2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Benim doktorum testten(ense kalınlığı ve burun kemiği) 1 hafta önce Fetal DNA testini yaşım gereği yaptırmamı istedi. Baya da pahalı bir test kafam karıştı

Kaç yasindasiniz? fetal dna tam sonuç veriyor dedi dr 3500 tl imiş sanırım
Ben 39 yaşındayım sonuç olarak bir şey söylemedi ama yaptırmanı öneriyorum dedi yaşın gereği.Aynen o fiyat verdiler dolara endeksliymiş. Bir kaç yer ile görüştüm hemen hemen aynı fiyat verildi. Sanırım kendi gittiğim merkezde yapacağım.

Ben de 37 yasindayim yaş fazla olunca şüphe ile yaklaşıyorlar ikili test için kan aldilar sonuç henüz çıkmadı ama sonuca göre yönlendirme yapacak sanirim. bende endişeliyim risk çıkarsa ne yapacagim bilmiyorum eşim bu tarz şeylerin yapılmasi taraftari değil öğrensek ne olacak diyor. Bu arada burun kemigi ve ense kalınlığı ile ilgiii yorum yapti mi dr

Benim doktorum testten(ense kalınlığı ve burun kemiği) 1 hafta önce Fetal DNA testini yaşım gereği yaptırmamı istedi. Baya da pahalı bir test kafam karıştı
Canım ultrason değerlerin nasıldı. Fetal DNA yapılsa da ultrason muayenesi önemli. İyiyse büyük ihtimalle sorun çıkmaz. Ama dediğin gibi biraz pahalı. Yine de doktor yaptır deseydi yaptırırdım ben doktor siz bilirsiniz böyle bir şeyde var dedi sadece o yüzden yaptırmadım ikili sonucum da henüz çıkmadı belki yaş tedavi ikiz gibi durumlardan riskli çıkabilir benim de. O zaman yaptırırım açıkçası…

Bende 39 yaşındayım haftaya kontrolüm var bana Dr daha birşey demediherhalde kontrolde söyler yaş ilerledikçe sıkıntılar olacak diye hep panik yapıyoruz ins hiç bir sıkıntımız olmadan sağlıkla kucaklarimiza alırız evlatlarimizi

Maalesef ileri ki yaşlar için illa şüphe duyuyorlar. Benim eşim pek bilmez bu konuları sen nasıl istersen dedi. Benim henüz hiç bir test yapılmadı 9.haftadayım. 30 Haziran için Fetal Dna istedi. Bir hafta sonrası da 7 temmuz ense kalınlığı ve burun kemiği için ultrason randevusu verildi.

Haftaya söyler canım sana da. Elimizde olmadan yapıyoruz panik ama yapacak bir şey yok engel olamıyoruz. İnşallah canım sıkıntısız, sorunsuz atlatırız bu günleri de

Benim testler tam tersi olacak canım önce Fetal Dna sonrasında 1 hafta sonra da ultrason muayenesi. Kafamda şüphe kalacağına yaptırmak daha iyi diye düşünüyorum. Hakkımızda hayırlısı inşallah sıkıntısız,sorunsuz atlatırız bu haftaları.

Öyle kuzum bana da doktor direkt yaptır deseydi açıkçası içim rahat etmez yaptırırdım. Allah ım sorunsuz sıkıntısız kucağımıza sağlıkla almayı nasip etsin Senin kaç haftalık oldu şimdi

İnşallah sonuçlarınız güzel çıkar kızlar.
Bu testler benim kafamı çok kurcalıyo, yüzde yüz doğruluk payı yok hiçbirinin çünkü.
Sonucu sağlıksız çıkıp sağlıklı bebek dünyaya getiren çok fazla tanıdığım var. Boşu boşuna hamilelik boyunca üzüldüler.
Sağlıksız diye aldıranlar vardır bi de. Belki de sağlıklıydı bebekleri. Çok acı.

İlk olarak bunu konuştuk biz de aklımda kalacağına yaptıracağım. Amin canım hepimiz inşallah 9+4 şuan ama bir kaç gün geriden geliyormuş.

Maalesef kuzum. İşte en garantisi amniyosentez yanılma payı neredeyse yok ama korkutucu bir işlem. Rabbim kafa bulanıklığı yaratacak şeyler göstermesin herkes sağlıkla huzurla beklesin bebeğini

Maalesef kuzum. İşte en garantisi amniyosentez yanılma payı neredeyse yok ama korkutucu bir işlem. Rabbim kafa bulanıklığı yaratacak şeyler göstermesin herkes sağlıkla huzurla beklesin bebeğini
Amin canım, amin inşallah.
Az önce başka bir topikte gördüm.
وَيَعْلَمُ مَا فِي الْأَرْحَامِ Rahimlerde olanı Allah bilir diye bir ayet varmış.
Rabbim büyük, dua edelim de sağlıklı bir şekilde kucağımıza alalım hepimiz.

Aslina bakarsan benim eşimde anladığı için yorum yapmıyor diyelimki böyle bişey var ve öğrendik ne yapacağız aldiracak miyiz? Diyor o yuzden yaptirmak strese girmek ona anlamsiz geliyor herkesin kendince bi görüşü var tabi ben testin sonucunu bekliyorum dr ne derse ona göre hareket etmek doğru geliyor bana.senin hafta olarak küçükmüş bebegin bizden daha yeni kan alindi.kafan çok karışıksa başka bir dr görüşü alabilirsin.Allah hepimize saglikla,sihhatle nasip etsin insallah benim bu testlerden falan haberim yoktu stres oldum

Benim de kafam çok karıştı huzursuz oldum bi komsumuz var 45 yaşında doğum yapti amniyosentezde down sendorumu teşhisi konmuş ama bebek gayet saglikli geldi dünyaya o bebek aldirilsaydi şu an hayatta olmayacakti ...

+_ 7 olması normalmiş canım yani bir haftaya kadar oynama olabilirmiş. Test için erken değil mi 11.haftadan sonra demişlerdi bana ama
4 Gün falan geri canım Evet normal dedi doktorum da. Fetal Dna 10.haftadan itibaren yapılıyormuş. Benim de haziran sonu canım zaten 11.hafta olacak bir hafta sonra da ultrason.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…