2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kızlar kontrol den çıktım çok şükür herşey yolunda bir hafta sonra tekrar muayene olacam kalbi atıyor bebeğimin çok şükür
Çok sevindim gözünüz aydın pozitif olun kötü düşünmeyin inşallah hep güzel haberler alırsınız

Çok sevindim gözünüz aydın pozitif olun kötü düşünmeyin inşallah hep güzel haberler alırsınız
Amin kuzum İnşallah çok teşekkür ederim zaten dünden sonra daha çok inancım arttı bebeğime sımsıkı tutunmuş bırakmadı annesini bundan sonra daha dikkatli olucam istirahat önerdi doktor

O zamanlar evet etkiliyordu magnezyum almaya başla cnm ben dedim devlete de hemen ilac ilac ne yapacam diye azarladı beni manyaklar

Merhabalar, burada yeniyim. İlk gebeliğim en başından beri sorunlar yaşayınca bir türlü emin olup kayıt olamadım. 10+5 haftalık gebeyim bebeğim usgye göre yaklaşık 4-5 gün geride bunun normal olduğunu söyledi doktorum. 6.haftadan beri bir tanesi bacaklardan boşanırcasına olmak üzere kanamalar geçirdim. Hala günlük lekelenme şeklinde kanama devam ediyor. Herhangi bir kanama alanım yok hiç olmadı. Doktorlar bazı gebelerde oluyor böyle evde dinlenmemi istiyorlar ayrıca progestan kullanıyorum. Ayrıca tam olarak teşhisini konulamayan gebe olduktan sonra farkedilen perde ya da çift rahim varyasyonu da mevcut hangisi olduğu kesin değil. Anlayacağınız benim için süreç biraz sıkıntılı ilerliyor.
Allah herkesin bebeğini bağışlasın

Kızlar benim uygulamaya göre tahmini doğum tarihim 2 ağustos gösteriyo ama ben hem temmuz annelerine yorum yapıyorum hem ağustosa sıkıntı olmaz dimi bence temmuzda doğururum ben
Normal de benim de 3 Agustos ama bana doktorum daha dün en erken 25 temmuz en geç 29 temmuzda yapariz dogumunu agustosa kalmicaksin dedi ama hala burdayim kopamiyorum

O gün sınava kdr Sıvı alımını azaltırsın canım o kadar ince düşünme, yaparsın

Canım saat başı geçtiğimi hatırlıyorum ama sıvı alımını azaltirsin bir de depend külot bezler var onu giyersin içine herhangi bir kazaya karşı hasta bezi zaten sızıntı yapmaz

Ben internette şöyle bir liste buldum. Eksiği var mıdır bilemedim ama buna göre alışveriş yapmaya çalışıyorum.
Birçok şeyi aldım, birçok şey de ablalarım ve görümcemden gelecek o konuda biraz şanslıyım sanırım

Eklentiler

• images (49).jpeg
    84,5 KB · Görüntüleme: 101
O dert bende de var sınavsız 2. üniversiteye kayıt yaptırdım 1 ay sonra hamile olduğumu öğrendim. Finale karnım burnumda gidicem sanırım. Tuvalet ayrı dert sınav merkezine olan 3 saatlik yolu gitmek çok daha büyük bir dert nasıl olacak bilmiyorum

Canım saat başı geçtiğimi hatırlıyorum ama sıvı alımını azaltirsin bir de depend külot bezler var onu giyersin içine herhangi bir kazaya karşı hasta bezi zaten sızıntı yapmaz
Ay çok teşekkür ederim öyle yaparım
Allah kolaylık versin valla ben öabtye giricem inşallah sıralara sığarız

Zaman geçtikçe evet bağırsaklar düzene giriyor benimde düzelmeye başladı kabızlık vardi bu zamana kadar sıvı beslenemeye ozen gosteriyordum corba bol su falan

Suyu 3 lt ye çıkar dedi diyetisyen. 3 olamasa da 2.5 rahat oluyor... Asıl iyi gelen hamurdan ve şekerli gıdalardan, pirinçten, makarnadan uzak durmak... Tabi bu arada verdiği süt yogurt kefir önerileri de iyi geldi...
Zaman geçtikçe evet bağırsaklar düzene giriyor benimde düzelmeye başladı kabızlık vardi bu zamana kadar sıvı beslenemeye ozen gosteriyordum corba bol su falan

benim de öyle ya kilolu hamile kaldım 13. haftaya giricem 3,5 kilo vermişim ama göbeğimin pek haberi yok gibi

Suyu 3 lt ye çıkar dedi diyetisyen. 3 olamasa da 2.5 rahat oluyor... Asıl iyi gelen hamurdan ve şekerli gıdalardan, pirinçten, makarnadan uzak durmak... Tabi bu arada verdiği süt yogurt kefir önerileri de iyi geldi...
Su içmesi birşey değilde yarim saate kalmadan wc yolu cok görünüyor o işi is vallaha benim uzak durmadigim seyler tamda hamur işleri her türlüsü serbetli tatlılar kurabiyeler . Süt ürünlerine kendimi fazla vermem lazim tabi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…