2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Merhaba acaba gürgan klinikte sgk olanlar rapor çıkarıyor mu

Kızlar size bir sorum var. Eylülün ilk günü yeni tedaviye başlayacağım, yani 1.5 ay var. Bugün doktoruma gittim kontrol için, covid aşısı olmamı tabsiye etti…
Ben martta covid geçirdim ve 2 ay yumurta sayım çok düşmüştü.. sizce aşı da böyle bir etki yapar mı?
Fikirleriniz benim için çok değerli

Şu an yaz, belki vakalar arttı ama kendimi Yüksek düzeyde koruyabilirsen bence aşıyı ötele dersim vebale girmek de istemek de sadece ben böyle yapardım..
Ben iki doz aşı oldum bu arada onu da belirteyim kuzu..
umarım en doğru kararı verirsin

Ben de ikinci dozu geçen temmuzda oldum, tam 3. dozu olacaktım şubatta covid oldum sonra hooop tüp bebeğe başladık.. şimdi tam arada kaldım.. 1.5 ay az geliyor hani 3 ay falan olsaydı

Ben de ikinci dozu geçen temmuzda oldum, tam 3. dozu olacaktım şubatta covid oldum sonra hooop tüp bebeğe başladık.. şimdi tam arada kaldım.. 1.5 ay az geliyor hani 3 ay falan olsaydı
Ben Ocak’ta 3. Dozu oldum şubatta opu vardı.yumurta sayım gayet güzel çıktı etkilemedi hiç yani.onunla bi alakası olduğunu sanmıyorum.bence aşıyı gebelikten önce yaptır bu sefer gebelikte yaptırsam mı yaptırmasam mı endişesi yaşarsın benim gibi.benim opu şubatta olunca ocakta 3. Dozu yaptırdım.hemen transfer olacak sanıyordum 2 ay rahim dinlendirdi doktor öyle olunca aşıdan 3 ay sonra transfer olmuş oldum.şimdi tekrar aşı vaktim geldi hamileyim diye yaptırıp yaptırmamak arasında kaldım.bu duruma düşme bence aşını ol

Ben e aşıyı bilmem ama cobid de etkilemiyor ben mart 2020de amh testim 2.32 vıkmıştı… o aradan sonra iki kez tespitli covit atlattım tahmini bir covit daha var ama test olmadım ve haziran 2022deki amh 2.22di gayen 2 yılda 0.1 azalma olmuş çok korkuttular covit amh düşürüyor diye aslı yok

Kızlar merhaba, ben de Bahçeci'de Nisan ayından beri tedavi görüyorum. Çok doldum, artık içimi dökesim var.

Tedavi öncesinde jinekolojik muayenemde herhangi bir soruna rastlanmadı, hatta iki aynı hastanede muayene oldum - yumurta rezervim iyiymiş, rahimde herhangi bir sorun yok (kist vb), adetlerim düzenli. Eşimin sperm sayısı ve hızı düşük olduğu için tüp bebek önerdiler, o nedenle başlamıştık.

Tedavi boyunca pek hoşuma gitmeyen olaylar oldu. Doktorun kaba olması, her randevu öncesi en az 1 saat beklememiz, acil durumlarda hemşireye ve doktora ulaşamamamız vb olaylar yaşadık, bunları yine bir derece kendi kaynaklarımızla çözdük. Ama tolere edilemeyecek rezalet embriyo dondurma konusunda oldu. Yumurta toplama işlemi zamanında tek embriyo transferi istediğimi söylemiştim, buna rağmen döllenme sonrasında embriyolar çifter çifter dondurulmuş. Biz bunu ilk transfer öncesinde tesadüfen öğrendik!!! İki embriyoyu beraber çözüp daha iyi kalitede olanı transfer ettiler, diğeri tekrar dondurulamadı. İlk transfer tutmadı, ikinci transfer öncesi yine aynı şeyi sorduk, çözülen embriyolardan birisi transfer edilince diğeri tekrar dondurulabilecek mi dedik, bakacağız dediler. İkinci transfer sonrasında öğrendik ki kalan embriyoyu tekrar donduramamışlar. Bu arada bunu bize haber vermediler. baş hemşire transfer sonrası beni telefonlar aradı, sağlığımın nasıl olduğunu sordu ben de o konuşma sırasında çözülen embriyonun durumunu sordum, o da sistemden bakıp söyledi. Yani bize HABER bile vermediler, biz sorup öğrendik bu durumu. İkinci transferim sonrasında da testim negatif çıktı. Dört embriyo ile dört transfer olurum diye umuyordum, bu dondurma konusu yüzünden iki transfer olabildim, şimdi de başka embriyo kalmadı.

Gerçekten anlamıyorum, doktorum embriyologlara mı haber vermedi, yoksa söyledi ama embriyolog mu unuttu? İnanılır gibi değil, insan böyle bir hatayı nasıl yapar??? Şimdi sil baştan başlamamız gerekecek. O kadar sinirim bozuldu ki dünden beri sürekli ağlıyorum, ben böyle bir ihmal görmedim. Defalarca çift embriyo transferi İSTEMEDİĞİMİ söylemiştim, resmen bunu unutup birlikte dondurmuşlar, konuştuğumuz hiç kimse de bize bir açıklama yapamıyor, hiçbir şey diyemiyorlar. Büyük bir rezalet...

Oturup internetten araştırıyorum, herkes Bahçeci ve Memorial tavsiye ediyor, şaka gibi. En iyisi buysa diğerlerini düşünemiyorum bile. Şimdi nereye gideceğimi bile bilmiyorum. Sil baştan başlayacak enerjim ve param da yok, bunun için birikim yapmamız gerekecek, benim de kendimi fiziksel ve psikolojik olarak toparlamam için zaman lazım. Bizim aylarımızı yediler... Başka bir ülkede olsa tazminat davası açılacak bir olay, bir hastanın iki embriyosunu atmak ne demek ya???

Canım hiçbir yerde embriyolar tek tek dondurulmuyor.benim 5 embriyom 5. Güne gitti.yaştan dolayı çift transfer yapacağımı düşündükleri için 2 ve 3 şeklinde dondurulacaktı.embriyoloğa belki tek transfer yaparız diye söylediğimde ozaman 1-2-3 şeklinde donduralım dediler.öyle donduruldu ama ben yine de çift transfer ettirdim.şuan 3 tane birden dondurulmuş embriyom var onları çözüp en iyi 2 veya bir tanesi transfer edilecek.herkesin tek tek embriyosu dondurulsa depolayacak yer kalmıyor öyle düşün.birde çözündükten sonra kimisi tekrar dondurulabiliyor ama kalitesi uygunsa.senin geri kalanlar tekrar dondurulmadıysa transferde de tutmama ihtimali yüksekti.yaş 35 üzeriyse tek transferi hiç düşünmüyorlar o yüzden sormadan 2-2 donduruyorlar

Yok canım haklısın, ben de komplo teorilerine inanmıyorum. Ama bazı insanlar grip olduğunda ateşli hastalıkta yada antibiyotik kullandığında bi kaç ay vucut yumurtlamayı durdururmuş, koruma amaçlı. Ben de covid geçirdiğimde ağır geçti ve o etkiledi. Yani başka bir hastalıkta da olabilirdi… acaba aşıda da etkilenir miyim diye endişe ettim sadece

Yaşım 35 üstü, transferden önce istersem çift transfer yapılabileceğini, böyle bir yasal hakkım olduğunu söylediler, ben de istemediğimi söyledim. Benim hasta olarak seçimim tek embriyoydu, ikiz çocuğa maddi veya manevi olarak bakmamız mümkün olmadığı için böyle bir karar aldık. Ayrıca beni Bahçeci'ye yönlendiren 35 yaş üstü arkadaşlarımin da hepsi tek embriyo transferi olmuştu ve böyle bir olay yaşamadılar. Hiçbirisi çift embriyo transferi istemedi, yumurtalar da ayrı ayrı donduruldu. Eğer dediğiniz gibi olsaydı bize kurumdan bir açıklama yaparlardı, neden böyle olduğunu sorduğumuzda sürekli sizi arayacağız dediler, konuyu kapattılar. Rutin bir uygulama olduğunu hiç sanmıyorum o yüzden. Siz hem tek hem de çift embriyo transferine onay verdiğiniz için 1, 2, 3 olarak dondurmuş olabilirler, ben öyle bir onay vermedim.

Benim Recai Pabuççuya giden arkadaşımın da 2 şer 2 şer donduruldu.ben benimkiler dondurulduğunda onunla da konuştum benim de öyle yaptılar dedi.demekki uygulama böyle diye düşünüyorum hatta bu topicte ben yazmıştım aylar önce benim bu şekilde donduruldu normal mi diye herkes aynı şeyi söyledi.tek tek dondurulan hiç duymadım ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…