2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Kocimde oyle demiştii görünmeyen yer kalmamış ayy banadabakcak yaniii ne zaman oluyo bu
35.hafta itibariyle 35-3637 artık ne zaman derse bnm 35te yapmıştı . Tabi parmağıyla o kemiğe bakıyo uygun mu diye . Kiminin dar olmurmuş mesela açılmayacağı için normal doğum önermez o zmn

Reactions: Jou
Kızlar ya az önce morelim o kadar bozuldu ki anlatamam. Şimdi normalde ben esimin işi (firması) üzerinden allianz sigortalıydım sonra beşinci ayımda eşim firma degiştirince acıbadem sigortaya geçişimi yaptılar. Acıbademde de sigorta teminatım 5.500 liraymış, allianzda 9.000 liraydı. Her neyse bgn acıbadem sigortayı aradık, durumu anlattık, şartlar nedir neler karşılanıyor vs ögrenmek için. Bu arada benim doktorum da herhangi bir hastaneye bağlılığı olmayan özel muayenede çalışan bir doktor. Acıbadem dışında başka bir doktora gittigimiz için teminatımızı bozduğumuzu, doktora gittigimiz her muane ucretinin teminat ucretinden düştüğünü (allianzda böyle bir şey yoktu) icerde 4.000küsür liramızın kaldığını söyledi. Normalde acıbademden bir doktora takibi yaptirsaymışım problem olmayacakmış ama dısardan bir doktora gittigim icin sorun oluyormuş ve suan doktor degistirip acibademe baslasam da bu sefer onlar kabul etmiyorlarmiş fln filan. Doguma kadar 2 haftada bir zaten doktora gitsem teminat ucretimden 3000 küsür lira kalacak. Belki biliyosunuzdur doktor disardan olunca doktora da belli bir ücret ödeniyor. Bgn eşimle "neyse dogumu medicanada yaparız (3.600 lira dogum ucretiymis) doktor da 5.000 ister olur biter derken. Eşim gittigim doktorun hemsiresinden fiyat istedi (ne kadar talep ediyorsunuz diye) ve doktorum 15.000 lira demiş. Onnnn beşşş binnnnn şaka mı bu yaaa? Beynimden vurulmuşa döndüm inanın. Sadece doktorun parası bu yanlis anlaşılmasın. Bir de ayriyetten hastaneye para veriliyor bi de orda epidural ayri ağrı kesicisi ayrı hesaplanacak siz düşünün yani... ya o kadar kötü hissediyorum ki kendimi anlatamam. 31. Haftadan sonra egerki acıbadem de kabul ederse tabi doktor değistiricem ve bu durum beni çok sarstı gerçekten. Sizce istenilen meblağ normal mi ben mi abartıyorum durumu? Bir de doktor eşimin sirketten arkadaşinin abisi yani tanıdık. Hemsire doktor beyle konusacagini soylemis ama yapsa yapsa 13.000 yapar bu da. Sizler ne düşünüyorsunuz acaba bu konuda? Boşa maceraya atılma doktoruna devam et ver parayı mı diyorsunuz? Eger acibademde bir doktora baslar ve dogumumu orda yaparsam sifir tl ile cikma firsatim olacak tabi onu da kabul ederlerse. Simdi esim firmaya mail atiyor, olumlu donus saglarlarsa o sekil olacak. Offffff içim bunaldı yemin ediyorum

Bu arada belki diyeceksiniz ki "neden en başından doktorun ne kadar talep ettigini sormadiniz?" Şahsen ben onun ücretinin sigorta tarafindan karsilandigini zannediyordum ama bgn öyle olmadigimi duyunca da 5.000 hadi olsun 8.000 fln ister diye düşünmüştüm.

Ay yuh ya her şey içinde olsa belki neyse diycem de sadece doktora 15 bin nedir yahu. Ben olsam acıbadem kabul ederse geçerdim. Yazık o kadar paraya

boşver kız o kova poşetsiz işe yaramıyormuş birde poşetini alıcan sürekli.Kirli bezi odada zaten tutamazsın.2 sene önce 70 liraydı bu arada:)

Reactions: Jou
Doktor değiştirir acıbademin anlaşmalı olduğu yerlere bakardım.O da olmadı uygun fiyatlı hastanelerin doktorlarına bakardım.Özel muayenehaneler zaten pahalı muayene de doğumda.Özel ciddi bir sıkıntı olmadığı sürece hastaneyi tercih etmek daha mantıklı.Doğum anında ne olacağı belli olmaz çünkü Allah korusun.

Ben olsam bende acıbadem kabul ederse geçerdim oraya çok uçuk rakam

Kızlar şampuan, pişik kremi hangi marka aldınız acaba bende artık eksiklerimi tamamlamak istiyorum çok eksiğim var stres oldum
Ben johnson's baby sampuan aldim icerik iyiymiş diye duydum ama detaylı arastirmadim. Bir iki bisey okudum sadece

Kuzum suyun tamamen mi boşaldı?Sıkıntı olmuyormuymuş?İnşallah sağlıkla gelir bebiş.
Su sanırım biranda hepsi bosalmazmis, su geldikten sonra 48 saat dogumun başlaması beklenirmis, bazı doktorlar 24 saat beklermiş (tabi bu bilgi bebek normal zamanında geldiyse ve baska bir riskli durum yoksa)

Eğer oluyorsa Acıbadem'e kabul ettirmeye calismak orda dogum yapmak daha mantıklı sanki, ücretleri bilmiyorum genel olarak ama ne olursa olsun bu ücret çok fazla. Bebisin ilerde baska masraflari da çıkacak sonuçta.

Bende bi bu isleri tekrar arastirayim, ödemem gereken bisey çıkacak mi hastaneye kontrol edeyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…