2022 Tüp Bebek Anne Adayları

Kizlar kese görüldü ve kalp atışı duyuldu
Yaaaaaa çiçeeeğğimmmmm Ne güzel ne mutlu sana hadi bakalım artık bundan sonrası keyif stresi komple cıakrıyoruz cunku stres yapacak bişey kalmadı kese görüldü kalp duyuldu işlem tamam

Selam kuzum,
Dün Ca 125 ve diğer referanslarına baktırdım.
Solda endometriyozis görünüyor benim 2cm
Ca 125 değerim 13 çıktı bu konuda bilgin var mı? 19.9 olan da 7 çıktı
Bak gördüm şimdi endometriozis direk ultraasonfda belli oldu mu cikolata kisti diye ? Normal kist de bu değerii yükseltebilir. ca 125 ve ca19.9 olan kistlerin kanser riski var mı yok mu onun teshisi icin aslında kucuk caplı bir endometriozis de bu kadar yapar 50 den sonrası sıkıntı ca 125 de 19.9 da 35 den sonrası biraz sakat sendeki değerler gayet normal benim 2012 ameliyatım öncesinde ca 125 değerim 230 larda cıkmıştı kanser riski olabileceginden süphelendiler ama kistler cok buyuk ve endometriozis bagırsaklara kadar yayılmş o yuzden o kadar fazla cıkmıştı.Sendeki değerlerde problemli bir durum yok bence 2 cm bende de var suan sagda yaklaşık 2-2.5 cm solda 1.5 cm olmak üzere

Teşekkür ederim ben de şuan görünen 2 cm ilk kez bu değerlere bakıldı böyle geldi sana danışayım dedim..
Gelecek ay laparoskopi işi hallolsun da bakalım
Yani ben de ağrı sızı yapan bir şey değil bu zaten hatta çok sonradan farkedildi Genele bir MR çekileceğim açıkçası ameliyat öncesi.

Endometriyozis teşhisi değil de ultrasonda çikolata kisti tanısı kondu evet.
Ameliyatta odaklar belli olur endometriyoma var mı vb dedi doktorum..
Tabi tüpler de usg de biri şiş görünümde olunca tedavi öncesi laparoskopi kararı alınmış oldu.

Senin daha opu olmadı mı hic?
cikolata kistiyse endometriosiz işte o zaten onun olması cikolata kisti yapıyor aslında baktıgında tüpde şişse ultrasonra yapışıklık vardır muhtemelen .neden opudan sonra düşünmedinz laporoskopiyi

Çünkü amh iyi diye, bir de laparoskopi sonrası tüpler kötü değilse doktor doğal gebeliğe şans vermek istedi..
Hayır hiç tüp bebek sürecine girmedim iki aşılama olumsuz oldu.. gelecek ay ile süreç başlayacak benim için de

Kaçtı amh ? konusmusmuyduk bunu

Evet iki tarafta da söyledik, burda tek hoca olduğu için direk kontrol sonrası yönlendiriyor kendisi. Sonra tekrar iletişime geçtim ama sadece 2 binlik bir indirim yapıldı.

Bugün ünv hast.de bir prof ile görüştüm, muayene oldum, bazı testler verdim yarın yine çağırdı, inşallah uygunsa ameliyat için gün vericek.

Kizlar kese görüldü ve kalp atışı duyuldu
Çok tebrik ederim, Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

İnsallah tutunur kuzum valla dua edecem bol bol sen bana haber et yeter baska bi doktora alismak falan zor evet keske senden sonra gidip klinik acsayms olsun ama vardir bundada bi hayır maddi olarak cok zor bi süreç insallah emeginin karsiligini alirsin genetik taramaya gondermismiydin embriyoyu

Yok zaten embriyo sayısı az bide yaştan dolayı göndermedi doktor hic gebelik olmadığı icin bende sorun tüpte dedi bide genetik cıkarsa vay halime

Muhtemelen bisey cikmiycak ama garanti olsun diye belki gondermistir diye düşündüm
İnşallah bişey cıkmaasın zaten ya yoruldum cok bide genetik olursa zaten embriyo yok yeteri kadar maddi olarak kalkamam altında onun embriyo gonderebilmem icin 4-5 defa opu olması lazm tek embiry başı 350 usd gondermek sıkıntıı yani

Allah allah ya cok ilignc prosedür gercekten. Sizin yumurta sayısı iyi laporoskopi cok etkilemez ben de sizn yerinizde olsam devlet hast.iyi bir prof bulurdum . benm sıkıntım amh düşük geçirilmiş ameliyat var yumurta sayım az daha da kaybetmeyelim diye direk orda oldum yarın öbürgün sıkıntı cıkarsa siz yaptınz ameliyatı diye de kapılarına gitmek icin .Cunku bu platformda bir bayan vardı tedaviyi memorialde oluyomuş ameliyatı baska hastanede olmuş 3 ay sonra sag tupu de hidrosalpenls olmuş doktora onu sordum ameliyat eden doktor iyi bakmamıştır görememiştir biz hocamızza güveniyoruz dedi hata ben rahim filmi istedim tekrar cekileyim dedim gerek yok dedi riske atmamak adına cekilecegim tabiki

Bu biraz beni anlatmış gibi olmuş ben de bu nedenden şu am devlet olarak belirledim laparoskopiyi ama inşallah güzel sonuç alırım doktora güvendim..

Bu biraz beni anlatmış gibi olmuş ben de bu nedenden şu am devlet olarak belirledim laparoskopiyi ama inşallah güzel sonuç alırım doktora güvendim..
Sizin yumurtalık sayınızda iyi ben yerinde olsam şiş olan tüpü aldırırm ama eger biri şişse ve endometriozis varsa digeri de etkilenecktir.bana da doktorlarrın söyledikleri o birinde sıkıntı varsa er ya da gec digerinde de oluyor ben de transferi o yuzden geciktirmemeye calısıyorm digerine sıcramadan tranfer olayum kurtulaym diye yoksa sag icinde ameliyat olmam gerekecek.amh sayınız iyi bence iki tüpü de aldırın toplanacak yumurta sayısı fazla olacaktr embryo da fazla olacak bu halde

En çok 2 cm varlığı yokluğu tartışılan endometriyozisin tüpleri halletmesine yanıylrum ya da bambaşka bir şey.. endometriyozis e bağlı değil enfeksiyon ya da doğuştan işlevsiz tüp ne bileyim hep kötüyü düşünüyorum..
Neden diye

Merhaba dün 15 tane yumurta toplanmisti 14üne islem yapilabilmis 11i döllenmis sorun simdi pazartesine kadar aramayacaklarmis. Erkek faktörü oldugu icin korkuyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…