2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kızlar kontrol den çıktım çok şükür herşey yolunda bir hafta sonra tekrar muayene olacam 🤲😇kalbi atıyor bebeğimin çok şükür ♥️
Çok sevindim gözünüz aydın 🥰 pozitif olun kötü düşünmeyin inşallah hep güzel haberler alırsınız 🥰💐

Çok sevindim gözünüz aydın 🥰 pozitif olun kötü düşünmeyin inşallah hep güzel haberler alırsınız 🥰💐
Amin kuzum İnşallah çok teşekkür ederim 🤲zaten dünden sonra daha çok inancım arttı bebeğime sımsıkı tutunmuş bırakmadı annesini ♥️bundan sonra daha dikkatli olucam istirahat önerdi doktor 😇

Valla otururken çok bişe yok, oturduğum yerde hareket edersem var ama ayakta ve yürürken aman Allah’ım! Belki farklı ağrıdır sizinki benim dediğinize göre çok erken. Yürümeyinizi etkiliyo muydu batma yaparak?
O zamanlar evet etkiliyordu magnezyum almaya başla cnm ben dedim devlete de hemen ilac ilac ne yapacam diye azarladı beni manyaklar

Merhabalar, burada yeniyim. İlk gebeliğim en başından beri sorunlar yaşayınca bir türlü emin olup kayıt olamadım. 10+5 haftalık gebeyim bebeğim usgye göre yaklaşık 4-5 gün geride bunun normal olduğunu söyledi doktorum. 6.haftadan beri bir tanesi bacaklardan boşanırcasına olmak üzere kanamalar geçirdim. Hala günlük lekelenme şeklinde kanama devam ediyor. Herhangi bir kanama alanım yok hiç olmadı. Doktorlar bazı gebelerde oluyor böyle evde dinlenmemi istiyorlar ayrıca progestan kullanıyorum. Ayrıca tam olarak teşhisini konulamayan gebe olduktan sonra farkedilen perde ya da çift rahim varyasyonu da mevcut hangisi olduğu kesin değil. Anlayacağınız benim için süreç biraz sıkıntılı ilerliyor.
Allah herkesin bebeğini bağışlasın ♥️

Kızlar benim uygulamaya göre tahmini doğum tarihim 2 ağustos gösteriyo ama ben hem temmuz annelerine yorum yapıyorum hem ağustosa sıkıntı olmaz dimi🤣💕 bence temmuzda doğururum ben🤍♥️
Normal de benim de 3 Agustos ama bana doktorum daha dün en erken 25 temmuz en geç 29 temmuzda yapariz dogumunu agustosa kalmicaksin dedi ama hala burdayim kopamiyorum 😂😂

O gün sınava kdr Sıvı alımını azaltırsın canım o kadar ince düşünme, yaparsın:KK66:
Kızlaar hamileliğin son günlerinde sınava gireceğim büyük ihtimalle. Bebek büyüdükçe daha çok tuvalet ihtiyacı duyuluyormuş 2 saat tuvaletimi tutabilir miyim ve 2 saat otururken bi sıkıntı yaşar mıyım sizce😥

Kızlaar hamileliğin son günlerinde sınava gireceğim büyük ihtimalle. Bebek büyüdükçe daha çok tuvalet ihtiyacı duyuluyormuş 2 saat tuvaletimi tutabilir miyim ve 2 saat otururken bi sıkıntı yaşar mıyım sizce😥
Canım saat başı geçtiğimi hatırlıyorum ama sıvı alımını azaltirsin bir de depend külot bezler var onu giyersin içine herhangi bir kazaya karşı hasta bezi zaten sızıntı yapmaz

günaydın annişkolar ❤️ Dün hamile bi arkadaşımla biraz Alışveriş yaptık bebişi için.O kadar zor ki ne alacağını bulmak ve almak 🙈 Gözüm çok korktu.ama çok tatlı şeyler de var bi yandan da çok heveslendim .Bu ayın sonuna doğru bende başlayacağım ama dün yaptığım listeyi eksik buldum .Alınacak çok şey varmış 😬 güzel liste yapan arkadaşlar varsa paylaşırsa çok sevinirim .
Ve dün rahatsızlanan kanaması olan herkese de acil şifalar ve sağlık diliyorum bir an önce.Bebişlere de annelere de hiçbişey olmasın 🙏🏼❤️
Ben internette şöyle bir liste buldum. Eksiği var mıdır bilemedim ama buna göre alışveriş yapmaya çalışıyorum.
Birçok şeyi aldım, birçok şey de ablalarım ve görümcemden gelecek o konuda biraz şanslıyım sanırım 🤩

Eklentiler

• images (49).jpeg
    images (49).jpeg
    84,5 KB · Görüntüleme: 101
O dert bende de var☹️ sınavsız 2. üniversiteye kayıt yaptırdım 1 ay sonra hamile olduğumu öğrendim. Finale karnım burnumda gidicem sanırım. Tuvalet ayrı dert sınav merkezine olan 3 saatlik yolu gitmek çok daha büyük bir dert nasıl olacak bilmiyorum 🙄

Canım saat başı geçtiğimi hatırlıyorum ama sıvı alımını azaltirsin bir de depend külot bezler var onu giyersin içine herhangi bir kazaya karşı hasta bezi zaten sızıntı yapmaz
Ay çok teşekkür ederim öyle yaparım
O dert bende de var☹️ sınavsız 2. üniversiteye kayıt yaptırdım 1 ay sonra hamile olduğumu öğrendim. Finale karnım burnumda gidicem sanırım. Tuvalet ayrı dert sınav merkezine olan 3 saatlik yolu gitmek çok daha büyük bir dert nasıl olacak bilmiyorum 🙄
Allah kolaylık versin valla ben öabtye giricem inşallah sıralara sığarız 😄

Ben de kendi tartıma göre 63.5 gibi hamile kalmıştım. Bu salı 67.4 çıktım. Diyetisyenle sağlıklı beslenme yoluna girdim. Hem kendimi daha zinde hem daha az acıkmış hissediyorum. Hemen farkettim. Gaz sorunum azaldı. Wc çıkmam kolaylaştı. Bikaç ay daha almamak hedefim. Çünkü İlk 3 ay biraz hızlı aldım kontrolsuz beslenmekten ve ödemden. Bir de sigarayı bıraktıgımdan...
Zaman geçtikçe evet bağırsaklar düzene giriyor benimde düzelmeye başladı kabızlık vardi bu zamana kadar sıvı beslenemeye ozen gosteriyordum corba bol su falan

Suyu 3 lt ye çıkar dedi diyetisyen. 3 olamasa da 2.5 rahat oluyor... Asıl iyi gelen hamurdan ve şekerli gıdalardan, pirinçten, makarnadan uzak durmak... Tabi bu arada verdiği süt yogurt kefir önerileri de iyi geldi...
Zaman geçtikçe evet bağırsaklar düzene giriyor benimde düzelmeye başladı kabızlık vardi bu zamana kadar sıvı beslenemeye ozen gosteriyordum corba bol su falan

Canım ben şunu anladım ki yeniden yeniden her diyet dönemimde olduğu gibi bu seferde de... Öyle şeyler yedikçe yedirtiyor. Yemezsen canın istemiyor inan bana... Vücut zaten şu an yediğin her şeyi yağa çevirip depo etmeye odaklı çalışıyor. Yani su içsen yarayacak dönemdeyiz. Dikkat edersen önünü alırsın bence geç değil :KK66:
benim de öyle ya kilolu hamile kaldım 13. haftaya giricem 3,5 kilo vermişim ama göbeğimin pek haberi yok gibi :KK70:

Suyu 3 lt ye çıkar dedi diyetisyen. 3 olamasa da 2.5 rahat oluyor... Asıl iyi gelen hamurdan ve şekerli gıdalardan, pirinçten, makarnadan uzak durmak... Tabi bu arada verdiği süt yogurt kefir önerileri de iyi geldi...
Su içmesi birşey değilde yarim saate kalmadan wc yolu cok görünüyor o işi is vallaha 😂 benim uzak durmadigim seyler tamda hamur işleri her türlüsü serbetli tatlılar kurabiyeler 😍😍:KK68:. Süt ürünlerine kendimi fazla vermem lazim tabi

X