2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Merhabalar, süreciniz hayırlı olsun. Ben ağustos ayında başladım süreci önce kan değerlerime bakıldı benim de amh düşük. Ama demir vitamin vs değerlerim de düşüktü o yüzden doktorum öncelikle birçok takviye vitamin verdi. Bende her gün arı ürünleri tükettim ( arı sütü, propolis, polen gibi) eşime her sabah keçiboynuzu pekmezi içirdim. Amh düşük olduğu için doktorum olabildiğince çok embriyo elde etmek istedi benden o yüzden 2 kez yumurta toplama işlemim oldu. Toplamda iki seferde 22 yumurta toplandı 3 embriyo oluştu biri transfer etti tuttu çok şükür ama bende hafta sonu bi kanamam oldu ödümüz koptu şükür ki bebekte bir şey yok şu an yatıyorum doktorum sadece wc ye kalk dedi. İnşallah sağlıkla devam eder. Sorun olursa seve seve yanıtlarım.

Merhabalar, hafta sonu kanamam oldu bi anda bacaklarımdan aktı resmen 5 haftalık hamileyim bebeğe bir şey olmamış şükür bu şekilde yaşayan var mı?

Rabbim bu mübarek gün hürmetine sağlıklı bir şekilde kucağına almayi nasip etsin inşallah

Amann çok şükür bebeğinize bir şey olmasın. Sağlıkla size tutunsun büyüsün sağlıkla kucağınıza alın Yanıtların için çok teşekkür ederim. Bende folik asit solgar coenzim q10 balık yağı biestron impryl falan kullanıyorum. Balık yağına bugun başladım. Birde arada bir bal tarcın çörekotu yapıyorum ama cok ağır geliyor gibi o bana bilemedim. 2 seferde de 22 yumurtanızın cıkması amh ı düşük birine göre cok süper bişey ben 3 4 yumurta cıkıp sevinen cok amh düşük hastası okudum burda resmen karalar bağladım. Yani dondurulmus 2 embriyonuz var sizin adınıza cok sevindim. Allah nazardan korusun bol bol dua edin bu mübarek ayda yavrunuzu allah size bağışlasın Umarım bende diğer ay bu haberi alırım

kızlar transfer sırasında idrara sıkışık olmak gerekli ya bn ilk aşılama da o kadar sıkışmıştım ki acıdan kıvrandım hatta spermi gönderdikleri çubuk gibi şey zorla geçmişti 2.aşılamada normal sıkışıktım kolay oldu hatta bi yarım saat sonra felan wc ye gittim ama şuan araştırıyorum eğer idrara tam sıkışık olmazsak sonda ile ekleme felan yapılıyormuş böyle bişey var mı gerçekten yaşayanlar bilgi vereblr mi

Rabbim bu mübarek gün hürmetine sağlıklı bir şekilde kucağına almayi nasip etsin inşallah
Çok çok teşekkür ederim Allah razı olsun. Önemli olan yumurta sayısı değil yumurta kalitesi aslında 22 yumurtadan 3 embriyo çıktı ama 4 yumurtadan da 3 embriyo çıkanlar var o yüzden sayıya takılmamak gerek. İnşallah her şey hayırlısıyla istediğiniz gibi yolunda gider Allahın izni ile

Evet haklısınız inşallah isteyen herkesin kaliteli dolu dolu yumurtaları olur en büyük endişem bu inşallah

Merhabalar, hafta sonu kanamam oldu bi anda bacaklarımdan aktı resmen 5 haftalık hamileyim bebeğe bir şey olmamış şükür bu şekilde yaşayan var mı?
Çok geçmiş olsun canım inşallah bir daha olmaz Bebekte bir sorun yokmuş siz de kan sulandırıcı kullanıyor musunuz

Teşekkür ederim hepiniz sağolun. İğnelerle kahverengiye döndü akıntım o yüzden yatırmadı tekrar aktif başlarsa gel yatırcam dedi.ama büyük bir kanama alanı vardı inşallah biter gider. Sanırım kan sulandırıcı bunu tetikliyor bıraktırdı bana dün yeni vurulmuştum gece bunlar oldu. Evdeyim daha iyiyim sağolun. Kalp hızına da çok üzülmüştüm çünkü sorun olur mu dediğimde bakalım normal değil takip edeceğiz diye cevap verdi düzelir değişir falan demedi neden yapıcı değil bu doktorlar bilmiyorum. Size yazmadan da Google a yazdım felaket senaryoları doluydu Allah korusun. Daha araştırmam. Yaşayan insanlardan olumlu bişeyler duymak insana umut oluyor en azından.

Hayır hiç öyle bir şey gerekmedi aşırı sıkışın demiyorlar zaten biraz olması yeterli ben 40-50 dk öncesi 500 ml su içmiştim zaten ortam soğuk ameliyathane o yüzden idrar geliyor azıcık yürüdüm hemen sıkışmıştım yapıldı 45 dk da dayandım yattım bir sorun olmadı orda da rahat olun falan diyor dr aşırı sıkışık olunca zor rahat olmak

kesinlikle aşılamada tecrübe edinmiştim aşırı sıkışıklığı teşekkür ederim

Allahım evlatlarını sana bağışlasın cok üzüldüm bende okuyunca tüm dualarım seninle olacak ne kadar araştırma desekte insan duramıyor ama internette bas agrısı icin bile neler yazıyor üzme kendini bebeklerini rabbim sağlıkla kucağına aldırsın inşallah

Ne zaman başlıyor tedaviniz iğnelere başladınız mı?
Yok ben yeni öğrendim amh ımın düşük olduğunu daha önce gittiğim doktorlar hiç amh bakmamıstı hep vajinal muayene yapıp cok güzel yumurtalarınız var gayet büyüyor çatlıyor rahim kalınlığınız vs cok iyi demişti bizde sevinmiştik. En son gittiğim doktor amh baktı 0.1 olduğunu tüp benek yaptırmamız gerektiğini söyledi. Şuanda regliyim yarın hormon testi vericem. Reglim bitince hsg cekilicem mayıs ayındada ilk adetimle iğnelere başlayacakmışım

Çok geçmiş olsun canım inşallah bir daha olmaz Bebekte bir sorun yokmuş siz de kan sulandırıcı kullanıyor musunuz
Çok teşekkür ederim kuzucum ctesi akşam üstü oldu acile gittik direkt tekrarlamadı ama inşallah bir daha olmaz. Kan sulandırıcı iğne ve hap kullanıyorum doktorum hapı kesti iğneye devam.

Yani en yapmamamız gereken şey sanırım gerçekten o kadar felaket şeyler yazıyorlar ki ben kesin bebeğimin kalbi durdu gelişmedi falan diye düşünmüştüm ,gayet de düzeliyor .Doktorlar hele de profesör falansa asla yapıcı konuşmuyor en kötü ihtimali dile getirme iması yapıyor sonra da stres yapma diyorlar çünkü herhalde bir şey olma ihtimaline karşı siz böyle demiştiniz falan yapmayalım diye bilemiyorum benim doktorum da öyle bana da kalbi yavaş ama toparlar 97 falan demişti ya mesela kimseye böyle sayı söylemiyorlarmış ve anladığım kadarıyla çok sık rastlanan bir şeymiş benim yaşadığım o stres boşunaydı mesela inşallah senin de düzelecek sen sakin oldukça .Elbette doktorlar daha iyi bilir ama rahimde kan akışı hızlanıyormuş ya bu haftalarda kan sulandırıcı bana da korkutucu geliyor tabi onlar da bebekler için veriyor ama umarım tek sebebi odur da diner kanaman

Hayırlısı olsun inşallah göz açıp kapatıncaya kadar güzel sonuçlar olsun beslenmenize dikkat edin avokado tüketin. Amh değerini sağlıklı beslenme ya da başka bir şey etkilemiyor tamamen genetik ancak yumurta kalitenizi az da olsa etkiler. Hem sizi motive eder.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…