanki ama değil mi ? En azından ofise gitme derdin yok 😬

Günaydın canım. Kafam ne kadar başka şeydeyse çalışma gününü başka yorumladım🙈🙈🙈 sonradan anladım😄 iyi tatillerimiz olsun inşallah
Çok güldüm buna ya evet akıl hep başka yerlerde malum 😂😂

Bende yıllar önce kimyasal gebelik geçirmiştim canm. Sancın olması çok normal. Bende yorgunluk, halsizlik, baş dönmesi de olmuştu bir süre. Beslenme dikkat et, umarım en kısa zamanda bebek müjdesi alırsın.
Bi de başında böyle oldu sonradan düşük yapanların Allah yardımcısı olsun zormuş
canim yüregini ferah tutmaya calis benim kardesimde ilk 3 ayinda hep kanamasi lekelenmeleri oluyodu simdi masallah 5 yasina girdi.. insallah sende saglikla alirsin kucagina.. ama eger olmazsada sIkma canini rabbimin vardir bi bildigi.. ben herzaman öyle diyorum.. herzaman herseyin hayirlisi olsun
Kesin benim durum artık canım değerim de düşüyor zaten inşallah hepimiz sağlıkla alırız en yakın zamanda 🙏

X