Yöresel Tarif 2022 Ramazan İftar Sofraları

Yöresel Yemekler

En başarılı bulduğunuz''Ramazan İftar Sofraları ''hangileridir?(2 oy hakkınız var)

• Ankete Katılan
    436
  • Anket Kapalı .
Oyumu çok zor kullandım yahu 2tanecik oy yetmedii harika sofralar kurmuşunuzz ellerinize sağlık hanımlarr :KK36: :KK200:

Oylama için link dağıtmak,Oy istemek kesinlikle YASAKTIR...
:KK200: 2 oy hakkınız bulunmaktadır..:KK200:
Oylar aynı anda verilmektedir.Daha sonra 2(iki)oyu verme imkanınız bulunmamaktadır...

Detaylı Tarifleri Görmek İçin Görsellerin Üzerindeki Linkleri TIKLAYIN :KK56:

Terbiyeli Tavuk Çorbası - Tire Köfte - Kadayıf Sarması-Ramazan Sofrası:KK56:
Eki Görüntüle 3058270 Eki Görüntüle 3058271

Domates Çorbası-Et Kavurma-Tiramisu-Ramazan Sofrası:KK56:
Eki Görüntüle 3058272 Eki Görüntüle 3058273

Terbiyeli Kesme Çorbası -Bulgurlu Tavuk Büryan-Kalburabastı-Ramazan Sofrası:KK56:
Eki Görüntüle 3058274 Eki Görüntüle 3058276

Köfteli Erişte Çorbası-Tavuklu Sultan Kebabı-Portakallı Revani-Ramazan Sofrası:KK56:
Eki Görüntüle 3058279 Eki Görüntüle 3058280

Kabak Çorbası - Lazanya - Haşhaşlı Sultan Tatlısı-Ramazan Sofrası:KK56:
Eki Görüntüle 3058281 Eki Görüntüle 3058282

Mercimek Çorbası-Orman Kebabı -Güllaç-Ramazan Sofrası:KK56:
Eki Görüntüle 3058284 Eki Görüntüle 3058285

Ezogelin Çorbası - Patlıcan Kapama - Fırında Sütlaç-Ramazan Sofrası:KK56:
Eki Görüntüle 3058286 Eki Görüntüle 3058287

Mantar Çorbası - Çökertme Kebabı - Çilekli Magnolia-Ramazan Sofrası:KK56:
Eki Görüntüle 3058290 Eki Görüntüle 3058291

Tarhana Çorbası - Fırında Tavuk Patates - Gül Tatlısı-Ramazan Sofrası:KK56:
Eki Görüntüle 3058292 Eki Görüntüle 3058293

Lebeniye Çorbası-Alinazik Kebabı-Şekerpare-Ramazan Sofrası:KK56:
Eki Görüntüle 3058296
Eki Görüntüle 3058297

Köfteli Nohutlu Çorba-Tavuklu Tirit-Sütlü Nuriye-Ramazan Sofrası
:KK56:
Eki Görüntüle 3058298 Eki Görüntüle 3058299

Yayla Çorbası- İskender Kebap-Triliçe-Ramazan Sofrası :KK56:
Eki Görüntüle 3058300 Eki Görüntüle 3058301

Kıymalı Erişteli Yeşil Mercimek Çorbası-Etli Güveç - Kıbrıs Tatlısı -Ramazan Sofrası:KK56:
Eki Görüntüle 3058302 Eki Görüntüle 3058304

Şehriye Çorbası - Patlıcan Kebabı - Çikolatalı Tahinli Tart - Ramazan Sofrası:KK56:
Eki Görüntüle 3058308 Eki Görüntüle 3058392

Yarışma kategorisi : İftar Sofraları
Yarışmaya Katılım Şekli;

- Malzemeler detaylı olarak listelenmelidir,
- Malzemeler, yapılış aşamaları ve sunum şekli olarak her şey fotoğraflanıp sunulmalıdır,
- Can alıcı püf noktaları çok net olarak verilmelidir,
- Bitmiş halinin fotoğrafı zevk ve estetik içermeli,
- Yarışmaya katılırken kendinize sanal bir sponsor bulmuş gibi sponsor lansmanı yapılmalıdır. (Pınar Yoğurt, Sütaş Süt ...)

-Bu kategoriye konu ismi : İftar Sofraları(Çorba+Ana Yemek +Tatlı+Masa Düzeni) şeklinde konu açılmalı yukarıdaki gibi anlatılmalıdır.

-Paylaşımı yaptığınızda konu editörün onayına düşecek eksiklik durumunda kullanıcıya
bilgi verilecek ve eksiklik düzeltilene kadar konu aktif edilmeyecektir. Gerekirse başvuru red edilebilir.

Yapılacak tarifler:
- 1 Çorba Tarifi(detaylı tarif),
- 1 Ana Yemek Tarifi(detaylı tarif)
-1 Tatlı Tarifi(detaylı tarif)
- ve Masa Düzeni
Sofrada en fazla 5 yemek olmalı(salata ayrı yapılabilir).Daha fazla olan sofralar kabul edilmeyecektir.
Her yemeğin son sunumu mutlaka yapılmalıdır.Son sunum oylamada kullanılacaktır.

Tüm tarifler için aşamalar tek tek anlatılmalıdır.

Katılım başlama tarihi : 02 Nisan 2022
En son başvuru tarihi : 29 Nisan 2022
Oylama başlama tarihi : 29 Nisan 2022
Oylama bitiş tarihi :4 Mayıs 2022

Tüm katılanlara başarılar dileriz...

* Birinci olan üyemize profil madalyası ve hediye verilecektir.

Oylamada kriterler ;

- Tarif yaratıcı ve özgün olmalı.
- Bilinen, kolay sağlanan malzemelerden yararlanmalı.
- Doğru ölçü kullanılmalı.
- Anlatımı anlaşılır olmalı varsa hikayesi aktarılmalı.
- Hazırlama süreci basamakları, aşamaları açık ve sıralı olarak anlatılmalı.
- Hazırlama sürecinden fotoğraflar bulunmalı.
- Pişirme tekniği ve dereceleri doğru ve net anlatılmalı.
- Bitmiş halinin fotoğrafı zevk ve estetik içermeli.

Önemli yeni kural ;
-Tarif yapılmadan önce Bölüm Editörü " Nevreste Nevreste '' ye hangi tarifi yapacağınız hakkında bilgi verilmesini rica edeceğiz. Tarif yönetim tarafından uygun görülürse size bildirilecek ve ona göre tarifinizi yapacaksınız. Bildirilmeden yapılan tarifler kabul edilmeme riski bulunduğunu ifade etmeliyiz.
-Yarışmaya katılan üyelerimizin tariflerini profillerde veya başka konularda paylaşmaları yasaktır.Oylama zamanı ''Yarışma başladı, bende katıldım ''gibi tarifine oy talep etmek ,yönlendirme yapmak yasaktır.
- Yarışmaya daha önceki yarışmalarda 3 kez kazanan üyemiz 4. kez birinci olduğunda o yarışmada oylarda 2. sırada ki üye kazanmış kabul edilir.

Benzer Konu : Ramazan Sofraları
Hepsi birbirinden güzel olmuş ellerinize sağlık 👏👏💖

@C A N O
pearlshine pearlshine
@Blue_Peri
Jenna16 Jenna16
Nevreste Nevreste
@Oriana
@yorgun anneanne
@Minik Meleklerim
@HAbibte
alsem alsem
RedGirl RedGirl
@Kukrim
@Dahliadivin
@Cemoos
UcanSupurge UcanSupurge

Nasılsınız bu arada yaa ne zamandır denk gelemiyorum kimseyle öyle iyi misiniz 😍😍
Bazılarının da kullanıcı adını unuttum etiket yapamadım lütfen onlar da bir haber versinler bana kendilerinden yaa🤭🤭
Ben de iyiyim çok şükür canım 🥰🤗 sen nasılsın? Bebişin nasıl? Yakın olsak gelir severdim tam sevmelik kıvama gelmiştir artık ☺️ çok öpüyorum canım seni de ,bebişini de 🤗😘😘😘

Valla biz de 500 lira döktük herhalde gaz damlalarına 🥴 gece 3’te başlıyor bizim mesai, sabah 8’e kadar çekiyoruz Hep birlikte. Gün içinde de vuruyor bazen ama özellikle geceleri çıldırmalık. Bana da saat başı emzirme dedi bi doktor ama ne mümkün 🤷🏻‍♀️ Zaten iri doğdu, deli gibi acıkıyor. Mama vermemek için mecbur bol bol emziriyorum. Emzirdikçe tabii hava yutuyor, kısırdöngü devam ediyor 🤦🏻‍♀️ 10. Gün filan başladı bizde gaz olayı, inşallah çok da uzamadan biter çünkü ben bittim. gerçekten zombi gibiyim. Uykusuz aksi lanet 🥴
Sen yine de bi denemeye çalış nasılsa her şekilde ağlıyor mesela kademe kademe iki saate kadar aralamayi bı dene belki de iyi gelir bebişe 🤗🤗 bizim de bir hafta anca olmuştu girdiği kriz bizi çok korkuttu apar topar acile götürmüştük gece bu ne böyle kaç gündür diye, doktor da normalde 10-15 gün sonra başlar sizinki çok erken başlamış demişti. 3 ay çektik 4.ay azaldı 5.ayda bitirmiştik şükür kuzum inşallah sizin daha kısa sürede biter. Çok iyi bilirim o psikolojiyi çaresizlik hissini yorgunluğu demiyorum bile çok haklısın ama geçecek ❤️

Ben de iyiyim çok şükür canım 🥰🤗 sen nasılsın? Bebişin nasıl? Yakın olsak gelir severdim tam sevmelik kıvama gelmiştir artık ☺️ çok öpüyorum canım seni de ,bebişini de 🤗😘😘😘
İyiyiz şükür, bebiş de iyi kahvaltı hazirliycam birazdan ona🤗🤗 yaa evet öyle diyorlar en tatlı zamanları bu zamanlar diye ben senin yerine de seveyim😍❤️❤️
Bildirim gelmiş 😊 ben Nevreste Nevreste ciğimin sofrasını çok beğenmiştim, onun oylarına şaşırdım bir de WunderLost WunderLost cuğumun oyları da daha yüksek olur diye düşünüyordum 😌 ama JOYz JOYz a çok sevindim, onun tarifleri de masası da çok güzeldi, bu sefer olacak gibi görünüyor ☺️
Ben de kendi soframi beğenmiştim ama demek ki kk beğenmemiş 😜🤭🤭

Sen yine de bi denemeye çalış nasılsa her şekilde ağlıyor mesela kademe kademe iki saate kadar aralamayi bı dene belki de iyi gelir bebişe 🤗🤗 bizim de bir hafta anca olmuştu girdiği kriz bizi çok korkuttu apar topar acile götürmüştük gece bu ne böyle kaç gündür diye, doktor da normalde 10-15 gün sonra başlar sizinki çok erken başlamış demişti. 3 ay çektik 4.ay azaldı 5.ayda bitirmiştik şükür kuzum inşallah sizin daha kısa sürede biter. Çok iyi bilirim o psikolojiyi çaresizlik hissini yorgunluğu demiyorum bile çok haklısın ama geçecek ❤️
Aaayyyyyy, işe başlayınca gece krizlerinle nasıl başa çıkıcam acaba 🥴 ben 2.ayda biter diye Ümit ediyordum, 4-5 ay çok uzun yaaa 🥲 geceleri 2-2.5 saat oluyor, eğer gün içinde de gazı olmadan uyuyabilirse yine o aralığı yakalıyoruz ama uyumazsa resmen yapışık ikiz gibi geziyoruz. Hem üstümde hem mememde hem oynarken/alt alırken eğiliyorum filan Artık sırtım yanarak ağrıyor, ağrısına ağlıyorum. Ağrı kesiciler, sıcak duş, masaj bana mısın demiyor. Çok dertliyim çoooookkkk Ama yine de çok şükür. Çok istedim bu çocuğu, hiçbir şey demeye hakkım yok 🥲

Aaayyyyyy, işe başlayınca gece krizlerinle nasıl başa çıkıcam acaba 🥴 ben 2.ayda biter diye Ümit ediyordum, 4-5 ay çok uzun yaaa 🥲 geceleri 2-2.5 saat oluyor, eğer gün içinde de gazı olmadan uyuyabilirse yine o aralığı yakalıyoruz ama uyumazsa resmen yapışık ikiz gibi geziyoruz. Hem üstümde hem mememde hem oynarken/alt alırken eğiliyorum filan Artık sırtım yanarak ağrıyor, ağrısına ağlıyorum. Ağrı kesiciler, sıcak duş, masaj bana mısın demiyor. Çok dertliyim çoooookkkk Ama yine de çok şükür. Çok istedim bu çocuğu, hiçbir şey demeye hakkım yok 🥲
Canımmm benim ya kıyamam sana, Allah güç kuvvet versin ne deyim. Sırt ağrısı bende sezaryenden de kaldı yani belli bir noktası çok sızlıyor yorulunca hemen. Evet biz istedik bu bebişleri sızlansak da yapacak bir şey yok 😍❤️ inşallah azalır bir aya kadar sabret🤗

Canımmm benim ya kıyamam sana, Allah güç kuvvet versin ne deyim. Sırt ağrısı bende sezaryenden de kaldı yani belli bir noktası çok sızlıyor yorulunca hemen. Evet biz istedik bu bebişleri sızlansak da yapacak bir şey yok 😍❤️ inşallah azalır bir aya kadar sabret🤗
İnşallah kuzum, teşekkür ederim desteğin için ❤️❤️ Bak Nevreste Nevreste ye hiç destek veriyor mu :63: Mart annelerinde takıldığım için bir surat bir surat anca kendisinde:KK53:

X