2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kızlar ben oda süsleme doğum fotoğrafçısı filan da düşünmüyorum sizin fikriniz nedir? Hamile çekimi filan da bana mantıklı gelmiyor. Ama kuzuşlarla doğsunlar toparlansınlar öyle çekim isterim. Ve her sene de yapmak istiyorum. Öyle magnet nikah şekeri gibi şekerlerden filan da düşünmüyorum. Sen ve birinci derece dışındakiler ne yapsın senin magnetini bana saçma geliyor. Dolabına asmak zorunda değil. Ben kullanışlı ufak hediye hazırlamak istiyorum ama ne olur bakacağım biraz. O da böyle insanlara hoş bir hatıra olsun. Onun dışında hayır yapmayı adlarına daha çok önemsiyorum.
Ben bütün klişeleri yapmak istiyorum 🤩🥳 şimdi önümüzde cinsiyet belirleme partisi 🎈 sonra hamile çekimi, derken yenidoğan çekimi, kırkında evde mevlid... koronanın engel olmayacağı her türlü etkinliği yapmak istiyorum çünkü ben geçen sene evlendiğimde çok sıkı pandemi kuralları vardı ve düğün yapamadık, hatta balayına bile gidemedik. Çok içimde kalmıştı 😢
hediye olarak da küçük kolonya şişelerinden vermeyi düşünüyorum. Hem misafirlerin koronalarına da iyi gelir 😊

Kızlar ben oda süsleme doğum fotoğrafçısı filan da düşünmüyorum sizin fikriniz nedir? Hamile çekimi filan da bana mantıklı gelmiyor. Ama kuzuşlarla doğsunlar toparlansınlar öyle çekim isterim. Ve her sene de yapmak istiyorum. Öyle magnet nikah şekeri gibi şekerlerden filan da düşünmüyorum. Sen ve birinci derece dışındakiler ne yapsın senin magnetini bana saçma geliyor. Dolabına asmak zorunda değil. Ben kullanışlı ufak hediye hazırlamak istiyorum ama ne olur bakacağım biraz. O da böyle insanlara hoş bir hatıra olsun. Onun dışında hayır yapmayı adlarına daha çok önemsiyorum.
Kesinlikle katiliyorum👍

Aaa kızlarrr çıldırıyorummmmm
Bebeğimin cinsiyetini gördük masallah kendıde cokk iyii 🤩🥳💓❣️🧚💃👨‍👩‍👧👣 hatta şimdi magazadıyım yakınlarıma soranlara haber vermek icin bi elbıse alıyorum paket hazırlamayı istiyorum anı kalsın
Bınlerce şükür bugun kendımı cok iyi hıssedıyroum keske hergun boyle olsam
Rabbım ınsallah ısteyen herkese nasıp eder
Cinsiyeti emojıler arasına sıkıştırdım bakalım kim bilecek 😂
yaaa maşallah tatlı bir kız oluyor demek ne güzel😍kucağına almayı da nasip etsin allahım 🙏🙏

Kızlar bir müjde de benden gelsin. Dün biz de cinsiyeti öğrendik. O kadar net bir görüntü verdi ki, şüpheye mahal bırakmadı yavrum. 🤩

Oğluşumuz oluyor. Şimdiye kadar her türlü hurafeye bakmıştım, hepsi de tuttu.
Çin takvimi de oğlan demişti. Ama Rus takvimi kız demişti sadece.

Akrabalar da daha ilk duyduklarında rüyasını görmüştüm, oğlan olacak demişlerdi.

Ben de o kadar inanmıştım ki oğlan olacağına, gerçekten de tuttu. Bundan sonra hislerime güvenebilir miyim bilemedim. 😅
yaaa cnm ne güzel görmüşsünüz cinsiyeti.allah kucağına da almayı nasip etsin.😍😍

Ailemde de eşimde de bende de alma yönünde eğilim yok şu an için canım. Hepimizin yüreği ağzında annem muayeneye giderken kaç gün önceden geriliyor hissediyorum ifade de ediyor bana rahat ol diyor ama 😬 o ilk kayıp hepimizi korkuttu☹️
evet canım benim de olduğu için o korku hiç bitmiyor allah korusun inşallah sağlıkla kucağımıza alırız

oda süsleme bende yapmam zaten hastaneye artık eskisi gibi herkesi almıyorlar bir de risk ama doğum fotoğrafçısı tutarım o anları çeksin diye. hediyelik de çok sembolik belki minik birşey yaptırabilirim magnet falan değil de kenara atılmıcak birşey olabilir da şu an çok uzak geliyor bu kavramlar🙈

Ben bütün klişeleri yapmak istiyorum 🤩🥳 şimdi önümüzde cinsiyet belirleme partisi 🎈 sonra hamile çekimi, derken yenidoğan çekimi, kırkında evde mevlid... koronanın engel olmayacağı her türlü etkinliği yapmak istiyorum çünkü ben geçen sene evlendiğimde çok sıkı pandemi kuralları vardı ve düğün yapamadık, hatta balayına bile gidemedik. Çok içimde kalmıştı 😢
hediye olarak da küçük kolonya şişelerinden vermeyi düşünüyorum. Hem misafirlerin koronalarına da iyi gelir 😊
Siz daha yeni evlisin 🤩 hayırlı olsun kuzum. Kolonya iyi fikir 😬 Ya cinsiyeti pat diye söylüyor doktorlar 🙄😅

Kilya Kilya senin tansiyon sıkıntınmı varmı ilk zamanlar doğrumu hatırlıyorum
Canım benim gebelikten bağımsız birkaç kere acillik olma durumum oldu. Gebelikte de yaşarım diye çok korktum nitekim transfer günü yaşadım☹️ Bir de doktor muayenelerimde aşırı aşırı yükseliyor normal hayatımda normal şu an için şükür ki🤲🏻 İlerleyen haftalar içim risk altındayım ☹️İnşallah olmaz 🤲🏻

oda süsleme bende yapmam zaten hastaneye artık eskisi gibi herkesi almıyorlar bir de risk ama doğum fotoğrafçısı tutarım o anları çeksin diye. hediyelik de çok sembolik belki minik birşey yaptırabilirim magnet falan değil de kenara atılmıcak birşey olabilir da şu an çok uzak geliyor bu kavramlar🙈
Benim genel fikrimdi yani sağdan soldan görüyorum öyle düşünüyordum 😬 mesela annemin komşusunun gelini magnet veriyor yani ne yapayım ki 🙄 sağ olsunlar da bazen ne kimin unutuyorum bile. Bunlar sağdan soldan görünce oluşan fikirlerim 😬

Canım benim gebelikten bağımsız birkaç kere acillik olma durumum oldu. Gebelikte de yaşarım diye çok korktum nitekim transfer günü yaşadım☹️ Bir de doktor muayenelerimde aşırı aşırı yükseliyor normal hayatımda normal şu an için şükür ki🤲🏻 İlerleyen haftalar içim risk altındayım ☹️İnşallah olmaz 🤲🏻
anladım canım benimde hamilelik belli olunca yüksek çıkmaya başladı normalde hep düşün tansiyonluyum sürekli 10a 6 cıkar şimdi 12 -7 13 -7 flan çıkıyo doktor tuzu azalt dedi bakalım bende dikkat ediyorum normalde böyle bir sorunum yoktu hamileliğin ilk zamanlarında düşer derler ama benimki yükseldi

Bebegi ileri de görunuyordur canım 😁
Doktorlar onu önemsemiyor ama embriyo transferine göre hesapladı benim gittiğim iki doktorda. Ultrasonda biri büyüktü onun önemi olmadığını söyledi. Aslolan yaptıkları hesapmış. Sadece gelişim çok yavaşsa haftası ile uyumlu değil diyip sorun arıyorlar. İnşallah hiç birimiz yaşamayız öyle olumsuzluklar 🤲🏻

anladım canım benimde hamilelik belli olunca yüksek çıkmaya başladı normalde hep düşün tansiyonluyum sürekli 10a 6 cıkar şimdi 12 -7 13 -7 flan çıkıyo doktor tuzu azalt dedi bakalım bende dikkat ediyorum normalde böyle bir sorunum yoktu hamileliğin ilk zamanlarında düşer derler ama benimki yükseldi
Ah kuzum doktorda çok yüksek çıkınca benim gözümü aşırı korkuttu. Ama dedim tansiyon yükselince ben kendimden geçiyorum hatta tansiyon aletiniz yanlış ölçüyordur belki dedim 🤭 kendi aletimi götürdüm yüksek çıkınca ikna oldum yüksek olduğuna kardiyolojiye gittim holter takıldı. Normal çıktı düşükte değil yüksekte. Ama dediğin gibi benim rutinim de düşüktür yükselme nadiren yaşadığım bir durumdu. Kardiyoloji doktoru tuzu sıfırla dedi. Sıfır yapamıyorum olmuyor daha az tüketiyorum ama sıfır tuz midemi bulandırıyor özellikle et yemeklerinde. Çiğ yiyorum gibi. Soda içerdim çok onu kestim şimdi şimdi sodyumu düşük olanlardan içiyorum. Düzenli ölçüyorum tansiyonumu. Öyle gidiyor kuzum. Şansımıza gebelikte yüksek tansiyon hastaları bile ilaç bırakıyormuş ilk aylarda bizim böyle 🤷🏻‍♀️ Allah beterinden korusun 🤲🏻

Ah kuzum doktorda çok yüksek çıkınca benim gözümü aşırı korkuttu. Ama dedim tansiyon yükselince ben kendimden geçiyorum hatta tansiyon aletiniz yanlış ölçüyordur belki dedim 🤭 kendi aletimi götürdüm yüksek çıkınca ikna oldum yüksek olduğuna kardiyolojiye gittim holter takıldı. Normal çıktı düşükte değil yüksekte. Ama dediğin gibi benim rutinim de düşüktür yükselme nadiren yaşadığım bir durumdu. Kardiyoloji doktoru tuzu sıfırla dedi. Sıfır yapamıyorum olmuyor daha az tüketiyorum ama sıfır tuz midemi bulandırıyor özellikle et yemeklerinde. Çiğ yiyorum gibi. Soda içerdim çok onu kestim şimdi şimdi sodyumu düşük olanlardan içiyorum. Düzenli ölçüyorum tansiyonumu. Öyle gidiyor kuzum. Şansımıza gebelikte yüksek tansiyon hastaları bile ilaç bırakıyormuş ilk aylarda bizim böyle 🤷🏻‍♀️ Allah beterinden korusun 🤲🏻
amin canım allah korusun önemli dikkat edelim bakalım 🙏

Bir de kardiyoloji doktoru senin rutininde tansiyonun düşük dedi kalp muayenesinde. Evet öyle dedim. Yüksek tansiyon yaşayanlarda kalp büyür dedi. Kalbin küçük bu da tansiyon ile yorulmadığını gösterir ben rutin bir problemin olacağını düşünmüyorum dedi. Ama dedim birkaç kez acillik oldum dil altı ile zor düşürdüler. Bunu herkes yaşayabilir muhtemelen stres kaynaklı dedi. Belki yine bizim stres kaynaklı yükselme oluyordur kuzum

Aslında bazı eşyalar çok kısa süre kullanılacak, onları ikinci el mi alsam diye düşündüm. Bi ara sürekli letgo’da takıldım. Fiyat olarak çok uygunlar, çünkü ömrü dolan araba koltuğu, bebek arabası, ana kucağı gibi parçalar için nerdeyse onda bir fiyatına satıyolar. Ama diğer taraftan kullanılmış eşya da içime sinmedi, alerji olur, daha başka şeyler. Tanıdık birisinden almayı tercih ederim ama Letgo’dan emin olamadım.
Yatak konusunda da çok fazla seçenek var. Park yatak, anne yanı yatak ya da karyola şeklinde. Bizim evimiz küçük, park yatak daha mantıklı geldi. Bi de tekerlekleri de vardı, odadan salona taşıyabilirim, gözümün önünde olur.
süt sağma makinelerinden iyi olanlar çok pahalı, ev tipi olanlar da çok etkili değilmiş. Muhtemelen hastane tipi olanlardan kiralarız diye düşünüyorum. Göğüsler için krem doğumdan önce kullanılmaya başlanıyomuş, göğüs pedi ve gümüş kapakları çok tavsiye ediyolar.
Evet canım ikinci el olarak tercih edilebilecek ürünler olabilir. Mesela uzun vadede kullanmayacağım ürünleri 2.el alabilir örn;park yatak kullanacağım max 1 yıl ortalama. Ha şöyle ki çok fark olmazsa 2.el ile sıfır arasında, değmeyecek kadar, ozamn sıfır alırım bende. Süt sağma makineleri hakkında hiç bir fikrim yok şuan için. Krem şart ve ben açıkçası gümüş kapak da düşünürüm.
Bunları konuşmak için erkenmiş gibi geliyor ama insan yine de en azından aklında bazı şeyleri düzenleyince daha rahat ediyor

X