2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Aynen normal doğum yapanları sahneye alalım sezeryan belli de nasıl olduğu

@Amazing family ahaaa sen normal yaptın demi bizi bi aydınlat bacım
Ben youtubeden izlediğim kadarıyla anlatayım dur. Önce nişan, sonra su geliyor sonra da sancı başlıyor ama illa nişan ve su gelecek diye de bir şey yok bazen direkt sancıda gelebiliyor. Su ve nişan geldiyse doktoru ariyorsun durumdan haberdar ediyorsun. Ama sadece sancı geldiyse öyle panik bir insan da değilsen hemen telaşe kapılmadan biraz kendini dinliyosun, hatta biraz gevşemek için duşa fln girip rahatlamaya çalışıyorsun. Bazen sancı yalancı sancı olabiliyormuş. Yalancı sancıysa zaten belli bir süre sonra kesiliyormuş, baktın kesilmedi 15 dk da bir 10 dk da bir gelmeye basladi o zaman doktora haber verip hastaneye geciyorsun. Hastane de nst ye bagliyorlar, acilmanin ne kadar oldugunu kontrol ediyorlar, zirt pirt acilmana bakacaklari icin direkt hastaneye elbiseyle veya pijama elbiseyle gitmen daha mantikli hem su fln da geldigi icin pijama zaten mantiksiz olabilir. Sonra senin acilmana ve nst sonuclarina gore doktoruna haber veriyor hemsireler acilman 8i 10 cm buldukltan sonra dogumhaneye aliniyorsun o zaman da doktorun geliyor zaten. Doktor en son seni dogurmak icin geliyor, o zamana kadar seninle hemsireler ilgileniyor. Epidural istersen de acilman belli bir boyuta geldiginde epidurali vuruyorlar sonra yine acilma beklenmeye devam ediliyor. Doktora kalan kısım dogru nefesle seni ıkındırmak oluyor bir de tabi müdahale etmesi gereken durumlar varsa o konuda müdahalelerde bulunuyor. Yanlışım varsa düzeltin lütfen

Ama o da her seferinde uğraşmak zor olur işte be azıcık üşengecim de. Ya süpürge yapmak çok zor geliyo önceden beri. Olmadı uzun saplılardan alırım puffff
Yok kız her seferinde uğraşmıyorsun
Püskülleri halının altına katlayıp alttan bantlıyorsun halıya
Bir kere yap atana kadar kullan 1 ay götürüyor seni zaten

@Amazing family şu doğum için su gelirse hemen hastaneye mi gitmemiz lazımm ya hele bunuda aydınlat bizi yoksa duşumuzu alıpmı gitmemiz lazımm
O değil de o gün doktora veya hemşireye ulaşamazsak napıcaz ben onu merak ediyorum. Stresin tillahı o zaman yaşanır işte. Sabaha karşı fln bunlar olursa doktor da o gün çağrıları duymazsa kaldın mı nöbetçi doktora

Valla duşa girme fırsatımız varsa iyi olur aslında son bir kişisel temizlik kontrolü yapılması açısından.

Vallahaa biz ulaşırızzzz ona göree artık ayarlıcak kendini doktorr dellendirmesin beni ortalığı yıkarımm bennn bikere pazar günü kanamam olmuştu az bise çok minnak geldiğimde doktoru aradılar ama geldii hemenn
Evett duş olursada iyi aslındada ben korkumdan duş gelmez aklıma

Hastane önlüğü giydirilmiyor mu

Eşim 2 kere sordu izne çıkmıyorsunuz demi o tarihlerde diye
Benim normal olur da suyum gelirse duşa girmek isterim 2 dk hemen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…