2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

😂 aynen kızartmada yedim üstelik. Tansiyonumuz çıkmasında sorun değil 😬 hesapladım dört gün sebze yemişim çok iyi bence hakettim hem kızartma da sebze yani 🤪😂😂😂
Beni çok güldürdün kuzum ya 😂😂😂 sebze tabiki patates sonuçta 😂 bende bu süreçte 4 gün var transfere ama hiçbir şekilde sağlıklı beslenmiyorum neden bilmiyorum 😂 adapte olamadım bir türlü sürece

Günaydın canlarr 🤩🤩

1 tanecik yumurtam cok guzel ilerlemiş 4.gun bugun🧿 pek umudum yoktu hirsli cikti insallah hep öyle devam eder🤩sımsıkı tutunur bana da🙏🧿🧿 blast olur bugun dondurucaz dedi embriyolog 🤩 simdi ben agustosu bekleyeceğim bir kez daha toplanacak tabi 1 yumurta🤭
Aysun maşallah bak 1 tane ama ne güzel 5. Güne gelmiş 🙏🏻 Güzel güzel büyücek tutunacak annesi 🐣

Evet banada kalça üstünün yan tarafına yaptı ilkini hemşireye yaptırdık merkezdeydik ama saçma sapan yapıştırmış ortası filan hep hava dolu bide bizim hemsireler yani ne kadar önemli olduğunu bu tedavilerin kendileri anlatıyorlar ama çat diye yapıştırıyorlar. Sen faydasını hissettin mi bandın
Canım hatırladığım kadarıyla bana rahim istediği kadar kalınlaşmayınca başlatmıştı, yumurta toplamadan önce de 2 bant kullanıp bırakmıştım.. İşte demek ki bi taraftan rahmi kalınlaştırıp tutunmayı arttırıyo.. Hala kullanıyorum, pozitifi alınca bunu bıraktırır dedim ama 12. Haftaya kadar devam.. İnşallah sana da gatda sağlar

2.trimester deyim dün ve bugün inanılmaz kasık sancısı çektim. Damarlarım çekiliyor gibiydi rahimde baskı vardı özellikle ayağa kalktığımda. Sürekli yatma isteği oluyordu. Çok tedirgin oldum ama muayeneme az kaldığı için sabrettim. Şu an geçti ama yine başlar korkusu var. Bazı günler hiç bir şey olmuyor gayet enerjik rahat oluyor bazı günler ağrı oluyor bazen az bazen fazla yani bence bir standartı yok. Doktora göbeğim çekiliyor son aylarda olurmuş normal mi korkuyorum dedim. Güldü normal olabilir her dönemde dedi. İnternette okusam sadece son aylar diyor. Bilemiyoruz Rabbim biliyor inşallah her şey yolunda ilerliyordur🤲🏻
Biraz ileriki haftalarda ağrı çeken arkadaşlar, takip ettiğim bir doktor bu şekildr açıklıyor ağrıları. İçinizi ferah tutun yani 🌸

Eklentiler

• 98FC2CA9-B5CE-4F9F-93E3-99265E2FD7EF.png
    98FC2CA9-B5CE-4F9F-93E3-99265E2FD7EF.png
    237,4 KB · Görüntüleme: 30
Beni çok güldürdün kuzum ya 😂😂😂 sebze tabiki patates sonuçta 😂 bende bu süreçte 4 gün var transfere ama hiçbir şekilde sağlıklı beslenmiyorum neden bilmiyorum 😂 adapte olamadım bir türlü sürece
Çok kasmaya gerek yok. Benim gibi normal hayatımda pek sağlıklı beslenmeyen biri için hamilelikte dokuz ay çok sağlıklı beslenirim demek hayal ve daha çok strese sokuyor. Abartmadan ara molalar vermek gerekiyor. Kalkıp soslu filan tabak dolusu kızartma yemiyorum ya da oturup dilim dilim baklava yemiyorum. Binde bir belki o da olur. Daha fazlası değil. Ama sıfırlamak eziyet gibi oluyor 😬 psikolojik olarak iyi hissetmiyorsun ha sağlıksız şeyleri çok yersende iyi hissetmiyorsun. O yüzden arada ufak porsiyonun zararı olmaz. Benim gördüğüm hamileler ne buluyorsa yiyor😂 ya da mide sorunu yüzünden hiç bir şey yiyemeyen dokuz ayda bir kilo alanların bebekleri gayet güzel gelişiyor. Direkt zararı olanlar belli sigara alkol kafein bazı bitki çayları. Diğer her şey az az yenir. Ekstra şeker tansiyon gibi sorunları yoksa. Valla kuzum ben transfer öncesi biliyorsun yiyemeyeceğim her şeyi yedim kahve imiş hamburgermiş filan abartı şekilde yedim içtim. Şimdi hamburger yiyorum ama çocuk menüsü alıyorum patatesinin yarısını yiyorum kola içmiyorum filan. Nefsim köreliyor. Hiç sevmem canım kfc istedi. Ömrümde bir iki kere yemişimdir. Hayır tavuk sevmem zaten yağlı kızartmasını hiç sevmem en küçük boy aldırdım eşimle paylaştım iki parça filan yani yedim toplamda. Öyle idare ediyorum ama onlar bile kilo aldırdı. Hareketsiz olduğum için de muhtemelen birde öğlen çok abartıyorum yediklerimi midem kazınıyor ve ekmek türü bi şey olmadan asla yatışmıyor. Kendimi kaybederek yediğim sağlıksız şeylerde oluyor ama nadiren onu da umursamıyorum😅

Biraz ileriki haftalarda ağrı çeken arkadaşlar, takip ettiğim bir doktor bu şekildr açıklıyor ağrıları. İçinizi ferah tutun yani 🌸
Sağ ol kuzum 😍 benim biraz fazla sürdü ama çok takılmamaya çalışıyorum. Rabbim inşallah sağlıkla bebelerimize kavuşmayı nasip eder 🤲🏻🌸

Yatıyorum cnm pazartesi kontrolüm var Allah’tan o güne kadar dinleneceğim ne olur ne olmaz 🙏🏼
Kuzum bu hafta olmuş ben hala günlerimi yatarak geçiriyorum. Hava aşırı sıcak benim bulunduğum şehir kavruluyor klima olmadan asla yapamazsın. Sıcakta iş filan yapılmıyor dışarı çıkılmıyor yani mecburen yatarak geçiyor zaten. Ona rağmen ağrılarım oluyor

Kuzum bu hafta olmuş ben hala günlerimi yatarak geçiriyorum. Hava aşırı sıcak benim bulunduğum şehir kavruluyor klima olmadan asla yapamazsın. Sıcakta iş filan yapılmıyor dışarı çıkılmıyor yani mecburen yatarak geçiyor zaten. Ona rağmen ağrılarım oluyor
bende öyleyim hatta hamilelikte bazı yiyeceklerde tiksinme olur doğum sonrasıda yiyemezsin ya sanırım ben salonumu tiksinmeye başladım 😅😅 sürekli salonda yatmaktan artık nefret geldi bana eşyalardan🤣 cnm arada evde az az iş yapıyordum bir kaç parça ütü,çamaşır bulaşık vs. Onları yapmam doktor sorun yok diyene kadar.Sürekli evdeyim bende benim buldunduğum ilde de nem oranı çok fazla çıkamıyorum çok daraltıyor hava..

X