2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Günaydın! Benim fizyoterapist arkadaşım var ama daha hamile olduğumu söylemedim belki bu yüzden söylerim. Teşekkür ederim çok en azından çaresi olan bişe demek ki. Bu arada bugün yok o ağrı çok tuhaf
O zamanlar evet etkiliyordu magnezyum almaya başla cnm ben dedim devlete de hemen ilac ilac ne yapacam diye azarladı beni manyaklar
Vallahi sen de geri konuşsaydın azarlamak ne demek. Neye istinaden o ne özgüven çok sinir oldum şimdi!

Kızlar decavit ve kan hapını birlikte kullanan var mı şuan? Ve de d vitamini eksikliği olan?
bende var canım 2 3 ayda bir devit ampul içerdim doktor hepsinin içinde olduğu bir vitaminle coledan damla verdi onları kullanıyorum 10 gündür

Ben de haftaya kan vereyim dedim bayadır d vitaminine bakılmadı düşüktü ampul içerdim hamile kalmadan önce şimdi sadece decavit içiyorum o da az gibi sanki
devlette insan muamelesi görmeyince özele başladım biraz pahalı bi vitamin verdi doktor içinde demir de var omega çinko vs. de ismini vermiyorum çünkü bazı hastalıklarda her vitamin kullanılmıyo. gittin mi bilmiyorum ama durumun varsa bir kerelik özele git hem aklında kalan her şeye cevap alırsın hem de tüm tahlillerine bakıp iyi bir vitamin verir

Takip eden doktorum özelde ama tahlilleri devlette yaptırıyorum. İlk günden beri decavit kullanıyorum geçen hafta bir de kan hapı verdi ama d vitamini sormak aklıma gelmedi. Folik asitim normal değerlerden yüksek çıktı yine de vitaminleri kesmedi zararlı değil demekki ama kafam karışıyor yazanlardan hep.

folik asit hap 400mcg ama 800 e kadar kullanılıyormuş ben de hem kuruyemiş hem folik aside devam ediyorum. aynı şekilde tahlilleri ben de devlette yaptırdım ilk kalp atışını dinleyeceğimizde ege üniv. de doktor sağ olsun eşimi içeri almadı ve inanılmaz saçma biriydi bir de bana sezaryen mi oldun daha önce sedi benim ilk hamileliğim, aynı yerdeki muayene eden doktora söyledim bir şey bilmiyo o dedi güldü. tahlillere orda devam edicem ama doğum ve kontroller özelde olacak. bu arada demir için yeşil yapraklı sebzeler de ekle öğünlerine. benim b12 ve demir hep sıkıntı şimdi dikkat ediyorum.

Devlet öyle cnm Allah düşürmesin bana hic iyisi denk gelmedi

benim doktor hemen dahiliye git ilaç başlatacağız dedi,o gün gidip ilaç alıp başlattım haftaya kontolüm var azaltacak yada arttıracak dozu

Kizlar hastaneden ciktim simdi. sari akintim vardi devletten randevu vardi 15 gun oncesnde almistim. akinti kesilmisti bi ara sonra ne olur ne olmaz iptal etmiyim dedm.iyikide etmemisim artti baya bugun tahlil.icin gittm. devletteki dr zorla ultrasona soktu beni sinir oldum. 2 gun once kendi drumla girdim zaten 2 li taramam yapildi dedim yok illa gircekmisim mecburen girdim neyse 2 gun once kendi doktorumda bebek 4.93 cmdi. bugun 5.6 cm cikti devlette. ve ultrasona gore 2 gun ileride ciktim. ama kendi doktorumda gunune uyumluydu. 2 gunde boyu bu kdr buyurmu bebegin ve ileri gecermi gunu?

takılma canım onlara benim de 5 gün gerideydi geç döllenme dedik sonra haftasıyla uyumlu sonra da 2 gün ilerde çıktı. 12. hafta ve sonrasında çok hızlı büyüyolar ve seninki basketbolcu doğacak galiba

babasi 1,84 olabilir canim hahah sagolasin icimi rahatlattn

Canım sonuçta ölçüyu doktorların belirlediği noktaya göre ölçüyor makine ve bunlar hep milimetrik hesaplar çok takılma. Benim bebiş de hep 4 gün geriden geliyordu ama son gittiğimde 1 gün ileride çıktı bu sefer. + - 1 haftaya hiç takılma dedi doktorum

hıı anladim canim ne bilim bu islerde toyum daha saniyorumki her yerde ayni cikacak sagol canim

S Smer canim kontrol nasil gecti?
Merhaba canım girdim bir ara yazacaktım fırsat bulamadım çok şükür herşey yolundaydıelleri ayakları nasıl kıpır kıpır ya öyle görünce o kadar mutlu oldum o kadar içim rahatladıki görüntülerde pek net çıkmamış anlamadım bir kaç gün geriden geliyor sadece birde devlet doktoru bna kesin çift rahimlisin demişti bir sürü sorundan bahsetmişti doktorum hafif çatallı bir rahim yapın var dedi korkulacak birşey yokmuş progestan fitil iğne kullanıyordum folik asit falan hepsini bırak dedi haftayada ense kalınlığı burun kemiğine bakıcaz gösterirse cinsiyet söyleyeceğim ay çok güzeldi herşey gerçekten darısı inşallah diğer annelere sizde inşallah gidip görürsünüz gerçekten insan rahatlıyor

Eklentiler

• Screenshot_20230119-165817.jpg
    38,6 KB · Görüntüleme: 80
  • IMG_20230119_155113.jpg
    79,2 KB · Görüntüleme: 83
cok sevindin senin adina canim gözünaydın maşallah evet insan oyle gorunce cok tuhaf hissediyor âmin insallah isteyen herkese nasip olsun

Vallahi maşallah Allah esirgesin küçük balları ,çok sevindim güzel haberlerine biz de yarın gideceğiz teyzesi çok heyecanlıyız artık tam bir aydır gormuyoruz birbirimizi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…