2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Yok vallaaa 😁 bende mıdede reflu gastrıt
Bagırsakta deforme
Bırde safra kesem de alındı
Igneler ılaclar stresle ben bır şiştim tedavıye baslayalı
Sonra daha ınemedım bebekle bırlıkte ıyıce buyüdü
Ilacla felanda bırakamadım halen devam
Progestan da zatenbkarın kaslarını felan gevsetıyor ıyıce hassaslastırıyor
🙄😐😆🙈😁
Allah yardımcın olsun zaten zor başka sıkıntılarla sürecin üstünden gelmek daha zor valla. O ülser var yaa bir dönem benimki de azmıştı ölüyordum mide ağrısından ve dediğin gibi ozamn daha da fazla şişlik vardı mideyle birlikte.

Normalmiş bak Bi kaç arkadaş da yazmış canım. Ben ilaçları bıraktım artık tek oksapar la devam ediyorum bakalım nasıl gidicek bu süreç 😚
canım senle aynı zamandı transferimiz ne zaman bırakmıştın tüp bebek doktorum yarın bırak dedi gittiğim perinatolog 12. haftaya kadar kullan dedi 11 olduk kafam karıştı

Allah yardımcın olsun zaten zor başka sıkıntılarla sürecin üstünden gelmek daha zor valla. O ülser var yaa bir dönem benimki de azmıştı ölüyordum mide ağrısından ve dediğin gibi ozamn daha da fazla şişlik vardı mideyle birlikte.
Valla neyapayım bilerek isteyerek girdim bu yola cok zorluyor ama psıkolojımı ıyı bıraksa hepsinin ustesınden gelcem de oda bozulunca zor oluyor😁

Kızlar 3. Ayda göbek çok çıkmaz benim bildiğim kiminin hamile olduğu bile belli olmuyor, ama ben baya göbekliyim genişliyor hızlı büyüyor sizin de öyle mi. Dedim iğneden şişti bu kadar ama bilmiyorum sizlerde nasıl!?
Benimde çıktı yayvan bir göbek sabah kalktığımda çok yok ama gün içinde belirginleşiyor iyice. Başta moral bozuyordum ama şimdi olmayınca kötü bir şey mi var diye endişe ediyorum 😬

Kizlar selam uzun zamandır yoktum, bu süreçte yazılarınızı okumaya çalıştım. Bebeğinin cinsiyetini öğrenen var mı.
Biz en son kontrolümüzde doktorum istersen tahmin edebiliriz ama en net 16. haftada söyleyebilirim dedi. Bense cinsiyet belirleme partisinde ısrar ettiğim için öğrenmek istemedim. İlla o balon patlayacak 🎈
tabi yakın çevreden tahminde bulunanlar oluyor, bakalım nasıl bi sürpriz bizi bekliyo 🧸

Benimde çıktı yayvan bir göbek sabah kalktığımda çok yok ama gün içinde belirginleşiyor iyice. Başta moral bozuyordum ama şimdi olmayınca kötü bir şey mi var diye endişe ediyorum 😬
Ben zaten hamile kaldığımda göbeklenmiştim, ama parmağımla bastırdığımda içine göçüyordu o zamanlar 🙃 şimdi ise göbek duruyo ama daha sertleşti sanki, eskisi gibi içine göçmüyo 🤫

Biz en son kontrolümüzde doktorum istersen tahmin edebiliriz ama en net 16. haftada söyleyebilirim dedi. Bense cinsiyet belirleme partisinde ısrar ettiğim için öğrenmek istemedim. İlla o balon patlayacak 🎈
tabi yakın çevreden tahminde bulunanlar oluyor, bakalım nasıl bi sürpriz bizi bekliyo 🧸
Doktorumda bana dedi isterseniz sürpriz olsun cinsiyet belirleme partisi yapacaksanız dedi. Yok dedim şöyle dayanayacagim ,,🤭 zaten rüyamda görmüştüm ben. Emindim cinsiyetinden. Dogruda tahmin etmişim. Erkek mis,🤲

Doktorumda bana dedi isterseniz sürpriz olsun cinsiyet belirleme partisi yapacaksanız dedi. Yok dedim şöyle dayanayacagim ,,🤭 zaten rüyamda görmüştüm ben. Emindim cinsiyetinden. Dogruda tahmin etmişim. Erkek mis,🤲
Sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah 🧿🙏🏻 Maşallah göstermiş kendini.
Benim de tahminlerim var ama yine de bebişe bi anı kalsın diye böyle bi parti yapalım diyorum. Hem akrabalarımızın da henüz haberi yok, onlara da çifte sürpriz 🪅 olur. Bayramda herkes bir araya gelmişken araya sıkıştırırız bunu da 😊

Valla neyapayım bilerek isteyerek girdim bu yola cok zorluyor ama psıkolojımı ıyı bıraksa hepsinin ustesınden gelcem de oda bozulunca zor oluyor😁
Resmen direniyoruz 😁 zaten o bozulmazsa Bi şekilde idare etcez.mesela Yarım saat önce diş ağrım bastırdı oturdum ağladım inatla gitmiyorum şuan uyuşuyo galiba🙄

Sabah fazla yok evet. Yok yok sıkıntı bir durum değilse ben de dert etmem çıksın çıksın 😍

Hello kızlar,
Bu aralar biz sürekli uyuyoruz, gece&gündüz fark etmiyo. Bu da yeni başladı, bi kaç haftadır böyle.
Bu süreçte ikili test için kan verdim, sonucu bekliyorum şimdi.
Çatlak kremi olarak da mustela aldım eczaneden. hem Eczacım hem doktorum annemde çatlak olup olmadığını sordu, tamamen genetik faktörler rol oynuyor. Yine de su içmenin, hafif yürüyüş yapmanın kan dolaşımı açısından faydası oluyormuş. Arada da nemlendirmek için krem kullanmak iyi olabilir.
Yeni hamişleri de tebrik ederim, sağlıkla ilerlesin inşallah 🙏🏻
canım hoşgeldin bende mustela almayı düşünüyorum bu hafta yorumları çok iyi okudum kullanmaya başladın mı

tamam canım o zaman 11de kesiyorlar demekki tüp bebek doktorunu dinliyim o zaman
Benim son zamanlarda progestandan midem bulanmıştı zaten. Kendim biraz ara vermiştim onu kullanmaya. Bu arada 4 günde bir proluton iğnem vardı, bi de sabah-akşam estrofem alıyordum. 12. hafta ile birlikte artık bıraktım.
şimdi günde bi tane coraspin, oksapar, decavit d vitamini ve bi de imom isminde omega takviyesi alıyorum.

canım hoşgeldin bende mustela almayı düşünüyorum bu hafta yorumları çok iyi okudum kullanmaya başladın mı
Eczacıma danıştım, lierac ve mustelayı önerdi. Mustelayı bebek ürünlerinden biliyordum, bebeklere sürüldüğüne göre sağlıklıdır diye tercih ettim. 10. haftada başlamalısın demişti, günde iki kez sür dedi ama ben gece yatmadan önce bi kez sürüyorum.bi de bio oil denemeyi düşünüyorum. umarım işe yararlar 🌸

X