2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar eşimden dolayı sağlık sigortam vardı ama bir sene hamile kalmama şartı varmış. O yüzden ondan faydalanamayacağım sanırım. Sizler ne yapacaksınız devlette randevu bulmak çok zor. Bu saatten sonra başka sigorta karşılar mı ya da doğum paketi vs mi almak mantıklı olur. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim
Kuzum bildiğim kadarıyla gebe kaldığını öğrenmeden yapsaydiniz Anadolu sigorta mesela hemen baslatiyordu gebelikten sonra yaparlar mı bilmiyorum konuşmanız lazım muhakkak vardır bı çözümü

Kuzum bildiğim kadarıyla gebe kaldığını öğrenmeden yapsaydiniz Anadolu sigorta mesela hemen baslatiyordu gebelikten sonra yaparlar mı bilmiyorum konuşmanız lazım muhakkak vardır bı çözümü
Ya açıkçası hiç düşünmedik o ara. Çok kapsamlı bir sigorta diye ona güvendik fakat bir sene bekleme süresini bilmiyordum yeni öğrendim.

Evet rubella toksoplazma HIV cmv
Tüm hormon hemogram biyokimya vitamin değerleri.
İlk gebelikte de sağlık ocağına gidip yaptırmıştım bunda da öyle yaptım.
Cevap için teşekkürler, her sağlık ocağı yapıyordur herhalde haftaici bir gideyim bakayim
Kızlar eşimden dolayı sağlık sigortam vardı ama bir sene hamile kalmama şartı varmış. O yüzden ondan faydalanamayacağım sanırım. Sizler ne yapacaksınız devlette randevu bulmak çok zor. Bu saatten sonra başka sigorta karşılar mı ya da doğum paketi vs mi almak mantıklı olur. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim
Gittiğin hastaneye göre değişebilir durum demir sigorta in ikican sağlık sigortası var gebeyken yapılabiliyor. Onu bir araştır istersen doğum paketinden daha uyguna gelebilir hem gerektiğinde başka hastanede de kullanabilirsin.Ben de anadolu sağlık sigortasini eşimin kararsizligindan dolayı yaptırmadım önceki aylar olsa şimdi çok iyi olacaktı bizim için.
Kızlar bir şey sormak istiyorum gebeliğinizi öğrendikten sonra cinsellik yaşıyor musunuz yoksa doktora gittikten sonra mı sorduktan sonra mı yaşanmalı
Lekelenme tarzi bir durum yoksa bence sorun olmaz. Ben doktora gidene kadar dikkat ederek kacinmadim. Dün doktora leke yok ama bazen biraz ağrı oluyor deyince desteklemek için progestan verelim 8 10 gün ilişki olmasın dedi ama progestani yazmayı unuttu ben de almayı unuttum.lekelenme olmadığı USG de de kanama gorunmedigi için içim rahat kullanmasam da olur diye düşünüyorum. Progestan feci şişiriyor telefonla sorup ogrenecegim bugun

Ya açıkçası hiç düşünmedik o ara. Çok kapsamlı bir sigorta diye ona güvendik fakat bir sene bekleme süresini bilmiyordum yeni öğrendim.
Demir sigorta ikican yaparsan onu sadece gebelikle ilgili durumlarda kullanırsın Anadolu sağlığı da başka durumlar için. Paketine göre 7 ila 12 bin civarıydı tabi premium olan paketleri de var Liv acıbadem vs hastanelerde geçen hastane ağını araştır derim

Evet bazı sigortalarda süre var. Sigorta şirketleri ile konuşun muhakak vardır bu duruma uygun paketler doğum paketlerini araştırın isterseniz sistemleri nasıl işliyor bilmiyorumda ayarlanır diye düşünüyorum

Tekrar HCG baktirmadim

Yumurtlamadan bir hafta sonra falan başladı

Hayırlı olsun geç döllenme de olabilir tarihini daha sonra da yakalayabilir

Teşekkürler evet bana verdiler ama özel hastaneye gidiyorum

Bu salmonellefalan olan dimi
Yok geç döllenme değil ovulasyon testi yapıyordum aksine erken yumurtlama oldu. inşallah yakalar biraz üzüldüm ☹️

Demir sigorta ikican yaparsan onu sadece gebelikle ilgili durumlarda kullanırsın Anadolu sağlığı da başka durumlar için. Paketine göre 7 ila 12 bin civarıydı tabi premium olan paketleri de var Liv acıbadem vs hastanelerde geçen hastane ağını araştır derim
Çok teşekkür ederim araştırayım demir sigortayı

Evet bazı sigortalarda süre var. Sigorta şirketleri ile konuşun muhakak vardır bu duruma uygun paketler doğum paketlerini araştırın isterseniz sistemleri nasıl işliyor bilmiyorumda ayarlanır diye düşünüyorum
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için araştıracağım bakalım inşallah hallolur

Kızlar selam. Bu gruba güzel şeyler yazmak isterdim ama. Benim beta hcg artışları istenildiği gibi değil. Ben ogrendikten sonra hep kan verdim. Yani 2 günde 2 kat artmıyor. Yüzde 30 civarı artıyor ve doktor buna rağmen keseyi gördü. Ama sağlıklı gebelik olabilir mi bilmiyorum. Doktor dedi artışlar iyi değil. İçi boş gebelik olabilir dedi. Takipteyiz suan ama umudum yok. Beta hcg başlarda yavaş artıp sonradan hızlanan var mıdır aranızda 🥺

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için araştıracağım bakalım inşallah hallolur
Hamile kalmadan önce yapıldığında çok uyguna geliyor bana Ocak ayında 4500 civarı fiyat vermişti çoğu sigorta şirketi ve Ankara'daki tüm hastaneleri kapsıyordu . Keşke yaptirsaydim ilk ay gebe kalmama şartı koyuyorlar bir adet süresi yani. Şimdi tekrar görüştüm hastane paketleri ile birebir hatta bazı şirketler daha yüksek fiyat verdiler bilginiz olsun .

Kızlar selam. Bu gruba güzel şeyler yazmak isterdim ama. Benim beta hcg artışları istenildiği gibi değil. Ben ogrendikten sonra hep kan verdim. Yani 2 günde 2 kat artmıyor. Yüzde 30 civarı artıyor ve doktor buna rağmen keseyi gördü. Ama sağlıklı gebelik olabilir mi bilmiyorum. Doktor dedi artışlar iyi değil. İçi boş gebelik olabilir dedi. Takipteyiz suan ama umudum yok. Beta hcg başlarda yavaş artıp sonradan hızlanan var mıdır aranızda 🥺
Sağlıklı bir gebelik için ikiye katlanması gerekmiyor en az yüzde 60 artış istiyor doktorlar bildiğim kadarıyla. İnşallah hayırlı haberler alırsınız 🤲

Hamile kalmadan önce yapıldığında çok uyguna geliyor bana Ocak ayında 4500 civarı fiyat vermişti çoğu sigorta şirketi ve Ankara'daki tüm hastaneleri kapsıyordu . Keşke yaptirsaydim ilk ay gebe kalmama şartı koyuyorlar bir adet süresi yani. Şimdi tekrar görüştüm hastane paketleri ile birebir hatta bazı şirketler daha yüksek fiyat verdiler bilginiz olsun .
Valla canım sıkıldı. Arkadaşların tavsiye ettiği demir sigorta iki can hamilelik sigortasını araştıracağım bir de özel hastanelere doğum paketi fiyatı soracağım artık. Siz ne yapacaksınız

Sağlıklı bir gebelik için ikiye katlanması gerekmiyor en az yüzde 60 artış istiyor doktorlar bildiğim kadarıyla. İnşallah hayırlı haberler alırsınız 🤲
Benim son artış yüzde 30du 😔 amin teşekkür ederim. Siz de sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah 🙏

Valla canım sıkıldı. Arkadaşların tavsiye ettiği demir sigorta iki can hamilelik sigortasını araştıracağım bir de özel hastanelere doğum paketi fiyatı soracağım artık. Siz ne yapacaksınız
Ben çoğu hastaneden doğum paketi fiyatı aldım. Kliniği olan doktorları da araştırdım biraz az çok fikrim oldu ama ilerki aylarda alırım paketi

X