Yöresel Tarif 2022 Ramazan İftar Sofraları

Yöresel Yemekler

En başarılı bulduğunuz''Ramazan İftar Sofraları ''hangileridir?(2 oy hakkınız var)

• Ankete Katılan
    436
  • Anket Kapalı .
Etli güveç ve Alinazik e oyumu verdimmm hepsi çok leziz görünüyo ağzımın suyu aktı be🤤🤤🤤🤤🤤 Sultan kebabının renklere bayıldımm iskender de güzeldi off ama 2 oy hakkım varrr :mad:

kuzuşum, resmen foruma Mart anneleri için girer oldum. Bu bebek benim anamı ağlattı 🥲 çok gazlı, çok nazlı 🥴 gecem gündüzüm karıştı. mesela şu an akşam üstü 6’dan beri mememde. Asla uyumuyor. Çıldırdık eşimle. Uyumadıkça huysuzluk yapıyor, gözleri kıpkırmızı. emiyor uyuyor, yatağa koyuyoruz uyanıyor 🤦🏻‍♀️ Çok dertliyim 🥴 senden naber?
Oyy canım benimm ya kocaman sarılmak istedim sana şu an, anlıyorum seni, benim kızım da çok gazlıydi ne yaparsak rahatlatamiyorduk illaki krizine girip kendi nefessiz kalana kadar ağlayıp çıkarıyordu gazını öyle rahatliyordu, uyusa bile gaz uyandıriyordu onu uykusundan. Ahh zor günlerdi hala gözlerim dolar o zamanki hallerimizi hatırlayınca. Ama bak büyüdükçe azalıyor ayak hareketleri falan başlayınca kendi de atabiliyor yavaş yavaş gazını. Sana ne desem çare olmayacak ama geçecek bunu diyebilirim sana. Şimdi içindeyken hiç gecmeyecek hep böyle olacak gibi geliyor insana.
Bu arada doktora illaki gitmissindir ama sana emzirme ile ilgili öneride bulundu mu bana çok sık emzirme gazını atabilsin midesi rahatlasın fırsat ver de demişti ben de saat başı emzirme olayını aralamistim biraz fayda görmüştüm yani. Gaz damlaları hiç fayda etmemişti bize bırakmıştım geri.

4-5 saat canım yolculuğun bi kısmında uyursa kalan kısmında da idare ederiz diye düşündüm de bakalım yarın ilk olacak bakalım nasıl geçecek
Ha iyi bari çok uzak değilmis mışıl mışıl uyusun sonra da yolu izlesin geçsin inşallah kolayca 🥰🌸🌸

İnşaallah komşum 😍

Bebeğin nasıl iyi mi 😘yeni komşuların nasıl? Sorun yoktur inşallah
İyi şükür diş belirtileri var gibi heyecanla bekliyorum ne zaman çıkarırsa artık🤭🤭 yeni komşular iyi ya bı kere üst katım yok ya öyle huzurluyum ki eski evin gürültüsünden sonra çok sessiz geliyor yani 🤣🤣 okuldan öğrenci de çok sitede, daha hareketli daha iyi geldi bu ev bize bakalım 🤗 senin çocuklar nasıl 🥰

Kolay gelsin abla Nevreste Nevreste ellerinize sağlık hepsi harika görünüyor herkesin emeğine sağlık 😍😍😍
Oyumu verdim ve gittim 🤭🤭🤭

Oyy canım benimm ya kocaman sarılmak istedim sana şu an, anlıyorum seni, benim kızım da çok gazlıydi ne yaparsak rahatlatamiyorduk illaki krizine girip kendi nefessiz kalana kadar ağlayıp çıkarıyordu gazını öyle rahatliyordu, uyusa bile gaz uyandıriyordu onu uykusundan. Ahh zor günlerdi hala gözlerim dolar o zamanki hallerimizi hatırlayınca. Ama bak büyüdükçe azalıyor ayak hareketleri falan başlayınca kendi de atabiliyor yavaş yavaş gazını. Sana ne desem çare olmayacak ama geçecek bunu diyebilirim sana. Şimdi içindeyken hiç gecmeyecek hep böyle olacak gibi geliyor insana.
Bu arada doktora illaki gitmissindir ama sana emzirme ile ilgili öneride bulundu mu bana çok sık emzirme gazını atabilsin midesi rahatlasın fırsat ver de demişti ben de saat başı emzirme olayını aralamistim biraz fayda görmüştüm yani. Gaz damlaları hiç fayda etmemişti bize bırakmıştım geri.
Valla biz de 500 lira döktük herhalde gaz damlalarına 🥴 gece 3’te başlıyor bizim mesai, sabah 8’e kadar çekiyoruz Hep birlikte. Gün içinde de vuruyor bazen ama özellikle geceleri çıldırmalık. Bana da saat başı emzirme dedi bi doktor ama ne mümkün 🤷🏻‍♀️ Zaten iri doğdu, deli gibi acıkıyor. Mama vermemek için mecbur bol bol emziriyorum. Emzirdikçe tabii hava yutuyor, kısırdöngü devam ediyor 🤦🏻‍♀️ 10. Gün filan başladı bizde gaz olayı, inşallah çok da uzamadan biter çünkü ben bittim. gerçekten zombi gibiyim. Uykusuz aksi lanet 🥴

X