Gebeliğe Hazırlık 2022 Müstakbel Nisan Anneleri

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Gerçekten aynı döneme denk gelmiş ben de Aralık ayında düşük yaptım ama 6 haftalıktı benim. Ocakta adet olmadım şubatta oldum sonra tekrar denemeye başladık. Bu ay duphastona başladım. Düşük için sebep söylediler mi sana canım. Bana ilk gebeliklerde olabilir dediler başka bir araştırma yapmadılar açıkçası
Yok canım bana hiçbirşey söylemediler. Ben kürtajdan 1 ay sonra regli oldum hemen. Doktora gittim herşey yolunda rahim kendini toparlamış korunmanıza gerek yok dedi. Bana sadece coraspin verdi. Genetik bir pıhtılaşma varsa önlem almak adına. Hamile kalıp bebek olana kadar bunu kullanacaksın dedi. Çünkü bildiğin gibi ilk gebeliklerde kayıp çok karşılaşıldığı için sebebini araştırmıyorlar.

Bende senin gibiyim canım. İlk denemede hamile kaldım ama Aralık ayında 10 haftalık kürtaj oldum. Ocak ayı ilk regliyi bekledik doktor daha sonra korunmayın dedi. Şubat ayında ilk denemede yine oldu ama oda kimyasal ile sonuçlandı. Geçen ayı boş geçtik bu ay bekliyoruz bakalım. Nedense çok umutsuzum :KK43:
Ben şöyle iyi tarafından bakıyorum. En azından gebelik oluşabiliyor inşallah çok bekletmeden güzel haberler alırız. Bu ay ovulasyon testlerim hep aynı koyulukta ilerledi net bir şekilde pik göremedim o yüzden çok ümitli değilim yine de belli olmaz bakalım bekliyorum. Bugün 15. Günüm Yumurtlama göremediğimi düşünerek duphastona başladım en azından adetim gecikmemiş olur diğer aya hazırlanırım. Yaşın kaç canım

Yok canım bana hiçbirşey söylemediler. Ben kürtajdan 1 ay sonra regli oldum hemen. Doktora gittim herşey yolunda rahim kendini toparlamış korunmanıza gerek yok dedi. Bana sadece coraspin verdi. Genetik bir pıhtılaşma varsa önlem almak adına. Hamile kalıp bebek olana kadar bunu kullanacaksın dedi. Çünkü bildiğin gibi ilk gebeliklerde kayıp çok karşılaşıldığı için sebebini araştırmıyorlar.
Aynen canım araştırmıyorlar. Ecoprin verdi bana da doktorum. Kalp atışı duymuş muydunuz

Canım bu sabah uyanınca benim de. Adet gibi ağrım oldu. Beyaz akıntım gelmişti aynı zamanda şeffaf yoğun bir akıntım da var devam eden. İç çamaşırını ıslatıyor dediğin gibi. Kırmızılık yok ama sen daha önce yasadiysan yine yerleşme olabilir. İnşallah bebistendir tüm bunlar 😀❤️
Yaaa 😍😍 bunların hepsi tesadüf olamaz sonuçta bariz belirti bunlar. İnşallah yanılmayız bizimledir minikler 😍

Ben şöyle iyi tarafından bakıyorum. En azından gebelik oluşabiliyor inşallah çok bekletmeden güzel haberler alırız. Bu ay ovulasyon testlerim hep aynı koyulukta ilerledi net bir şekilde pik göremedim o yüzden çok ümitli değilim yine de belli olmaz bakalım bekliyorum. Bugün 15. Günüm Yumurtlama göremediğimi düşünerek duphastona başladım en azından adetim gecikmemiş olur diğer aya hazırlanırım. Yaşın kaç canım
Kuzum benim yaş 37. evet çok şükür hamile kalabiliyoruz onu gördük. Doktor bana kesinlikle ovulasyon testi yapmayacaksın özel hayatınıza normal rutininizde devam edeceksiniz dedi. Bu nedenle ben ovulasyon takibi hiç yapmadım. Birde doktorumun söylediği düşükler ve gelişim olmayan kalbi duran bebekler zaten sağlıklı olmayan bebeklermiş. Bu nedenle bu durumun erken ortaya çıkması sizin için çok daha iyi demişti.

Aynen canım araştırmıyorlar. Ecoprin verdi bana da doktorum. Kalp atışı duymuş muydunuz
Yok kuzum duymadık. Birde benim söyle bir durum oldu. Medicalparkta doçent bir doktora gidiyordum. Bana 8. hafta geldiğinde sizin çok büyük ihtimal boş gebelik ama bir hafta daha bekleyelim dedi. Tabi ben şok oldum o güne kadar herşey yolunda diyordu. Bende öyle deyince başka bir doktora daha gideyim dedim. Gittim ve doktor bebeği gördü 8mm olarak ölçtü ama kalp atışı yoktu. Bebeği görünce ve geçmiş durumu da bilmediği için belki geç döllenmedir ben biraz daha beklemek istiyorum dedi. Ama maalesef kalp atışını duyamadı. Belki de bana boş gebelik diyen doktora gittiğimde kalp atışı oluştu ve durdu bunu bilemiyoruz tabi.

Yok kuzum duymadık. Birde benim söyle bir durum oldu. Medicalparkta doçent bir doktora gidiyordum. Bana 8. hafta geldiğinde sizin çok büyük ihtimal boş gebelik ama bir hafta daha bekleyelim dedi. Tabi ben şok oldum o güne kadar herşey yolunda diyordu. Bende öyle deyince başka bir doktora daha gideyim dedim. Gittim ve doktor bebeği gördü 8mm olarak ölçtü ama kalp atışı yoktu. Bebeği görünce ve geçmiş durumu da bilmediği için belki geç döllenmedir ben biraz daha beklemek istiyorum dedi. Ama maalesef kalp atışını duyamadı. Belki de bana boş gebelik diyen doktora gittiğimde kalp atışı oluştu ve durdu bunu bilemiyoruz tabi.
Anladım canım benim de büyük ihtimalle geç döllenmeydi. Gelişim gösterememesini kendimce ona bağlıyorum. Döngümün 50. Gününde doktora gittim beta sıfırdı ve doktor 4 cm kist var diyerek ilaçlı mr önerdi. Nasıl üzüldüm ağlayarak çıktım tek başıma doktordan. 1 hafta sonra üniversite hastanesine gittim beta 62 çıktı. Şok olduk eşimle. Sonra yolk sac görüldü ama bebeği göremeden düşük yaptım. Üzüldüm ama tutunamaması sağlıklı olmadığı için diyorlar o yüzden kabullendim. İnşallah doğru zamanda sağlıklı evlatlara sahip olabiliriz 🙏🏻

X